Osoby popadające w coraz to większe zadłużenie są zagrożone utratą swoich mieszkań, gdyż niejednokrotnie wysokość długu jest tak wysoka, że wierzyciel sięga do egzekucji z nieruchomości. Ten sposób niewątpliwie wzbudza najwięcej emocji, jednak często jest ostatnią deską ratunku dla wierzyciela.

Jakie kroki musi podjąć wierzyciel, kiedy już zdecyduje się na egzekucję z nieruchomości? Czy składając taki wniosek może równocześnie dochodzić odzyskania swoich należności z innego źródła np. licytując samochód dłużnika? Czy konieczny jest czynny udział wierzyciela podczas postępowania egzekucyjnego? Jak wygląda licytacja prowadzona przez komornika? Co w sytuacji, jeżeli nikt się nie zgłosi na licytacje? – na te i inne pytania odpowie w naszym materiale filmowym Pani Martyna Kapkowska – prawnik i legitymowany zarządca nieruchomości współpracujący ze Stowarzyszeniem “DOGMA”.

 

 

Jeśli potrzebujesz porady prawnej lub chciałbyś skorzystać z nieodpłatnej mediacji – zapraszamy do kontaktu z prawnikami, doradcami obywatelskimi oraz mediatorami współpracującymi z naszym Stowarzyszeniem. Zadzwoń i umów się na darmową poradę prawną oraz mediację w jednym z punktów nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego TUTAJ

Komentowanie wyłączone.

Powiększ czcionki
Social