Aktywizacja osób starszych jest kluczowym elementem dbania o zdrowie i sprawność. Regularna aktywność fizyczna, umysłowa i społeczna przyczynia się do utrzymania zdrowego stylu życia oraz redukcji ryzyka wielu chorób związanych z wiekiem.
Wiele osób pomimo ukończenia 60 rż. nadal prowadzi aktywne życie nadal pracuje i korzysta z różnorodnych form aktywności kulturalnej, artystycznej, sportowej, edukacyjnej, prozdrowotnych organizowanych przez instytucje kultury, organizacje pozarządowe, w tym Uniwersytety Trzeciego Wieku a także innego typu organizacje i zrzeszenia. Przy realizacji działań senioralnych placówki kultury współpracują zarówno ze stowarzyszeniami zrzeszającymi seniorów, ośrodkami opiekuńczymi, lokalnymi samorządami i administracją państwową.
Zmiany demograficzne zachodzące w całej Polsce dotykają również Katowic. To ważne, aby osoby starsze, pomimo zakończenia aktywności zawodowej nadal odgrywały aktywną rolę w naszym społeczeństwie, uczestniczyły w życiu społecznym i miały możliwość w ciekawy sposób spędzać swój wolny czas. Miasto Katowice od wielu lat inicjuje i realizuje działania skierowane do katowickich Seniorów Zadania te realizowane są zgodnie z założeniami Miejskiego Programu „Katowicki Senior w Mieście” na lata 2022-2027. Realizacja działań senioralnych zapewnia mieszkańcom – seniorom możliwość aktywnego udziału w życiu społecznym oraz możliwość prowadzenia samodzielnego, niezależnego i satysfakcjonującego życia. Seniorzy mogą skorzystać z szerokiej oferty spędzania wolnego czasu tj. oferty sportowej, kulturalnej, edukacyjnej oraz prozdrowotnej. Działania te cieszą się dużym zainteresowaniem i są w dalszym ciągu kontynuowane.
Pełnomocnik Prezydenta ds. seniorów miasta Katowice, pełni dyżury w Urzędzie Miasta, Rynek 1, pokój 811, w poniedziałki i wtorki w godzinach od 9.00 do 14.00 oraz w czwartki od 12.00 do 15.00, tel. (32) 25 93 899
KLUBY SENIORA
Katowickie Centrum Seniora – Klubu „Senior+” Katowice ul. Słowackiego 27
Numer telefonu do Centrum: 797 593 318.
Dni i godziny pracy Katowickiego Centrum Seniora – Klubu „Senior+”:
Poniedziałek, środa, piątek 8:00 – 16:00
Wtorek, czwartek 10:00 – 18:00
Z oferty Centrum mogą korzystać seniorzy miasta Katowice, którzy ukończyli 60 rok życia. W programie zajęć są m.in.: spotkania towarzyskie, warsztaty, zajęcia informatyczne, spotkania prozdrowotne, spotkania z ciekawymi ludźmi, zajęcia fizyczne, wyjazdy integracyjne oraz wiele innych ciekawych zajęć. Katowickie Centrum Seniora – Klub „Senior+” jest też siedzibą Rady Seniorów Miasta Katowice.
Fundacja „Jesteśmy dla Was”, Al. Korfantego 125a, Katowice „Klub Seniora w Słonecznej Krainie”, ul. Warszawska 67, Katowice, tel. 501 442 533
Polski Komitet Pomocy Społecznej Śląski Zarząd Wojewódzki, ul. Francuska 70, Katowice, tel. (32) 205 45 14
Kluby Seniora, tel. (32) 205 45 14:
- ul. Hetmańska 1,
- ul. Grażyńskiego 5,
- ul. Panewnicka 75,
- ul. Witosa 17,
- ul. Wita Stwosza 7,
- ul. B. Żeleńskiego 83.
RADA SENIORÓW MIASTA KATOWICE
W mieście Katowice działa Rada Seniorów Miasta Katowice III kadencji, której zadaniem jest opiniowanie, doradzanie oraz inicjowanie działań na rzecz katowickich seniorów.
Rada działa głównie w następujących obszarach:
- zapobieganie i przełamywanie marginalizacji seniorów,
- wspieranie aktywności ludzi starszych,
- proflaktyka i promocja zdrowia seniorów,
- przełamywanie stereotypów na temat starości i seniorów oraz budowanie ich autorytetu,
- rozwój form wypoczynku, dostępu do edukacji i kultury dla osób powyżej 60 roku życia.
