PRAWA I OBOWIĄZKI NAJEMCÓW ORAZ WYNAJMUJĄCEGO LOKAL MIESZKANIOWY

Co powinniśmy wiedzieć zanim zdecydujemy się podpisać umowę najmu mieszkania? Wynajmując mieszkanie powinniśmy pamiętać, że będą nam przysługiwały nie tylko same prawa, ale i obowiązki. Warto wiedzieć, że zasady do czego jesteśmy uprawnieni i czego możemy żądać od drugiej strony unormowane zostały w kodeksie cywilnym i w ustawie o ochronie praw lokatorów. Tak więc, nie chcąc dać się oszukać czy wykorzystać przez drugą stronę, zawsze warto zerknąć w te przepisy i mieć je z tyłu głowy przez cały okres trwania umowy.

Czego możemy żądać od właściciela mieszkania? Kto ponosi koszt naprawy lub wymiany urządzeń i mebli znajdujących się w wynajmowanym mieszkaniu? Co w przypadku, jeśli lokatorzy chcieliby wykonać remont na swój koszt? Czy właściciel mieszkania może w każdym momencie podwyższyć czynsz? Co z wysokością takiej podwyżki? Czy jest jakaś górna granica? – na te i inne pytania odpowie w naszym materiale filmowym Pani Martyna Kapkowska – prawnik i legitymowany zarządca nieruchomości współpracujący ze Stowarzyszeniem “DOGMA”.

 

 

Jeśli potrzebujesz porady prawnej z zakresu prawa mieszkaniowego – zapraszamy do kontaktu z prawnikami oraz doradcami obywatelskimi współpracującymi z naszym Stowarzyszeniem. Zadzwoń i umów się na darmową poradę prawną oraz mediację w jednym z punktów nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego:

Profil Stowarzyszenia DOGMA na Facebooku. Post z informacjami na temat zapisów do punktów poradniczych

Komentowanie wyłączone.

Powiększ czcionki
Social