Rozstanie jest przykrym przeżyciem, nawet jeżeli związek przez wiele lat borykał się z kryzysami. Rozwód pozostaje jednym z najbardziej bolesnych doświadczeń życiowych. Jak więc uczynić ten trudny etap w naszym życiu mniej obciążającym?

Jedną z możliwości jest skorzystanie przez małżonków z mediacji. Przy pomocy bezstronnego mediatora małżonkowie mogą ustalić warunki rozstania. Istnieje szansa, że mediator zapanuje nad konfliktem, aby nie eskalował, a rozmowy prowadziły do konkretnych rozwiązań. Mediacja bowiem jest metodą konstruktywnego i pokojowego działania nastawiona na współpracę i korzyści wszystkich stron. Aby spróbować rozwiązać kwestie sporne w mediacji, oprócz osoby mediatora potrzebna jest do tego wola stron będących w sporze, ponieważ jedną z kluczowych zasad mediacji jest jej dobrowolność, która jest powiązana z gotowością stron do zawarcia ugody.

Zachęcamy do zapoznania się z opracowanym przez naszego mediatora Panią Magdę Dzieciuchowicz poradnikiem na temat mediacji w sprawie o rozwód.

Poradnik prawny PDF. Mediacja w sprawie o rozwód.

 

Jeśli podjąłeś decyzję o rozwodzie i potrzebujesz pomocy prawnej lub chciałbyś skorzystać z mediacji – zachęcamy do skorzystania z usług Punktów Nieodpłatnej Pomocy Prawnej i Nieodpłatnego Poradnictwa Obywatelskiego prowadzonych przez nasze Stowarzyszenie.

Profil Stowarzyszenia DOGMA na Facebooku. Post z informacjami na temat zapisów do punktów poradniczych

Komentowanie wyłączone.

Powiększ czcionki
Social