ZAPISY NA PORADY

Szanowni Państwo,
Stacjonarne punkty porad prawnych i obywatelskich dla mieszkańców Sosnowca pozostają otwarte.
Poniżej znajduje się wykaz punktów zawierający dokładne adresy oraz godziny ich działania.

Zapisy na porady odbywają się w godzinach pracy urzędu pod numerem: 502 050 908 bądź przez stronę internetową: https://np.ms.gov.pl/zapisy

Obsługa Punktu Nieodpłatnej Pomocy Prawnej/ Nieodpłatnego Poradnictwa Obywatelskiego będzie realizowana w systemie hybrydowym tzn. klient w czasie umawiania się na poradę informuje, czy chce spotkać się z doradcą osobiście w punkcie, czy chce skorzystać z porady telefonicznej, podczas której w umówionym terminie z numeru zastrzeżonego zadzwoni do niego adwokat, radca prawny lub doradca obywatelski.

Na naszej stronie www.dogma.org.pl podane są numery do zapisów na porady udzielane przez prawników i doradców Stowarzyszenia „DOGMA”.

Uruchomiliśmy również dodatkowy numer telefonu/infolinii 79 88 69 599, pod którym: można uzyskać informacje na temat warunków i zasadach korzystania z nieodpłatnej pomocy prawnej, poradnictwa obywatelskiego oraz mediacji.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PUNKTY NIEODPŁATNEJ POMOCY PRAWNEJ I PORADNICTWA OBYWATELSKIEGO 

Logo_dogma_cieniowane.png
Generała Józefa Hallera 5, Sosnowiec, Polska
zgłoszenia na poradę pod numerem: 502 050 908 poniedziałek: 13.30-17.30 wtorek: 13.30-17.30 środa...
logo.png
Generała Józefa Hallera 5, Sosnowiec, Polska
zgłoszenia na poradę pod numerem: 502 050 908 poniedziałek: 9.00-13.00 wtorek: 9.00-13.00 środa: ...
Showing 2 results

 

Materiały informacyjne z roku 2021.

 

KAMPANIE SPOŁECZNE

Artykuł kampanii społecznej. Stop przemocy. Wpisując się w 16 Dni Akcji Przeciw Przemocy ze względu na płeć sygnalizujemy, że przemoc wobec kobiet jest pogwałceniem praw człowieka. W Polsce mamy ponad 85 tys. ofiar przemocy w rodzinie. Co tydzień z powodu przemocy domowej giną 3 Polki. Rocznie umiera ok. 500 kobiet. Ponad 9 milionów dorosłych Polaków potwierdziło, że było sprawcami przemocy w rodzinie 15 proc. skrzywdziło bliskich kilka razy, a 3 proc. wielokrotnie. Celowe krzywdzenie innej osoby to właśnie przemoc.

Zachęcamy do przeczytania materiałów, z których można dowiedzieć się m.in:  o rodzajach przemocy, „niezrozumiałym” zachowaniu ofiar, którym zarzucamy, że nie uciekają i o miejscach, w których można uzyskać pomoc.

Czytaj więcej

 

PORADNIKI

     Poradnik prawny flipbook. Mediacja w sprawach rodzicielskich. Poniżej znajduje się link do pliku PDF. Poradnik prawny flipbook. Przemoc wobec dzieci. Poniżej znajduje się link do pliku PDF. Poradnik prawny flipbook. Przemoc finansowa. Poniżej znajduje się link do pliku PDF.

 

 

 

 

 

 

ULOTKI

    Ulotka prawna PDF. Umowa zawarta na odległość.      Ulotka prawna PDF. Kiedy nie można odstąpić od umowy zawartej na odległość? Ulotka prawna PDF. Jak bezpiecznie dzielić się zdjęciami i filmami w internecie?          Ulotka prawna PDF. Jak uporządkować wykonywanie władzy rodzicielskiej po rozstaniu rodziców?Ulotka prawna PDF. Zachowek - kiedy się należy i jak go otrzymać?

Archiwalna ulotka 1. Nieodpłatna Pomoc Prawna i Nieodpłatne Poradnictwo Obywatelskie Sosnowiec     Archiwalna ulotka na temat porad zdalnych.

 

Archiwalna ulotka 2. Nieodpłatna Pomoc Prawna i Nieodpłatne Poradnictwo Obywatelskie Sosnowiec    Archiwalna ulotka na temat punktu poradniczego w Sosnowcu.

 

 

 


MATERIAŁY Z WCZEŚNIEJSZYCH LAT:

TYDZIEŃ PORAD PRAWNYCH DLA RODZICÓW 23 - 29 LISTOPAD

Artykuł informacyjny. Tydzień porad prawnych dla rodziców od 23 do 29 listopada 2020. Poznaj swoje uprawnienia związane z rodzicielstwem.

Czas oczekiwania na dziecko powinien być piękny dla każdej rodziny. Niestety, tam gdzie rodzice cierpią z powodu braku stabilizacji finansowej, często radość przyćmiewa obawa o przyszłość. Strach przed utratą pracy i brakiem środków do życia w trakcie ciąży i po porodzie może zniechęcać do podjęcia decyzji o powiększeniu rodziny.

W ramach prowadzonej przez Stowarzyszenie na Rzecz Poradnictwa Obywatelskiego „DOGMA” edukacji prawnej, w dniach od 23 do 29 listopada postaramy się rozwiać wszystkie wątpliwości  rodziców związane z uprawnieniami rodzicielskimi. Jeśli zastanawiasz się jak będzie wyglądać Twoja praca w trakcie ciąży, czy będzie Ci przysługiwał zasiłek macierzyński lub jak pogodzić pracę z opieką nad dzieckiem, to zapraszamy do śledzenia naszego profilu na Facebooku.

 

Czytaj więcej

 

ULOTKI

Ulotka prawna PDF. Nieodpłatna pomoc prawna i nieodpłatne poradnictwo obywatelskie dla samozatrudnionych.   Ulotka prawna PDF. Spotkanie z prawnikiem. Jak przygotować się do porady przez telefon?   Informator prawny PDF na temat nieodpłatnej pomocy prawnej, obywatelskiej i mediacji na terenie Sosnowca.

 

FILMY

 

PORADNIKI PRAWNE

  Poradnik prawny PDF. Roszczenia i zobowiązania finansowe.   Poradnik prawny PDF. Świadczenia związane z rodzicielstwem. Poradnik prawny PDF. Prawa i obowiązki pracowników i pracodawców w czasie epidemii.  Poradnik prawny PDF. Upadłość konsumencka.     Poradnik prawny PDF. Urlop macierzyński. Poradnik prawny PDF. Urlop rodzicielski.   Poradnik prawny PDF. Urlop wychowawczy.    Poradnik prawny PDF. Samozatrudnieni.   Poradnik prawny PDF. Praca zdalna.   Poradnik prawny PDF. Zaspokajanie potrzeb rodziny w świetle kodeksu rodzinnego i opiekuńczego.   Poradnik prawny PDF. Przemoc domowa. Poradnik prawny PDF. Alimenty.

 

Powiększ czcionki
Social