Nieodpłatna pomoc prawna, nieodpłatne poradnictwo obywatelskie i nieodpłatna mediacja w Jaworznie

Informator Jaworzno Przód    Informator Jaworzno tył

Informator – plik PDF do pobrania [1,3 MB]

 

Zapisy przyjmowane są:

  • telefonicznie pod nr tel. 510-970-680 w godzinach pracy urzędu lub
  • elektronicznie poprzez poprzez stronę https://zapisy-np.ms.gov.pl/ 
  • osobiście – w urzędzie

UWAGA! 
Po 1 lipca 2023 r., w związku z odwołaniem stanu zagrożenia epidemicznego, porady prawne i obywatelskie będą udzielane wyłącznie w formie stacjonarnej w punktach nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego.

Wyjątek stanowią osoby z trudnościami w poruszaniu i komunikowaniu się, o których mowa w art. 8 ust. 8 ustawy, którym porady prawne będą mogły być udzielane za pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość i poza lokalem punktu.

 

Gdzie i kiedy można skorzystać ze wsparcia?

logo.png
Armii Krajowej 5, Jaworzno, Polska
zgłoszenia na poradę pod numerem: 510-970-680 poniedziałek – piątek: 15.00-19.00
Showing 1 result

Punkty nieodpłatnego poradnictwa w Jaworznie prowadzone przez Stowarzyszenie “Dogma”

Lp.Rodzaj punktuAdres punktuDni i godziny dyżurów
1Punkt Nieodpłatnego Poradnictwa ObywatelskiegoZespół Szkół Ponadpodstawowych nr 4 ul. Armii Krajowej 5Poniedziałek - piątek 15.00 - 19.00

Inne punkty poradnicze w Jaworznie 

Lp.Rodzaj punktuAdres punktuDni i godziny dyżurów
1Punkt Nieodpłatnej Pomocy Prawnej i MediacjiSzkoła Podstawowa nr 13 w Jaworznie ul. Urzędnicza 11 (Śródmieście) Poniedziałek - środa:
15.30 - 19.30

Czwartek - piątek:
16.00 - 20.00

Wtorki i środy - mediacja
2Punkt Nieodpłatnej Pomocy Prawnej i MediacjiSzkoła Podstawowa nr 7 w Jaworznie ul. Ławczana 12 (Podłęże)Poniedziałek - czwartek:
15.00 - 19.00 Piątek
13.00 - 17.00

Poniedziałek - mediacja

Czwartek i piątek - możliwe porady w jęz. angielskim
3Punkt Nieodpłatnej Pomocy Prawnej i MediacjiZespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Jaworznie ul. Koszarowa 20 (Szczakowa)Poniedziałek - piątek:
15.00 - 19.00

Czwartek - mediacja

Wtorek, środa, czwartek - możliwe porady w jęz. angielskim

 

Poniżej znajdują się materiały informacyjne z roku 2023

KAMPANIE SPOŁECZNE

Zmiany w prawie pracy

W ostatnich 2 dekadach model pracy kształtowany był przede wszystkim przez postępującą globalizację i wymóg konkurencyjności. Wyznacznikami wartości pracy stały się efektywność i produktywność. Prowadziło to do stale rosnącego tempa pracy i presji na jej dalszą intensyfikację. Na naszych oczach rynek pracy podlega głębokiej transformacji.

Wpływ na zmiany na rynku pracy wywarły pandemia, rosnąca inflacja, znaczne spowolnienie gospodarcze, niepewność geopolityczna ale także przedefiniowanie pracy związane z potrzebą większej elastyczności zatrudnienia, przeniesienie większego akcentu na tworzenie odpowiednich warunków do rozwoju zawodowego oraz coraz większe znaczenie zachowania równowagi między życiem prywatnym i zawodowym. Przedstawiamy krótki przewodnik po najważniejszych zmianach w prawie pracy.

