edukacja prawna

Edukacja pozwala człowiekowi sprostać oczekiwaniom jakie stawia przed nim świat

Z kolei edukacja prawna czyni człowieka silniejszym i daje możliwość skutecznej obrony racji, zarówno w sporze pozasądowym, jak i na etapie postępowania sądowego. W każdej sferze życia mamy bowiem do czynienia z przepisami regulującymi stosunki międzyludzkie. Zawieramy umowy czasami nawet bez świadomości, że do tego doszło, czy to nadając na poczcie list, kupując artykuły spożywcze, czy korzystając z miejskiej komunikacji w drodze do pracy.

Nie każdy jednak jest prawnikiem i dlatego podstawowa wiedza prawnicza pozwala uniknąć wielu przykrych konsekwencji. W sporach prawnych nigdy nie warto milczeć, zatem warto zdobywać wiedzę prawną, aby poprawnie i merytorycznie artykułować swoje stanowisko.

W programach szkoleń i warsztatów Stowarzyszenia DOGMA szczególną uwagę przywiązujemy do praktycznego aspektu przekazywanej wiedzy prawnej. Przyjazna postawa naszych specjalistów to nieodłączny element „dogmowskich” zajęć. Do każdego programu podchodzimy indywidualnie. Zdajemy sobie sprawę, że tematyka zajęć, przekaz i forma musi być dostosowana do odbiorcy. Dbamy bowiem o naszych słuchaczy. Szanując różnorodność i odmienność poglądów i przekonań naszego audytorium, nie zabieramy stanowiska w bieżących sporach i dyskusjach o charakterze politycznym. Dlatego też nasza oferta edukacyjna pozbawiona jest celowo tematyki o tym charakterze. Wychodzimy z założenia, że służący ludziom prawnicy powinni być w sferze publicznej neutralni w tych kwestiach.

W swojej działalności poszerzamy świadomość prawną osób w rożnym wieku, stąd każdy cykl edukacyjny jest poświęcony konkretnej grupie naszych odbiorców.

Powiększ czcionki
Social