Członkowie Rady Seniorów pełnią dyżury pod numerem tel. 536 569 236, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 18:00, adres mailowy, pod który można zgłaszać sprawy: radaseniorowkatowice@gmail.com, więcej informacji: https://www.katowice.eu/dla-mieszkańca/dla-seniorów/rada-seniorów-miasta-katowice. Siedziba Rady Seniorów Miasta Katowice to Katowickie Centrum Seniora – Klubu „Senior+” Katowice ul. Słowackiego 27
PROJEKT “ZŁOTA RĄCZKA”
Celem projektu jest podniesienie oraz poprawa jakości życia poprzez zapewnienie seniorom dostępu do bezpłatnych usług w zakresie drobnych napraw domowych. Z usług mogą korzystać seniorzy miasta Katowice, którzy ukończyli 65 rok życia (osoby samotne, gospodarstwa 2 osobowe), i którym często trudno jest poradzić sobie z domowymi naprawami, a nie zawsze mogą liczyć na wsparcie bliskich osób.
Zlecenie usługi przyjmowane jest telefonicznie za pośrednictwem tzw. „Srebrnego Telefonu”, jak również osobiście. „Srebrny Telefon” działający w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, ul. Wita Stwosza 7, pokój 127, I piętro, Infolinia: (32) 606 18 36
PUNKT CYFROWEGO WSPARCIA DLA SENIORÓW
Punkt Cyfrowego Wsparcia dla Seniorów jest to miejsce, w którym nasi seniorzy mogą poszerzać swoje umiejętności w zakresie obsługi urządzeń cyfrowych. Nowy stacjonarny Punktu Cyfrowego Wsparcia dla Seniorów mieści się przy al. Korfantego 48 (róg al. Korfantego i ul. Morcinka) i wyposażony jest w 8 stanowisk komputerowych, na których seniorzy mogą rozwijać zarówno indywidualnie, jak i w grupach swoje umiejętności cyfrowe.
Udział w szkoleniach jest całkowicie bezpłatny dla seniorów, a realizacja całego projektu, prowadzona jest na zlecenie miasta Katowice przez Fundację Klub KONTRA, która gwarantuje trenerów posiadających doświadczenie w prowadzeniu szkoleń w obszarze IT.
Zapisy na szkolenia prowadzone są pod nr tel. 666 668 434
INFOLINIE DLA SENIORÓW
„Srebrny Telefon” dla Katowickich Seniorów
Infolinia dla seniorów, w ramach której można uzyskać informacje na temat możliwości wsparcia osób starszych oraz realizowanych programów na terenie naszego Miasta.
„Srebrny Telefon” dla Seniora działała w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Katowicach od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.30, tel. (32) 251 69 00.
Można tutaj uzyskać zarówno odpowiedzi na pytania dotyczące wszelkich form wsparcia finansowego, ale także niepieniężnego dla osób w wieku senioralnym. Pracownicy „Srebrnego Telefonu” dysponują aktualnymi, nieodpłatnymi materiałami informacyjnymi oraz służą poradą i pomocą w indywidualnych sprawach seniorów. Adres e-mail: senior@mops.katowice.pl
Telefon zaufania dla katowickich seniorów
Wszyscy mieszkańcy Katowic, którzy ukończyli 60 lat, a czują się samotni, potrzebują wsparcia, czy po prostu rozmowy z życzliwymi ludźmi, mogą skorzystać z telefonu zaufania. Telefon obsługują seniorki – wolontariuszki i oczekują na państwa od poniedziałku do piątku w godzinach od 16.00 do 19.00, tel. 796 970 689.
KATOWICKA SREBRNA KSIĄŻKA DLA SENIORÓW
Bezpłatna usługa dowozu książek i audiobooków do domu osobom starszym i niepełnosprawnym, którym stan zdrowia nie pozwala na osobistą wizytę w bibliotece. Usługa realizowana jest na terenie Katowic, po uprzednim umówieniu terminu dostarczenia/odbioru zamówień. W celu zamówienia Srebrnej Książki należy skontaktować się, telefonicznie lub mailowo, z wybraną filią Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach.
