Zaspokojenie potrzeb mieszkaniowych to jedna z podstawowych i ważniejszych potrzeb życiowych każdego człowieka. Bez zapewnienia „dachu nad głową” człowiek nie jest w stanie normalnie funkcjonować w społeczeństwie. Dlatego tak ważne jest, przyjęcie priorytetów w swoim budżecie domowym i opłacanie w pierwszej kolejności należności czynszowych.

Czy dopuszczając do zadłużenia mieszkania mamy możliwość uzyskania pomocy w spłacie naszych zobowiązań? Jak wygląda sytuacja w przypadku mieszkań będących w zasobach spółdzielni, w rękach osób prywatnych oraz wspólnot mieszkaniowych? Co to jest tytuł do prawny do lokalu? Czy dodatek mieszkaniowy należy się osobie, która nie płaci czynszu? Kto może wnioskować o taką formę pomocy? Co to jest świadczenie rzeczowe i komu przysługuje? – na te i inne pytania odpowie w naszym materiale filmowym Pani Martyna Kapkowska – prawnik i legitymowany zarządca nieruchomości współpracujący ze Stowarzyszeniem “DOGMA”.

 

 

Bez wątpienia oprócz zakupu jedzenia czy lekarstw powinniśmy opłacać rachunki za prąd, wodę, gaz czy śmieci. Jednak w tej wyliczance często brakuje jednego składnika jakim są opłaty mieszkaniowe. I nie chodzi tutaj o wcześniej wspomniane media tylko naliczenia czynszowe bądź opłaty remontowo-eksploatacyjne. W gąszczu potrzeb często zapominamy bądź lekceważymy to zobowiązanie. Często nawet kilkumiesięczne opóźnienie może prowadzić do znacznego zachwiania płynności finansowej naszego gospodarstwa domowego.

Bardzo ważne jest, aby jak najszybciej zareagować i spróbować wyjść z tej trudnej sytuacji. W dużej mierze, od tego jak szybko zwrócimy się po pomoc, zależeć będzie forma udzielonej pomocy.

Jeśli potrzebujesz porady prawnej z zakresu prawa mieszkaniowego – zapraszamy do kontaktu z prawnikami oraz doradcami obywatelskimi współpracującymi z naszym Stowarzyszeniem. Zadzwoń i umów się na darmową poradę prawną w jednym z punktów nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego TUTAJ

Komentowanie wyłączone.

Powiększ czcionki
Social