Epidemia wirusa SARS-CoV-2 pogłębiła problem przewlekłości postępowań sądowych. Tymczasem obecne wstrząsy w życiu osobistym obywateli i w sferze stosunków społecznych są źródłem wielu nowych konfliktów i mogą zaognić dawne spory. Są sprawy i spory, które nie powinny czekać, a ograniczona praca sądów uniemożliwia ich załatwienie. Jednocześnie wiadomo, że nawet po zakończeniu epidemii sądy będą potrzebowały wielu miesięcy by uporać się ze spiętrzeniem spraw. Ich skuteczne rozwiązanie, zwłaszcza teraz, wymaga elastycznego i niestandardowego podejścia i spojrzenia.

Powstaje więc pytanie czy istnieje alternatywny, tańszy i szybszy sposób rozwiązywania sporów, który już dziś pozwoli stronom załatwić ich sprawy, a w przyszłości odciąży wymiar sprawiedliwości i ograniczy przewlekłość postępowań sądowych? To odpowiedni moment na docenienie alternatywy, jaką jest niewątpliwie MEDIACJA.

Ustalenie wysokości alimentów jest jednym z przykładów spraw często rozwiązywanych na drodze mediacji. Jak uzyskać alimenty, gdy dłużnik dobrowolnie nie chce ich płaci? Jak złożyć wniosek do sądu? Co trzeba zrobić żeby skierować sprawę do mediacji? – na te i inne pytania odpowie w poniższym nagraniu Pani Magda Dzieciuchowicz – mediator sądowy oraz Pani Agnieszka Chudecka – prawnik i doradca obywatelski ze Stowarzyszenia „DOGMA”.

 

 

Jeśli potrzebujesz pomocy prawnej – skorzystaj z darmowej porady prawników i doradców obywatelskich ze Stowarzyszenia „DOGMA”. Zadzwoń i umów się na poradę TUTAJ

Komentowanie wyłączone.

Powiększ czcionki
Social