Szczegółowe informacje o usłudze pod bezpośrednim numerem telefonu 502 28 88 28, udzielane są od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 14.00. Informację o Srebrnej Książce można również uzyskać pod mailem srebrnaksiazka@mbp.katowice.pl
SPORTOWY UNIWERSYTET SENIORA
Sportowy Uniwersytet Seniora to program skierowany do wszystkich mieszkańców Katowic po 60-tym roku życia. Zajęcia prowadzone są przez profesjonalnych instruktorów, którzy dostosowują treningi do stopnia sprawności uczestników. Wszystkie zajęcia są bezpłatne dzięki dofinansowaniu Miasta Katowice. Organizatorem zajęć jest AZS Uniwersytetu Śląskiego.
ZASADY 2024:
ZAPISY WYŁĄCZNIE TELEFONICZNIE 32 359 1997
wtorek, środa 10:00 -14:00
- limit zajęć – 2 w tygodniu
- zajęcia dla mieszkańców Katowic powyżej 60 roku życia
- zajęcia bezpłatne
Realizatorem zadania w roku 2024 we współpracy z miastem Katowice jest Akademicki Związek Sportowy Uniwersytetu Śląskiego, z siedzibą w Katowicach przy ul. Bankowej 12.
Bezpłatne zajęcia obejmują:
- basen
- aerobic
- zumba gold
- joga
- nordic walking
- zajęcia taneczne
- tenis stołowy
- pilates
- fitball
- zajęcia ogólnorozwojowe
Szczegóły na stronie internetowej www.senior.katowice.pl
UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU
ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY W KATOWICACH ZAPRASZA SENIORÓW DO UDZIAŁU W UNIWERSYTECIE TRZECIEGO WIEKU
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach prowadzi działalność edukacyjną ukierunkowaną na promocję zdrowia i zdrowego stylu życia seniorów, przyczyniając się do poprawy ich życia, po zakończeniu aktywności zawodowej. Organizowane są także spotkania z dietetykiem a także warsztaty ruchowe z fizjoterapeutami oraz kurs pierwszej pomocy medycznej. Szczegółowe informacje dotyczące Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Katowicach znajdują się na stronie internetowej: www.studiapodyplomowe.sum.edu.pl/uniwersytet-trzeciego-wieku-katowice
Zajęcia odbywają się w centrum dydaktycznym Wydziału nauk o Zdrowiu w Katowicach na ul. Medyków 12c. Chętnie odpowiemy również na Państwa pytania pod numerem telefonu (32) 359 81 91 oraz adresem e-mail: utwwnoz@sum.edu.pl
UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU W UNIWERSYTECIE OTWARTYM UNIWERSYTETU ŚLĄSKIEGO
Oferta edukacyjna Uniwersytetu Trzeciego Wieku jest bardzo bogata. Oprócz wykładów o tematyce ogólnej prowadzi się zajęcia z historii sztuki, historii Kościoła, historii Śląska, psychologii, a także lektoraty z języków obcych. Ponadto w ramach zajęć ruchowych organizowana jest gimnastyka klasyczna, gimnastyka rehabilitacyjna, gimnastyka w wodzie, gimnastyka przy muzyce, pływanie, tańce europejskie, pilates, joga. Co roku odbywają się również zajęcia komputerowe dla początkujących i zaangażowanych.
Szczegółowe informacje dotyczące Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Katowicach można uzyskać pod numerem telefonu (32) 359 21 22.
Szczegółowe informacje dotyczące Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Katowicach można uzyskać bezpośrednio u Koordynatorki UTW tel. 512 251 242 oraz pod numerami tel. 725 991 940 lub (32) 359 21 22. Biuro UTW mieści się w budynku Wydziału Humanistycznego, pok. B0.28, ul. Uniwersytecka 4, 40-007 Katowice.
Wszystkie zajęcia odbywają się w salach Uniwersytetu Śląskiego: w przestrzeni Uniwersytetu Otwartego (ul. Uniwersytecka 4), Wydziału Humanistycznego (ul. Uniwersytecka 4), Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych (ul. Bankowa 14), a także w Rektoracie (ul. Bankowa 12).
