ZAPISY NA PORADY

Szanowni Państwo,
Stacjonarne punkty porad prawnych i obywatelskich dla mieszkańców Żor pozostają otwarte. Poniżej znajduje się wykaz punktów zawierający dokładne adresy oraz godziny ich działania.

Zapisy na porady odbywają się w godzinach pracy urzędu pod numerem: 32 43 48 302 bądź przez stronę internetową: https://np.ms.gov.pl/zapisy

Obsługa Punktu Nieodpłatnej Pomocy Prawnej/ Nieodpłatnego Poradnictwa Obywatelskiego będzie realizowana w systemie hybrydowym tzn. klient w czasie umawiania się na poradę informuje, czy chce spotkać się z doradcą osobiście w punkcie, czy chce skorzystać z porady telefonicznej, podczas której w umówionym terminie z numeru zastrzeżonego zadzwoni do niego adwokat, radca prawny lub doradca obywatelski.

Na naszej stronie www.dogma.org.pl podane są numery do zapisów na porady udzielane przez prawników i doradców Stowarzyszenia „DOGMA”.

Uruchomiliśmy również dodatkowy numer telefonu/infolinii 79 88 69 599, pod którym: można uzyskać informacje na temat warunków i zasadach korzystania z nieodpłatnej pomocy prawnej, poradnictwa obywatelskiego oraz mediacji.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PUNKTY NIEODPŁATNEJ POMOCY PRAWNEJ I PORADNICTWA OBYWATELSKIEGO 

Logo_dogma_cieniowane.png
Wodzisławska 1/1, Żory, Polska
zgłoszenia na poradę pod numerem: 32 434-83-02 poniedziałek: 16.00-12.00 wtorek: 12.00-16.00 środ...
logo.png
Wodzisławska 1/1, Żory, Polska
zgłoszenia na poradę pod numerem: 32 434-83-02 poniedziałek: 12.00-16.00 wtorek: 16.00-20.00 środ...
Showing 2 results

 


MATERIAŁY Z WCZEŚNIEJSZYCH LAT:

 

FILMY

Ulotka prawna PDF. Nieodpłatna pomoc prawna i nieodpłatne poradnictwo obywatelskie dla samozatrudnionych.   Ulotka prawna PDF. Spotkanie z prawnikiem. Jak się przygotować do porady prawnej przez telefon?  Ulotka prawna PDF. Mediacja w punktach nieodpłatnych porad prawnych i obywatelskich.   Ulotka prawna PDF. Dlaczego warto skorzystać z bezpłatnych porad prawnych przez telefon? Ulotka prawna PDF. Cyberprzestępczość i bezpieczeństwo w sieci.    Ulotka prawna PDF na temat zakupów internetowych i prawa do odstąpienia od umowy.   Informator prawny PDF na temat nieodpłatnej pomocy prawnej, obywatelskiej i mediacji w Żorach.    Ulotka prawna PDF. E-mediacja, taniej, szybciej, wygodniej. Ulotka prawna PDF. Spotkanie z mediatorem. Jak przygotować się do rozmowy telefonicznej z mediatorem?

 

FILMY

 

PORADNIKI PRAWNE

  Poradnik prawny PDF. Mediacja rówieśnicza.   Poradnik prawny PDF. Mediacja. Rozwój e-mediacji w trakcie i po epidemii koronawirusa. Poradnik prawny PDF. Prawa i obowiązki pracowników oraz pracodawców w czasie epidemii.   Poradnik prawny PDF. Przemoc domowa.  Poradnik prawny PDF. Świadczenia związane z rodzicielstwem.   Poradnik prawny PDF. Upadłość konsumencka.   Poradnik prawny PDF. Tarcza antykryzysowa część 1.    Poradnik prawny PDF. Tarcza antykryzysowa część 2. Poradnik prawny PDF. Tarcza antykryzysowa część 3.   Poradnik prawny PDF. Mediacja w sprawie o rozwód.   Poradnik prawny PDF. Samozatrudnieni.     Poradnik prawny PDF. Urlop w czasie epidemii.   Poradnik prawny PDF. Praca zdalna.   Poradnik prawny PDF. Mediacje pracownicze.   Poradnik prawny PDF. Szkoła w reżimie sanitarnym. Poradnik prawny PDF. Alimenty.

 

TYDZIEŃ BEZ DŁUGÓW 16 - 22 LISTOPAD

Artykuł informacyjny. Tydzień bez długów.

Konsumpcyjny tryb życia większości z nas powoduje, iż nabywamy coraz to nowe dobra materialne. Niejednokrotnie zdarza się tak, że do nabycia określonego dobra musimy zaciągnąć pożyczkę czy kredyt. W wielu przypadkach decyzja o pożyczce czy kredycie kończy się powstaniem długu, sprawą w sądzie czy w końcu egzekucją komorniczą.

Istnieje jednak wiele sposobów ułatwiających radzenie sobie z długami. W ramach prowadzonej przez Stowarzyszenie na Rzecz Poradnictwa Obywatelskiego “DOGMA” edukacji prawnej, już od 16 listopada przedstawimy Państwu kilka propozycji i rozwiązań ułatwiających nie tylko planowanie budżetu i wydatków gospodarstwa domowego, ale wskażemy Państwu także sposoby radzenia sobie z powstałymi już zadłużeniami.

 

Czytaj więcej

 

 

Powiększ czcionki
Social