ZAPISY NA PORADY

Szanowni Państwo,

Od dnia 1 marca 2022 r. przywrócona została stacjonarna forma świadczenia nieodpłatnych porad prawnych oraz nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego na terenie powiatu pszczyńskiego. Poniżej znajduje się wykaz punktów zawierający dokładne adresy oraz godziny ich działania.

Zapisy na porady odbywają się w godzinach pracy Starostwa Powiatowego pod numerem: 32 44 92 378 bądź mailowo: pomocprawna@powiat.pszczyna.pl

Obsługa Punktu Nieodpłatnej Pomocy Prawnej/ Nieodpłatnego Poradnictwa Obywatelskiego będzie realizowana w systemie hybrydowym tzn. klient w czasie umawiania się na poradę informuje, czy chce spotkać się z doradcą osobiście w punkcie, czy chce skorzystać z porady telefonicznej, podczas której w umówionym terminie z numeru zastrzeżonego zadzwoni do niego adwokat, radca prawny lub doradca obywatelski.

Na naszej stronie www.dogma.org.pl podane są numery do zapisów na porady udzielane przez prawników i doradców Stowarzyszenia „DOGMA”.

Uruchomiliśmy również dodatkowy numer telefonu/infolinii 79 88 69 599, pod którym: można uzyskać informacje na temat warunków i zasadach korzystania z nieodpłatnej pomocy prawnej, poradnictwa obywatelskiego oraz mediacji.

 

Ulotka PDF strona 1 z zasadami zapisów na bezpłatne porady prawne i obywatelskie w powiecie pszczyńskim     Ulotka PDF strona 2 z informacjami teleadresowymi dotyczącymi bezpłatnych porad prawnych i obywatelskich w powiecie pszczyńskim

Ulotka o nieodpłatnej pomocy prawnej, obywatelskiej i mediacji w powiecie pszczyńskim [447kb] – wersja do pobrania w pliku tekstowym

 

 Ulotka PDF w języku ukraińskim strona 1 z zasadami zapisów na bezpłatne porady prawne i obywatelskie w powiecie pszczyńskim     Ulotka PDF w języku ukraińskim strona 2 z informacjami teleadresowymi dotyczącymi bezpłatnych porad prawnych i obywatelskich w powiecie pszczyńskim

Ulotka w języku ukraińskim o nieodpłatnej pomocy prawnej, obywatelskiej i mediacji w powiecie pszczyńskim [448kb] – wersja do pobrania w pliku tekstowym

 

 

PUNKTY NIEODPŁATNEJ POMOCY PRAWNEJ I PORADNICTWA OBYWATELSKIEGO 

logo.png
Uzdrowiskowa 61, Goczałkowice-Zdrój, Polska
zgłoszenia na poradę pod numerem: 32 449-23-78 środa: 11.00-15.00 piątek: 11.00-15.00
logo.png
Centralna 57, Kobiór, Polska
zgłoszenia na poradę pod numerem: 32 449-23-78 poniedziałek: 16.00-20.00 piątek: 16.00-20.00
logo.png
Lipowa 1, Suszec, Polska
zgłoszenia na poradę pod numerem: 32-449-23-78 wtorek: 7.30-11.30 środa: 14.00-18.00 czwartek: 10...
logo.png
Poprzeczna 1, Wola, Polska
zgłoszenia na poradę pod numerem: 32 449-23-78 poniedziałek: 13.00-17.00 wtorek: 11.00-15.00 czwa...
Showing 4 results

 

Materiały informacyjne z 2021 roku.

 

KAMPANIE SPOŁECZNE

Artykuł kampanii społecznej. Spadek i dziedziczenie.

Obszar dziedziczenia jest tematyką, która powinna zainteresować każdego, niezależnie od wieku, stanu zdrowia i pozycji zawodowej. Każdy z nas wcześniej czy później zetknie się z problemem dziedziczenia – czy to jako spadkobierca, czy też jako testator, czyli osoba sporządzająca testament. Zwykle zapoznajemy się z zasadami prawa spadkowego wtedy, gdy myślimy o przekazaniu majątku bliskim, a także, gdy przychodzi nam załatwiać sprawy spadkowe, gdyż stajemy się spadkobiercami.

Niech przedstawiony poniżej materiał będzie swoistego rodzaju drogowskazem przekazującym wiedzę o tym, jakie i komu przysługują prawa. Zapoznanie się z problematyką dotyczącą dziedziczenia bez wątpienia ułatwi porządkowanie trudnych spraw majątkowych.

Czytaj więcej

 

Artykuł kampanii społecznej. Bądź świadomym konsumentem.

