ZAPISY NA PORADY

Szanowni Państwo,
Od dnia 28 lutego 2022 r. przywrócona została stacjonarna forma świadczenia nieodpłatnych porad prawnych oraz nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego na terenie powiatu będzińskiego.
Poniżej znajduje się wykaz punktów zawierający dokładne adresy oraz godziny ich działania.
Zapisy na porady odbywają się w godzinach pracy Starostwa Powiatowego pod numerem: 32 77 87 884 bądź mailowo: npp@powiat.bedzin.pl
Obsługa Punktu Nieodpłatnej Pomocy Prawnej/ Nieodpłatnego Poradnictwa Obywatelskiego będzie realizowana w systemie hybrydowym tzn. klient w czasie umawiania się na poradę informuje, czy chce spotkać się z doradcą osobiście w punkcie, czy chce skorzystać z porady telefonicznej, podczas której w umówionym terminie z numeru zastrzeżonego zadzwoni do niego adwokat, radca prawny lub doradca obywatelski.
Na naszej stronie www.dogma.org.pl podane są numery do zapisów na porady udzielane przez prawników i doradców Stowarzyszenia „DOGMA”.
Uruchomiliśmy również dodatkowy numer telefonu/infolinii 79 88 69 599, pod którym: można uzyskać informacje na temat warunków i zasadach korzystania z nieodpłatnej pomocy prawnej, poradnictwa obywatelskiego oraz mediacji.
 

Ulotka PDF z zasadami zapisów na bezpłatne porady prawne i obywatelskie w powiecie będzińskimUlotka PDF z informacjami teleadresowymi dotyczącymi bezpłatnych porad prawnych i obywatelskich w powiecie będzińskim

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ulotka PDF w języku ukraińskim z zasadami zapisów na bezpłatne porady prawne i obywatelskie w powiecie będzińskimUlotka PDF w języku ukraińskim z informacjami teleadresowymi dotyczącymi bezpłatnych porad prawnych i obywatelskich w powiecie będzińskim

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poniżej znajdują się materiały informacyjne z roku 2022

 

VIDEO

 

PUNKTY NIEODPŁATNEJ POMOCY PRAWNEJ I PORADNICTWA OBYWATELSKIEGO

logo.png
Kościuszki 25c, Dobieszowice, Polska
zgłoszenia na poradę pod numerem: 32 778-78-84 (w godz. 10.00-12.00) wtorek: 8.00-12.00 czwartek:...
logo.png
Źrałków 1, Wojkowice, Polska
zgłoszenia na poradę pod numerem: 32 778-78-84 (w godz. 10.00-12.00) poniedziałek, środa, piątek:...
logo.png
Wolności 62A, Mierzęcice, Polska
zgłoszenia na poradę pod numerem: 32 778-78-84  poniedziałek: 13.00-17.00 środa: 13.00-17.00
logo.png
Szkolna 100, Psary, Polska
zgłoszenia na poradę pod numerem: 32 778-78-84 (w godz. 10.00-12.00) wtorek: 13.00–17.00 czwartek...
logo.png
Tadeusza Kościuszki 15, Siewierz, Polska
zgłoszenia na poradę pod numerem: 32 778-78-84 (w godz. 10.00-12.00) wtorek: 10.00-14.00 czwartek...
logo.png
Generała Władysława Sikorskiego 4, Sławków, Polska
zgłoszenia na poradę pod numerem: 32 778-78-84 (w godz. 10.00-12.00) poniedziałek, środa, piątek:...
Showing 6 results

 


MATERIAŁY Z WCZEŚNIEJSZYCH LAT:

TYDZIEŃ PORAD PRAWNYCH DLA RODZICÓW 23 - 29 LISTOPAD

Artykuł informacyjny. Tydzień porad prawnych dla rodziców od 23 do 29 listopada 2020. Poznaj swoje uprawnienia związane z rodzicielstwem.

Czas oczekiwania na dziecko powinien być piękny dla każdej rodziny. Niestety, tam gdzie rodzice cierpią z powodu braku stabilizacji finansowej, często radość przyćmiewa obawa o przyszłość. Strach przed utratą pracy i brakiem środków do życia w trakcie ciąży i po porodzie może zniechęcać do podjęcia decyzji o powiększeniu rodziny.