Czytaj więcej

 

Poniżej znajdują się materiały informacyjne z roku 2022

KAMPANIE SPOŁECZNE

Artykuł kampanii społecznej - TYDZIEŃ BEZ DŁUGÓW 14-20 LISTOPADA 2022Konsumpcyjny tryb życia większości z nas powoduje, że nabywamy coraz to nowe dobra materialne. Niejednokrotnie zdarza się tak, że do nabycia określonego dobra musimy zaciągnąć pożyczkę czy kredyt. W wielu przypadkach decyzja o pożyczce czy kredycie kończy się powstaniem długu, sprawą w sądzie czy w końcu egzekucją komorniczą.

Istnieje jednak wiele sposobów ułatwiających radzenie sobie z długami. W ramach prowadzonej przez Stowarzyszenie na Rzecz Poradnictwa Obywatelskiego “DOGMA” edukacji prawnej, przedstawiamy Państwu kilka propozycji i rozwiązań ułatwiających planowanie budżetu oraz wydatków gospodarstwa domowego, jak również sposoby radzenia sobie z powstałymi już zadłużeniami.

 

Czytaj więcej

 

ULOTKI/INFORMATORY

Ulotka na temat bezpłatnych porad prawnych, obywatelskich i mediacji w Jaworznie     Ulotka PDF z informacjami teleadresowymi dotyczącymi bezpłatnych porad prawnych, obywatelskich i mediacji w Jaworznie     Ulotka w języku ukraińskim na temat bezpłatnych porad prawnych, obywatelskich i mediacji w Jaworznie     Ulotka w języku ukraińskim z danymi teleadresowymi na temat bezpłatnych porad prawnych, obywatelskich i mediacji w Jaworznie

Nieodpłatna mediacja w Jaworznie. Informator strona 1     Nieodpłatna mediacja w Jaworznie. Informator strona 2     Nieodpłatna mediacja w Jaworznie. Informator strona 3     Nieodpłatna mediacja w Jaworznie. Informator strona 4     

VIDEO

 

Materiały informacyjne z 2021 roku

 

KAMPANIE SPOŁECZNE

Przemoc wobec dzieci i młodzieży, artykuł kampanii społecznej

Przemoc wobec dzieci (kary cielesne, zadawanie cierpień psychicznych, molestowanie seksualne i inne formy poniżania) może zdarzyć się w każdym środowisku, gdyż nie jest powiązana ze statusem społecznym, czy materialnym rodziny.

Dziecko, które doświadcza krzywdy (ze strony dorosłych lub rówieśników) zwykle wysyła do otoczenia pewne sygnały, a jego zachowanie na różne sposoby wskazuje, że dzieje się coś złego. Dlatego niezwykle ważna jest czujność osób dorosłych znajdujących się w pobliżu.

 

 

Czytaj więcej

 

 

INFORMATORY I PORADNIKI

Informator flipbook dla rodziców na temat problemów dzieci i młodzieży. Poniżej znajduje się link do pliku PDF.

     Poradnik flipbook na temat problemów dzieci i młodzieży. Poniżej znajduje się link do pliku PDF.Poradnik flipbook Przemoc wobec dzieci. Poniżej znajduje się link do pliku PDF.     Poradnik prawny flipbook. Przemoc i zastraszanie wśród dzieci i nastolatków. Poniżej znajduje się link do pliku PDF.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ULOTKI

Ulotka prawna PDF dla młodzieży.Ulotka PDF Umowa zawarta na odległość          Ulotka prawna PDF. Kiedy nie można odstąpić od umowy zawartej na odległość?Ulotka prawna PDF. Jak bezpiecznie dzielić się zdjęciami i filmami dzieci w internecie?     Ulotka prawna PDF. Zachowek - kiedy się należy i jak go otrzymać?

Ulotka prawna PDF. Jak uporządkować wykonywanie władzy rodzicielskiej po rozstaniu rodziców?

