W 2020 roku dług Polaków sięgnął granicy dzieciątek miliardów złotych. Coraz więcej osób nie stać na spłacanie swoich zobowiązań finansowych. Jakie są możliwości wyjścia z tej jakże trudnej sytuacji? W sytuacji, kiedy mamy już szereg wierzytelności, na które sąd nadał klauzulę wykonalności, a więc dokument wystarczający do prowadzenia egzekucji komorniczej, droga do oddłużenia wydaje się być tylko jedna – zgłoszenie upadłości konsumenckiej.

Upadłość konsumencka to zmniejszenie (obniżenie) lub umorzenie zobowiązań osoby fizycznej nieprowadzącej działalności gospodarczej w przypadku zaistnienia niezawinionej niewypłacalności. Upadłość konsumencka została wprowadzona do polskiego prawa upadłościowego i naprawczego 31 marca 2009 roku. 31 grudnia 2014 roku wprowadzona została nowelizacja upadłości konsumenckiej, która istotnie liberalizuje przesłanki ogłoszenia upadłości.

Kto może starać się o ogłoszenie upadłości konsumenckiej? Jakie warunki należy spełniać aby ją ogłosić? Jak złożyć wniosek? – na te i inne pytania odpowie w poniższym nagraniu Pan Marek Maślanka – adwokat oraz Pan Adam Zwierzycki – prawnik i doradca obywatelski ze Stowarzyszenia “DOGMA”.

 

 

Jeśli potrzebujesz pomocy prawnej – skorzystaj z darmowej porady prawników i doradców obywatelskich ze Stowarzyszenia „DOGMA”. Zadzwoń i umów się na poradę: Profil Stowarzyszenia DOGMA na Facebooku. Post z informacjami na temat zapisów do punktów poradniczych

Komentowanie wyłączone.

Powiększ czcionki
Social