W ramach prowadzonej przez Stowarzyszenie na Rzecz Poradnictwa Obywatelskiego „DOGMA” edukacji prawnej, w dniach od 23 do 29 listopada postaramy się rozwiać wszystkie wątpliwości  rodziców związane z uprawnieniami rodzicielskimi. Jeśli zastanawiasz się jak będzie wyglądać Twoja praca w trakcie ciąży, czy będzie Ci przysługiwał zasiłek macierzyński lub jak pogodzić pracę z opieką nad dzieckiem, to zapraszamy do śledzenia naszego profilu na Facebooku.

 

Czytaj więcej

 

 

STOP PRZEMOCY DOMOWEJ 30 LISTOPAD - 6 GRUDZIEŃ

Artykuł informacyjny. Stop przemocy domowej. Tydzień porad prawnych dla ofiar przemocy w rodzinie od 3 listopada do 6 grudnia 2020.Pandemia COVID-19 spowodowała, że wiele osób doświadczających przemocy domowej znalazło się w bardzo trudnej sytuacji. Ofiary zostały zamknięte pod jednym dachem ze swoimi oprawcami. Media informowały o przerażających statystykach i gwałtownym wzroście liczby zgłoszeń osób doświadczających przemocy ze strony najbliższych. Niestety zniesienie kwarantanny nie zatrzymało pandemii przemocy.

W ramach prowadzonej przez Stowarzyszenie na Rzecz Poradnictwa Obywatelskiego „DOGMA” edukacji prawnej, w dniach od 30 listopada do 6 grudnia zorganizowaliśmy internetową kampanię społeczną „STOP PRZEMOCY DOMOWEJ”. Data ta nie jest przypadkowa, ponieważ 30 listopada 2020 roku wchodzi w życie Ustawa z dnia 30 kwietnia 2020r. o zmianie ustawy – Kodeks postępowania cywilnego oraz niektórych innych ustaw, która wprowadza m.in. zmiany w przepisach zawartych w ustawie z dnia 6 kwietnia 1990 r. o Policji. W wyniku podjętych zmian legislacyjnych dodano m.in. art. 15aa, którego ust. 1 stanowi, że: „Policjant ma prawo wydać wobec osoby stosującej przemoc w rodzinie w rozumieniu przepisów ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie, stwarzającej zagrożenie dla życia lub zdrowia osoby dotkniętej tą przemocą, nakaz natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia, (…) lub zakaz zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia (…).

 

Czytaj więcej

 

 

  Ulotka PDF. Spotkanie z prawnikiem. jak się przygotować do porady przez telefon?Ulotka PDF. Spotkanie z prawnikiem.Nieodpłatna pomoc prawna i nieodpłatne poradnictwo obywatelskie dla samozatrudnionych. Ulotka Prawna PDF na temat zakupów internetowych i prawa do odstąpienia od umowy.  Informator PDF na temat nieodpłatnej pomocy prawnej, obywatelskiej i mediacji w powiecie będzińskim.  Ulotka PDF. E-mediacja taniej, szybciej, wygodniej  Ulotka PDF. Spotkanie z mediatorem. Jak przygotować się do rozmowy telefonicznej z mediatorem?

 

FILMY

 

PORADNIKI PRAWNE

  Poradnik prawny PDF. Postępowanie w zakresie orzekania o niepełnosprawności.  Poradnik prawny PDF. Prawa i obowiązki pracowników i pracodawców w czasie epidemii.  Poradnik prawny PDF. Mediacja. Rozwój e-mediacji w trakcie i po epidemii koronawirusa.  Poradnik prawny PDF. Mediacja. Świadczenia związane z rodzicielstwem.Poradnik prawny PDF. Upadłość konsumencka.  Poradnik prawny PDF. Przemoc domowa.  Poradnik prawny PDF. Mediacja w sprawie o rozwód.    Poradnik prawny PDF. Urlop macierzyński.Poradnik prawny PDF. Urlop rodzicielski    Poradnik prawny PDF. Urlop wychowawczy.  Poradnik prawny PDF. Praca zdalna.  Poradnik prawny PDF. Mediacje pracownicze.  Poradnik PDF. Zaspokajanie potrzeb rodziny w świetle kodeksu rodzinnego i opiekuńczego.  Poradnik PDF. Przemoc domowa.  Poradnik PDF. Alimenty.Poradnik PDF. Praca na emeryturze i rencie.

 

Powiększ czcionki
Social