UNIWERSYTET EKONOMICZNY TRZECIEGO WIEKU UNIWERSYTETU EKONOMICZNEGO W KATOWICACH
Szczegółowe informacje można uzyskać bezpośrednio u Kierownika UETW tel. (32) 257 7021 oraz pod adresem e-mail: katarzyna.franke@ue.katowice.pl i na stronie internetowej: www.ue.katowice.pl/kandydaci/uetw.html
PROGRAM TELEWIZYJNY DEDYKOWANY KATOWICKIM SENIOROM „SREBRNE KATOWICE”
Miasto Katowice we współpracy z Telewizją TVS przygotowało specjalnie dla Państwa cykl 15 minutowych programów telewizyjnych pt. „Srebrne Katowice”. W każdym z odcinków tego programu ukazują się wiadomości i informacje dotyczące tego kiedy, gdzie i z czego skorzystać może senior. Ponadto, w programach znajdą Państwo m.in.: kącik pielęgnacji roślin, cykl porad zdrowotnych, porady „Złotej rączki” dla seniora czyli drobne naprawy w domu, naukę języka angielskiego, senior w sieci i wiele innych tematów.
Programy emitowane są co piątek w Telewizji TVS o godzinie 10.05, powtórki programu w poniedziałki o 16.25 oraz w środy o 16.15.
MIEJSKI SYSTEM POWIADAMIANIA RATUNKOWEGO “SYGNAŁ ŻYCIA”
System kierowany jest do grupy osób starszych i z niepełnosprawnościami, które nie zawsze są w stanie porozumieć się z dyspozytorem przyjmującym zgłoszenia o zagrożeniu zdrowia lub życia i wezwać pomoc. Miejski System Powiadamiania Ratunkowego wymaga od uczestnika posiadania telefonu komórkowego lub stacjonarnego z przyciskami, w którym może zostać zaprogramowany numer alarmowy. W sytuacji zagrożenia wystarczy naciśnięcie przycisku lub wybranie numeru 112, a dyspozytor w Miejskim Centrum Ratownictwa uzyska informacje o konieczności udzielenia pomocy oraz dane osoby zgłaszającej.
W celu zarejestrowania się w bazie Systemu Powiadamiania Ratunkowego należy wypełnić ankietę dostępną u Pełnomocnika Prezydenta ds. Osób z Niepełnosprawnościami w Urzędzie Miasta Katowice, na stronie internetowej Urzędu Miasta Katowice https://www.katowice.eu/dla-mieszkańca/dla-osób-z-niepełnosprawnościami/miejski-system-powiadomienia-ratunkowego oraz w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, a następnie złożyć w Kancelarii Urzędu Miasta Katowice, Rynek 1, punkt podawczy (parter) w godzinach pracy Urzędu lub wysłać pocztą na adres: Urząd Miasta Katowice Rynek 1, 40-003 Katowice
Pracownicy socjalni MOPS dotrą także bezpośrednio do miejsca zamieszkania osób starszych i z niepełnosprawnościami, które mają problem z wypełnieniem ankiety lub jej złożeniem. Dzięki temu służby miejskie w sytuacji zagrożenia mogą udzielić pomocy w sposób szybszy i bardziej efektywny. Więcej informacji dotyczących projektu udziela: Pełnomocnik Prezydenta ds. Osób z Niepełnosprawnościami, Urząd Miasta Katowice, Rynek 1, pok. 805A, tel. (32) 259 32 12 lub (32) 259 32 07 Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, ul. Wita Stwosza 7, tel. (32) 606 18 33
KATOWICKA KARTA MIESZKAŃCA
Seniorzy, którzy są zameldowani na stałe lub czasowo w Katowicach mogą korzystać z „Katowickiej Karty Mieszkańca”. W bogatej ofercie programu znalazły się ulgi na usługi: fryzjerskie, kosmetyczne, medyczne, a także zniżki w lokalach gastronomicznych, piekarniach, cukierniach i wiele innych.
Gdzie złożyć wniosek?
Biuro Obsługi Mieszkańca Urzędu Miasta Katowice przy Rynku 1 (I piętro, stanowiska 13 i 14)
Osoby z meldunkiem stałym w Katowicach mogą samodzielnie założyć Kartę poprzez aplikację mobilną „Katowicka Karta Mieszkańca” lub stronę internetową: https://www.katowice.eu/dla-mieszkańca/karta-mieszkańca
Informacje pod numerem telefonu: (32) 259 30 01, (32) 259 30 02 lub (32) 259 30 03 (poniedziałki i czwartki w godz. 7.30 do 17.00, wtorki i środy w godz. 7.30 do 15.30, piątki w godz. 7.30 do 14.00).
INFORMATOR DLA SENIORÓW
Miasto Katowice po raz kolejny przygotowało Informator dla Seniorów – edycję na rok 2024, który zawiera kompleksową informację w zakresie działań kulturalnych, sportowych oraz społecznych skierowanych do katowickich Seniorów.
