Jeżeli problem współuzależnienia nie dotyczy Ciebie, to na pewno znasz kogoś, komu nie jest on obcy. Z tą myślą powstał ten film, aby najbliższe kilka minut poświęcić na zdobycie wiedzy, którą będzie można podzielić się z innymi. Być może to, co usłyszysz uratuje komuś życie.

Co to jest współuzależnienie? Jak zachowuje się osoba współuzależniona? Jak uzależnienie wpływa na dzieci? W jaki sposób pomóc osobie współuzależnionej i gdzie można udać się po pomoc? – na te i inne pytania odpowie w naszym materiale filmowym Pani Justyna Zapotoczny-Pelak – doradca obywatelski i mediator współpracujący ze Stowarzyszeniem “DOGMA”.

Współuzależnieniem określa się uzależnienie od uzależnionego partnera. Osoba współuzależniona stara się przystosować do patologicznej (zazwyczaj przemocowej, poniżającej, rodzącej lęk i stałe napięcie) sytuacji wspólnego życia z osobą uzależnioną. Uznaje się, że współuzależnienie może wystąpić w przypadku wszystkich uzależnień – zarówno od substancji chemicznych, jak też behawioralnych.

 

 

Jeśli potrzebujesz porady prawnej – zapraszamy do kontaktu z prawnikami, doradcami obywatelskimi oraz mediatorami współpracującymi z naszym Stowarzyszeniem. Zadzwoń i umów się na darmową poradę prawną oraz mediację w jednym z punktów nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego TUTAJ

Komentowanie wyłączone.

Powiększ czcionki
Social