ZAPISY NA PORADY

Szanowni Państwo,
Od dnia 1 marca 2022 r. przywrócona została stacjonarna forma świadczenia nieodpłatnych porad prawnych oraz nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego na terenie Miasta Tychy. Poniżej znajduje się wykaz punktów zawierający dokładne adresy oraz godziny ich działania.

Zapisy na porady odbywają się w godzinach pracy urzędu pod numerem: 32 77 63 031 bądź przez stronę internetową: https://np.ms.gov.pl/zapisy

Obsługa Punktu Nieodpłatnej Pomocy Prawnej/ Nieodpłatnego Poradnictwa Obywatelskiego będzie realizowana w systemie hybrydowym tzn. klient w czasie umawiania się na poradę informuje, czy chce spotkać się z doradcą osobiście w punkcie, czy chce skorzystać z porady telefonicznej, podczas której w umówionym terminie z numeru zastrzeżonego zadzwoni do niego adwokat, radca prawny lub doradca obywatelski.

Na naszej stronie www.dogma.org.pl podane są numery do zapisów na porady udzielane przez prawników i doradców Stowarzyszenia „DOGMA”.

Uruchomiliśmy również dodatkowy numer telefonu/infolinii 79 88 69 599, pod którym: można uzyskać informacje na temat warunków i zasadach korzystania z nieodpłatnej pomocy prawnej, poradnictwa obywatelskiego oraz mediacji.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ULOTKI

Nieodpłatna mediacja w Tychach. Ulotka strona 1.

Nieodpłatna mediacja w Tychach. Ulotka strona 2.     Nieodpłatna mediacja w Tychach. Ulotka strona 3.     Nieodpłatna mediacja w Tychach. Ulotka strona 4.

 

 

 

 

 

 

 

 

PUNKTY NIEODPŁATNEJ POMOCY PRAWNEJ I PORADNICTWA OBYWATELSKIEGO 

Logo_dogma_cieniowane.png
Grota-Roweckiego 42, Tychy, Polska
zgłoszenia na poradę pod numerem: 32 776 30 31 poniedziałek: 12.30-16.30 wtorek: 12.30-16.30 środ...
l_6a38c099f6e67b0b697964b9dc35fb25.png
Barona 30, Tychy, Polska
zgłoszenia na poradę pod numerem: 32 776 30 31 poniedziałek: 13.30-17.30 wtorek: 13.30-17.30 środ...
Showing 2 results

 

Materiały informacyjne z roku 2021.

 

KAMPANIE SPOŁECZNE

Artykuł kampanii społecznej. Zatrudnienie.

Pandemia COVID-19 zmieniła życie i sytuację zawodową wielu osób na rynku pracy. Niektórzy zostali z dnia na dzień zwolnieni z pracy, innym obniżono wymiar etatu, jeszcze innym z kolei wypłacano tylko część wynagrodzenia lub nie wypłacono w ogóle.

W tym czasie szczególnie warto znać podstawowe prawa dotyczące zatrudnienia, a także związanych z nim zmian dotyczących relacji między pracodawcą a pracownikiem.

 

 

Czytaj więcej

 

ULOTKI

    Ulotka prawna PDF. Umowa zawarta na odległość.     Ulotka prawna PDF. Kiedy nie można odstąpić od umowy zawartej na odległość?     Ulotka prawna PDF. Jak bezpiecznie dzielić się zdjęciami i filmami dzieci w internecie?Ulotka prawna PDF. Jak uporządkować wykonywanie władzy rodzicielskiej po rozstaniu rodziców?     Ulotka prawna PDF. Zachowek - kiedy się należy i jak go otrzymać?

        Ulotka prawna PDF. Prawo pracy część 1. Ochrona po urlopie macierzyńskim.     Ulotka prawna PDF. Prawo pracy część 2. Umowa o pracę tymczasową. Ulotka prawna PDF. Prawo pracy część 3. Wypowiedzenie zmieniające warunki pracy lub płacy.

        Ulotka prawna PDF. Prawo pracy część 4. Zwolnienie dyscyplinarne. Ulotka prawna PDF. Prawo pracy część 5. Jak reagować, gdy pracodawca przestaje płacić pensję?

Archiwalna ulotka 1 na temat bezpłatnych porad prawnych, obywatelskich i mediacji w Tychach.     Archiwalna ulotka 2 na temat bezpłatnych porad prawnych, obywatelskich i mediacji w Tychach.

Archiwalna ulotka 3 na temat bezpłatnych porad prawnych, obywatelskich i mediacji w Tychach.    Archiwalna ulotka 4 na temat bezpłatnych porad prawnych, obywatelskich i mediacji w Tychach.