W dzisiejszych czasach przynajmniej kilkukrotnie w ciągu miesiąca (nie licząc drobnych zakupów spożywczych) dokonujemy zakupów w ramach tzw. sprzedaży konsumenckiej. Może to być myszka do komputera, rower, samochód, nawet mieszkanie od dewelopera.

Wiąże się z tym szereg uprawnień, niestety nie zawsze jesteśmy ich świadomi – wykorzystują ten fakt także sprzedający, którzy mimo ustawowego obowiązku nie respektują naszych praw, szukają często wątłych przesłanek do odrzucenia roszczenia. Jak się przed tym zabezpieczyć? Czy istnieje sposób dochodzenia swoich praw inny niż często iluzoryczna droga sądowa?

 

Czytaj więcej

 

PORADNIKI

Poradnik PDF. Spadek, testament, zachowek.      Poradnik PDF. Zakupy internetowe.     Poradnik flipbook. Konsument i jego prawa czyli jak nie dać się wkręcić. Plik otworzy się w nowej karcie.     Poradnik PDF. Mediacja w sprawach spadkowych.

 

ULOTKI

Ulotka PDF. Black Friday. Na co zwracać uwagę?     Ulotka PDF. Jak zgłosić reklamację?     Ulotka PDF. Umowa zawarta na odległość.     Ulotka PDF. Kiedy nie można odstąpić od umowy zawartej na odległość.

Ulotka PDF. Jak bezpiecznie dzielić się zdjęciami i filmami dzieci w internecie?    Ulotka PDF. Jak uporządkować wykonywanie władzy rodzicielskiej po rozstaniu rodziców?     Ulotka PDF. Zachowek - kiedy się należy i jak go otrzymać?     Ulotka Zwolnienie dyscyplinarne.

 

Archiwalna ulotka 1. Nieodpłatna Pomoc Prawna i Nieodpłatne Poradnictwo Obywatelskie Powiat Pszczyński    Archiwalna ulotka 2. Materiał na temat zdalnych porad w powiecie pszczyńskim.

Archiwalna ulotka 3. Nieodpłatna Pomoc Prawna i Nieodpłatne Poradnictwo Obywatelskie Powiat Pszczyński    Archiwalna ulotka 4. Ulotka na temat punktów poradniczych w powiecie pszczyńskim.

 


MATERIAŁY ARCHIWALNE Z WCZEŚNIEJSZYCH LAT:

 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ I TYDZIEŃ MEDIACJI W POLSCE

W dniach od 12 do 18 października 2020 roku po raz kolejny w całej Polsce obchodziliśmy Tydzień Mediacji.

Międzynarodowy Dzień Mediacji, który w tym roku przypada na dzień 15 października, to bardzo ważne wydarzenie. Ma ono uświadomić społeczeństwu, że wiele spraw można rozwiązywać bez konieczności procedury sądowej. Warto rozmawiać – to przesłanie Międzynarodowego Dnia Mediacji, które nigdy nie straci na aktualności.

Z tej okazji serdecznie zapraszamy do zapoznania się z opracowanymi przez Stowarzyszenie na Rzecz Poradnictwa Obywatelskiego „DOGMA” materiałami, których celem jest popularyzacja wiedzy dotyczącej metod polubownego rozwiązywania konfliktów.

 

  Ulotka PDF. Mediacja w punktach nieodpłatnych porad prawnych i obywatelskich.      Ulotka PDF. E-mediacja, taniej, szybciej, wygodniej.     Ulotka PDF. Spotkanie z mediatorem. Jak przygotować się do rozmowy telefonicznej z mediatorem?

  Poradnik prawny PDF. Mediacja. Rozwój e-mediacji w trakcie i po epidemii koronawirusa.      Poradnik prawny PDF. Mediacja w sprawie o rozwód.     Poradnik prawny PDF. Mediacje pracownicze.

 

ULOTKI

Ulotka PDF. nieodpłatna pomoc prawna i nieodpłatne poradnictwo obywatelskie dla samozatrudnionych.     Ulotka PDF. Spotkanie z prawnikiem. Jak przygotować się do porady przez telefon?     Ulotka PDF. Dlaczego warto skorzystać z bezpłatnych porad prawnych przez telefon?     Ulotka PDF. Cyberprzestępczość i bezpieczeństwo w sieci.  Ulotka PDF na temat zakupów przez internet i prawa do odstąpienia od umowy.      Informator PDF na temat nieodpłatnych porad prawnych, obywatelskich i mediacji w powiecie pszczyńskim.     

 

FILMY

Powiększ czcionki
Social