DARMOWA POMOC PRAWNA PODCZAS EPIDEMII KORONAWIRUSA

W czasie kryzysu związanego z panującą epidemią koronawirusa szczególna rola przypada organizacjom pozarządowym. Niezmiernie ważne jest nasze zaangażowanie i empatia wobec osób, które nie potrafią poradzić sobie same z zaistniałą sytuacją.

W tym szczególnym czasie chcemy ułatwić Państwu dostęp do pomocy prawnej i obywatelskiej, albowiem szereg zmian legislacyjnych, dynamizm sytuacji na rynku pracy a także kwestie związane ze świadczeniami w ramach polityki pomocowej i tarczy antykryzysowej rodzą wiele pytań i wątpliwości.

Pandemia wirusa SARS-CoV-2 wywiera ogromy wpływ na wiele sfer życia społecznego, w tym także na funkcjonowanie zawodowe, rodzinne, codzienne przyzwyczajenia i hobby. Wiele osób poszukiwać będzie istotnych informacji dotyczących załatwiania różnych spraw urzędowych i sądowych, umawiania e-wizyt lekarskich i uzyskiwania e-recept, zagrożeń dotyczących wyłudzeń pieniędzy “na koronawirusa”, uzyskiwania świadczeń oraz składania wniosków do ZUS, możliwości zawieszania spłaty kredytu, zasiłków opiekuńczych, przestojów w pracy oraz zagrożeń związanych ze zmniejszeniem, a nawet utratą dochodów.

Aby sprostać tym wszystkim wyzwaniom uruchamiamy w ramach nieodpłatnej pomocy i edukacji prawnej kampanię informacyjną #dogmapomoc

Codziennie na naszym profilu będą Państwo mogli uzyskać wiele istotnych informacji pomocnych w odnalezieniu się w tej trudnej sytuacji. Nasz zespół to grupa profesjonalistów, radców prawnych, adwokatów, prawników, mediatorów, ekonomistów, wolontariuszy a zarazem ludzi aktywnych, zaangażowanych, odpowiedzialnych, otwartych i kreatywnych, którzy dostrzegają w tym trudnym okresie potrzebę pomocy.

Gorąco zapraszamy do śledzenia naszego profilu na Facebooku! 

Komentowanie wyłączone.

Powiększ czcionki
Social