W Informatorze zawarto informacje na temat realizowanych w 2024 roku wydarzeniach skierowanych do Seniorów, programach i działaniach społecznych realizowanych przez Wydział Polityki Społecznej oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Katowicach.
Znaleźć tu można dane o instytucjach, programach i inicjatywach adresowanych do seniorów czy dostępnych formach pomocy. Są też informacje gdzie w Katowicach znajdują się punkty nieodpłatnej pomocy prawnej/nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego, oferta Powiatowego Urzędu Pracy w Katowicach oraz gdzie można skorzystać z bezpłatnych badań. Ponadto, w Informatorze tym zawarta jest oferta: edukacyjna, kulturalna i sportowa wraz z danymi teleadresowymi.
Informator (wersję papierową) można odebrać w: Wydziale Polityki Społecznej Urzędu Miasta w Katowicach, ul. Rynek 1 (VIII piętro), Miejskich Domach Kultury, Bibliotekach Miejskich, a także dostępny jest w wersji elektronicznej:
https://www.katowice.eu/dla-mieszkańca/dla-seniorów
PRAWA SENIORA: NIEZBĘDNIK I PUNKTY PORADNICZE
Niezbędnik prawny – PLUSY PO 60-tce. Świadczenia i uprawnienia dla seniorów
Z myślą o katowickich seniorach został przez Stowarzyszenie „DOGMA” wydany Poradnik z serii „Niezbędnik prawny – PLUSY PO 60 –ce. Świadczenia i uprawnienia dla seniorów, który krok po kroku wyjaśnia z jakich świadczeń, dodatków i ulg mogą osoby po 60 roku życia skorzystać w 2024 roku. Stan prawny na dzień 30.04.2024r.
W wersji elektronicznej niezbędnik jest do pobrania na stronie https://dogma.org.pl/lokalizacje/katowice/
ZADZWOŃ I UMÓW SIĘ NA DARMOWĄ PORADĘ PRAWNĄ:
- telefonicznie pod nr tel. (32) 259 37 36 w następujących dniach i godzinach: poniedziałek, wtorek, środa w godz. 7.30– 15.30, czwartek w godz. 7.30–17.00, piątek w godz. 7.30–14.00
- online przez stronę internetową: https://zapisy-np.ms.gov.pl/
Strona internetowa Stowarzyszenia DOGMA – Zakładka KATOWICE
Szczegółowe zasady udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz nieodpłatnej mediacji umieszczone są na stronie internetowej: www.katowice.eu/dla-mieszkańca/załatwsprawę/nieodpłatna-pomoc-prawna
Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej (NPP), nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego (NPO), nieodpłatnej mediacji (NM) zlokalizowane na terenie Katowic w 2024 roku:
- Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Katowicach, ul. Warszawska 42, NPP/NM
pn.–pt. 16.00 do 20.00, tel. (32) 705 45 11 W każdą środę – dyżur specjalistyczny z zakresu mediacji w prawach rodzinnych. Punkt powierzony do prowadzenia przez organizację pozarządową – Stowarzyszenie Na Rzecz Poradnictwa Obywatelskiego „DOGMA”
- Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Katowicach, ul. M. Oblatów 24, NPP/NM
pn.–pt. 16.00 do 20.00, tel. (32) 705 45 12 W każdy wtorek – dyżur specjalistyczny zakresu prawa rodzinnego. Punkt powierzony do prowadzenia przez organizację pozarządową – Stowarzyszenie Na Rzecz Poradnictwa Obywatelskiego „DOGMA”
- Miejska Izba Wytrzeźwień w Katowicach
ul. Macieja 10, NPP/NM pn.–pt. 16.00 do 20.00, tel. (32) 705 45 20 Adwokaci - Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Katowicach
ul. Dębowa 16c, NPP/NM pn.–pt. 16.00 do 20.00, tel. (32) 705 45 13 - W każdy piątek – dyżur specjalistyczny z zakresu praw pacjenta. Punkt powierzony do prowadzenia przez organizację pozarządową – Stowarzyszenie Na Rzecz Poradnictwa Obywatelskiego „DOGMA”