 

E-PORADNIKI

E-poradnik prawny flipbook. Prawo pracy część 1. Podjęcie pracy. Plik PDF znajduje się w kolejnej sekcji plików.          E-poradnik prawny flipbook. Prawo pracy część 2. Umowa o pracę i jej zmiany. Plik PDF znajduje się w kolejnej sekcji plików. E-poradnik prawny flipbook. Prawo pracy część 3. Zakończenie pracy. Plik PDF znajduje się w kolejnej sekcji plików.

 

PORADNIKI DO DRUKU

(pliki PDF do pobrania)

E-poradnik prawny PDF. Prawo pracy część 1. Podjęcie pracy.     E-poradnik prawny PDF. Prawo pracy część 2. Umowa o pracę i jej zmiany.     E-poradnik prawny PDF. Prawo pracy część 3. Zakończenie pracy.

 

VIDEO

 


MATERIAŁY Z WCZEŚNIEJSZYCH LAT:

 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ I TYDZIEŃ MEDIACJI W POLSCE

W dniach od 12 do 18 października 2020 roku po raz kolejny w całej Polsce obchodziliśmy Tydzień Mediacji.

Międzynarodowy Dzień Mediacji, który w tym roku przypada na dzień 15 października, to bardzo ważne wydarzenie. Ma ono uświadomić społeczeństwu, że wiele spraw można rozwiązywać bez konieczności procedury sądowej. Warto rozmawiać – to przesłanie Międzynarodowego Dnia Mediacji, które nigdy nie straci na aktualności.

Z tej okazji serdecznie zapraszamy do zapoznania się z opracowanymi przez Stowarzyszenie na Rzecz Poradnictwa Obywatelskiego „DOGMA” materiałami, których celem jest popularyzacja wiedzy dotyczącej metod polubownego rozwiązywania konfliktów.

 

 Ulotka prawna PDF. Mediacja w punktach nieodpłatnych porad prawnych i obywatelskich. Ulotka prawna PDF. E-mediacja, taniej, szybciej, wygodniej.  Ulotka prawna PDF. Spotkanie z mediatorem. Jak się przygotować do rozmowy telefonicznej z mediatorem?

  Poradnik prawny PDF. Mediacja. Rozwój e-mediacji w trakcie i po epidemii koronawirusa.   Poradnik prawny PDF. Mediacja w sprawie o rozwód. Poradnik prawny PDF. Mediacje pracownicze.

 

 

ULOTKI

 Ulotka prawna PDF. Nieodpłatna pomoc prawna i nieodpłatne poradnictwo obywatelskie dla samozatrudnionych.   Ulotka prawna PDF. Spotkanie z prawnikiem. Jak przygotować się do porady przez telefon?   Ulotka prawna PDF. Dlaczego warto skorzystać z bezpłatnych porad prawnych przez telefon?  Ulotka prawna PDF. Cyberprzestępczość i bezpieczeństwo w sieci.  

Informator prawny PDF dotyczący nieodpłatnej pomocy prawnej, obywatelskiej i mediacji w Tychach.   Ulotka prawna PDF na temat zakupów internetowych i prawa do odstąpienia od umowy.     

 

FILMY

 

PORADNIKI PRAWNE

Poradnik prawny PDF. Dziedziczenie.         Poradnik prawny PDF. Lokal mieszkalny.   Poradnik prawny PDF. Świadczenia związane z rodzicielstwem.   Poradnik prawny PDF. Prawa i obowiązki pracowników i pracodawców w czasie epidemii.   Poradnik prawny PDF. Mediacja. Rozwój e-mediacji w trakcie i po epidemii koronawirusa. Poradnik prawny PDF. Przemoc domowa.     Poradnik prawny PDF. Upadłość konsumencka. Poradnik prawny PDF. Tarcza antykryzysowa część 1.  Poradnik prawny PDF. Tarcza antykryzysowa część 2.  Poradnik prawny PDF. Tarcza antykryzysowa część 3.   Poradnik prawny PDF. Mediacja w sprawie o rozwód.     Poradnik prawny PDF. Urlop macierzyński. Poradnik prawny PDF. Urlop rodzicielski.  Poradnik prawny PDF. Urlop wychowawczy.    Poradnik prawny PDF. Urlop w czasie epidemii.   Poradnik prawny PDF. Praca zdalna.   Poradnik prawny PDF. Zaspokajanie potrzeb rodziny w świetle kodeksu rodzinnego i opiekuńczego.   Poradnik prawny PDF. Alimenty. Poradnik prawny PDF. Pomoc de minimis.

 

Powiększ czcionki
Social