Archiwalna ulotka 1.Nieodpłatna Pomoc Prawna i Nieodpłatne Poradnictwo Obywatelskie Jaworzno    Archiwalna ulotka na temat porad udzielanych na odległość

Archiwalna ulotka 2 Nieodpłatna pomoc prawna, poradnictwo obywatelskie i mediacje   Archiwalna ulotka na temat punktu poradniczego w Jaworznie

 

FILMY

 

AKTUALNOŚCI

MATERIAŁY Z WCZEŚNIEJSZYCH LAT:

 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ I TYDZIEŃ MEDIACJI W POLSCE

W dniach od 12 do 18 października 2020 roku po raz kolejny w całej Polsce obchodziliśmy Tydzień Mediacji.

Międzynarodowy Dzień Mediacji, który w tym roku przypada na dzień 15 października, to bardzo ważne wydarzenie. Ma ono uświadomić społeczeństwu, że wiele spraw można rozwiązywać bez konieczności procedury sądowej. Warto rozmawiać – to przesłanie Międzynarodowego Dnia Mediacji, które nigdy nie straci na aktualności.

Z tej okazji serdecznie zapraszamy do zapoznania się z opracowanymi przez Stowarzyszenie na Rzecz Poradnictwa Obywatelskiego „DOGMA” materiałami, których celem jest popularyzacja wiedzy dotyczącej metod polubownego rozwiązywania konfliktów.

 

 Ulotka prawna PDF. Mediacja w punktach nieodpłatnych porad prawnych i obywatelskichUlotka prawna PDF. E-mediacja, taniej, szybciej, wygodniej  Ulotka prawna PDF. Spotkanie z mentorem. Jak przygotować się do rozmowy telefonicznej z mediatorem?

  Poradnik prawny PDF. Mediacja. Rozwój e-mediacji w trakcie i po epidemii koronawirusa.   Poradnik prawny PDF. Mediacja w sprawie o rozwód. Poradnik prawny PDF. mediacje pracownicze.

 

ULOTKI

Ulotka prawna PDF. Nieodpłatna pomoc prawna i nieodpłatne poradnictwo obywatelskie dla samozatrudnionych.  Ulotka prawna PDF. Spotkanie z prawnikiem. Jak przygotować się do porady przez telefon?   Ulotka prawna PDF. Dlaczego warto skorzystać z bezpłatnych porad prawnych przez telefon?Ulotka prawna PDF. Cyberprzestępczość i bezpieczeństwo w sieci.      

Informator PDF na temat nieodpłatnej pomocy prawnej i obywatelskiej oraz mediacji w Jaworznie.  Ulotka prawna PDF na temat zakupów przez internet i prawa do odstąpienia od umowy.

 

FILMY

 

PORADNIKI PRAWNE

  Poradnik prawny PDF. Mediacje w sprawach rodzinnych.  Poradnik prawny PDF. Mediacja. Rozwój e-mediacji w trakcie i po epidemii koronawirusa.Poradnik prawny PDF. Prawa i obowiązki pracowników oraz pracodawców w czasie epidemii.   Poradnik prawny PDF. Przemoc domowa.   Poradnik prawny PDF. Świadczenia związane z rodzicielstwem.  Poradnik prawny PDF. Upadłość konsumencka.Poradnik prawny PDF. Tarcza antykryzysowa część 1.  Poradnik prawny PDF. Tarcza antykryzysowa część 2.    Poradnik prawny PDF. Tarcza antykryzysowa część 3.Poradnik prawny PDF. Mediacja w sprawie o rozwód.    Poradnik prawny PDF. Urlop macierzyński.Poradnik prawny PDF. Urlop rodzicielski.  Poradnik prawny PDF. Urlop wychowawczy.   Poradnik prawny PDF. Urlop w czasie epidemii. Poradnik prawny PDF. Praca zdalna.  Poradnik prawny PDF. Mediacje pracownicze.  Poradnik prawny PDF. Szkoła w reżimie sanitarnym.  Poradnik prawny PDF. Alimenty.

Powiększ czcionki
Social