Pandemia koronawirusa zmieniła naszą rzeczywistość także w zakresie prawa pracy. Jedną z większych zmian jest wprowadzenie pracy zdalnej, czyli pracy wykonywanej poza miejscem jej stałego wykonywania. Pracę zdalną wprowadza się na polecenie pracodawcy i przed jej wprowadzeniem pracodawca powinien ustalić, u których pracowników możliwe jest wykonywanie pracy zdalnej. W wielu przypadkach nie jest ona możliwa – dotyczy to np. sprzedawcy w sklepie, czy pracowników produkcji.

W jakim miejscu można wykonywać pracę zdalną? W jaki sposób pracodawca może skierować pracownika do pracy zdalnej i w jakiej formie powinno być wydane takie polecenie? Czy pracownik może odmówić świadczenia pracy zdalnej? Na jaki czas pracodawca może skierować pracownika do pracy zdalnej? Jakie są zalety i wady pracy zdalnej? – na te i inne pytania odpowie w naszym materiale filmowym Pani Anna Jefimow-Czerwonka – doradca obywatelski i mediator współpracująca ze Stowarzyszeniem “DOGMA”.

 

 

Jeśli potrzebujesz porady prawnej z zakresu prawa pracy – zapraszamy do skorzystania z pomocy prawników, doradców obywatelskich oraz mediatorów współpracujących z naszym Stowarzyszeniem. Zadzwoń i zapisz się na darmową poradę prawną w jednym z punktów nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego TUTAJ

Komentowanie wyłączone.

Powiększ czcionki
Social