- Przychodnia nr 13 „Moja Przychodnia” w Katowicach
ul. J. Ordona 3, NPP/NM pn.–pt. 13.00 do 17.00, tel. (32) 705 45 21
W okresie od 01.01.2024 r. do 30.06.2024 r. punkt prowadzony przez radców prawnych. W okresie od 01.07.2024 r. do 31.12.2024 r. punkt prowadzony przez adwokatów. - Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Katowicach
ul. S. Łętowskiego 6a, NPO/NM pn.–pt. 16.00 do 20.00, tel. (32) 705 45 14
W każdy wtorek – dyżur specjalistyczny z zakresu umów o kredyt/pożyczkę (w tym tzw. chwilówki). Punkt powierzony do prowadzenia przez organizację pozarządową – Stowarzyszenie Na Rzecz Poradnictwa Obywatelskiego „DOGMA” - Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Katowicach
ul. Krakowska 138, NPO/NMpn.–pt. 16.00 do 20.00, tel. (32) 705 45 15
W każdy czwartek – dyżur specjalistyczny z zakresu pomocy prawnej cudzoziemcom rosyjskojęzycznym i ukraińskojęzycznym. Punkt powierzony do prowadzenia przez organizację pozarządową – Stowarzyszenie Na Rzecz Poradnictwa Obywatelskiego „DOGMA” - Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Katowicach
ul. Wojewódzka 23, NPO/NM pn.–pt. 16.00 do 20.00, tel. (32) 705 45 17
W każdy poniedziałek – dyżur specjalistyczny z zakresu prawa spadkowego. Punkt powierzony do prowadzenia przez organizację pozarządową – Stowarzyszenie Na Rzecz Poradnictwa Obywatelskiego „DOGMA” - Miejski Dom Kultury
ul. gen. J. Hallera 28 NPP/NM pn.–pt. 11.00 do 15.00 tel. (32) 705 45 18 Radcy prawni - Miejski Dom Kultury
ul. L. Markiefki 44a NPP/NM pn.–pt. 9.00 do 13.00 tel. (32) 705 45 19 Radcy prawni
POZOSTAŁA OFERTA DLA SENIORÓW W 2024 ROKU W RAMACH WSPÓŁPRACY MIASTA KATOWICE Z ORGANIZACJAMI POZARZĄDOWYMI, GDZIE KAŻDY SENIOR ZNAJDZIE COŚ DLA SIEBIE
- Stowarzyszenie FAMI.LOCK
ul. Podhalańska 14/6, Katowice „Centrum spotkań Seniorów w centrum miasta 2024”, tel. 602 442 707 - Fundacja Rozwoju Ekonomii Społecznej
ul. J. Barona 30, Tychy „Prowadzenie Klubu Seniora w dzielnicy Brynów – kontynuacja na rok 2024”, tel. 501 609 484 - Śląskie Centrum Edukacji i Rehabilitacji „Arteria”
ul. Francuska 29, Katowice „Silver Siła” – edycja 2024, tel. (32) 253 62 30 - Stowarzyszenie „Wspólnie – Razem”
ul. M. Kopernika 15, Katowice „Integracja i aktywizacja osób starszych, w tym kombatantów i osób represjonowanych poprzez wspieranie działań na rzecz integracji i zwiększenia uczestnictwa w życiu społecznym seniorów”, tel. 502 484 909 - Fundacja Komunikacji Międzykulturowej „THE LINK”
ul. L. Różyckiego 14c, Katowice „akademia Pasji Seniora”, tel. 792 777 801 - Fundacja Atelier Spółdzielczości i Ekonomii Społecznej
ul. M. Gierlotki 8, Katowice Klub Seniora fundacji aSeS w 2024 roku, tel. 606 416 099 - Katowickie Stowarzyszenie Trzeźwościowe „Dwójka”
ul. ks. bpa H. Bednorza 14, Katowice Klub Seniora „nasz czas”, tel. 603 773 661, (32) 209 94 69 - Fundacja Prowitalni
ul. M. Radockiego 84/18, Katowice „Klub Seniora fundacji Prowitalni”, tel. 603 773 661 - Klub Seniorów Promyk
ul. J. Kilińskiego 17, Katowice „Klub Seniorów Promyk”, tel. 516 681 077 - Uczniowski Klub Sportowy „Oktagon”
ul. Wiosny Ludów 22, Katowice „aktywny senior z oktagonem – III edycja”, tel. 663 758 066
Masz pytania, potrzebujesz porady? Zadzwoń i umów się!
Komentowanie wyłączone.