Gwałtowne rozprzestrzenianie się wirusa SARS-CoV-2 i rozwój światowej pandemii doprowadziły do wybuchu pierwszego od 2008 roku globalnego kryzysu gospodarczego. Wielu z nas stanęło przed widmem bankructwa. Niezbędne okazało się więc wprowadzenie rozwiązań chroniących płynność finansową przedsiębiorstw i miejsca pracy. W odpowiedzi na te potrzeby wprowadzone zostały programy pozwalające na zdobycie finansowania w tym trudnym okresie.

Zachęcamy do zapoznania się z opracowanym przez Pana Marka Maślankę – adwokata współpracującego z naszym Stowarzyszeniem – poradnikiem dla samozatrudnionych, w którym znajdą Państwo najważniejsze informacje na temat świadczeń przewidzianych w „Tarczy Antykryzysowej”, z których mogą skorzystać także przedsiębiorcy niezatrudniający pracowników. W poradniku omówione zostały najważniejsze mechanizmy wsparcia zgodnie ze stanem prawnym na dzień 12 lipca 2020 r. Z narzędzi tych, oprócz zwolnienia ze składek na ZUS, mogą korzystać polscy przedsiębiorcy. Zasady udzielenia wsparcia różnią się od siebie, dlatego warto dokładnie zapoznać się z każdym ze świadczeń.

 

 

Jeśli prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą i nie zatrudniałeś innych osób w ciągu ostatniego roku – zachęcamy do skorzystania z usług prawników i doradców obywatelskich współpracujących z naszym Stowarzyszeniem.

Przypominamy również, że aktualne telefony, pod którymi można umówić się na bezpłatną poradę znajdują się na stronach urzędów miast i powiatów oraz TUTAJ i na naszym profilu na Facebooku

Komentowanie wyłączone.

Powiększ czcionki
Social