Nieodpłatna pomoc prawna, nieodpłatne poradnictwo obywatelskie i nieodpłatna mediacja w Jastrzębiu-Zdroju

Wszystkie punkty NPP i NPO funkcjonują w formie hybrydowej tzn. porady udzielane są w punkcie lub z użyciem środków komunikowania się na odległość.

Zapisy przyjmowane są:

– telefonicznie pod nr tel. 32 478 52 55 w godzinach pracy urzędu lub

– elektronicznie poprzez poprzez stronę https://zapisy-np.ms.gov.pl/ 

 

Gdzie i kiedy można skorzystać ze wsparcia?

Logo_dogma_cieniowane.png
Opolska 9, Jastrzębie-Zdrój, Polska
poniedziałek-piątek : 7.30-11.30 zgłoszenia na poradę pod numerem: 32 478-52-55  
logo.png
Opolska 9, Jastrzębie-Zdrój, Polska
poniedziałek-piątek : 11.30-15.30 zgłoszenia na poradę pod numerem: 32 478-52-55  
Showing 2 results
Lp.Rodzaj punktuAdres punktuDni i godziny dyżurów
1Punkt Nieodpłatnej Pomocy PrawnejOśrodek Pomocy Społecznej ul. Opolska 9Poniedziałek - piątek 7.30 -11.30
2Punkt Nieodpłatnego Poradnictwa ObywatelskiegoOśrodek Pomocy Społecznej ul. Opolska 9Poniedziałek - piątek 11.30 - 15.30

 

 

Ulotka PDF z informacjami na temat zasad zapisów na bezpłatne porady w Jastrzębiu-Zdroju

Ulotka PDF z informacjami teleadresowymi dotyczącymi bezpłatnych porad prawnych i obywatelskich w Jastrzębiu-Zdroju

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ulotka PDF w języku ukraińskim z informacjami na temat zasad zapisów na bezpłatne porady w Jastrzębiu-Zdroju

Ulotka PDF w języku ukraińskim z informacjami teleadresowymi dotyczącymi bezpłatnych porad prawnych i obywatelskich w Jastrzębiu-Zdroju

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ULOTKI/INFORMATORY

Nieodpłatna mediacja w Jestrzębiu-Zdroju. Informator strona 1      Nieodpłatna mediacja w Jestrzębiu-Zdroju. Informator strona 2     Nieodpłatna mediacja w Jestrzębiu-Zdroju. Informator strona 3     Nieodpłatna mediacja w Jestrzębiu-Zdroju. Informator strona 4

Ulotka PDF w języku polskim. Różnice w polskim i ukraińskim prawie karnym i wykroczeniowym. Pierwszeństwo pieszych.    Ulotka PDF w języku ukraińskim. Różnice w polskim i ukraińskim prawie karnym i wykroczeniowym. Pierwszeństwo pieszych.    Ulotka PDF w języku polskim. Różnice w polskim i ukraińskim prawie karnym i wykroczeniowym. Wysokość mandatu za stworzenie niebezpiecznej sytuacji na drodze.    Ulotka PDF w języku ukraińskim. Różnice w polskim i ukraińskim prawie karnym i wykroczeniowym. Wysokość mandatu za stworzenie niebezpiecznej sytuacji na drodze.

Ulotka PDF w języku polskim. Różnice w polskim i ukraińskim prawie karnym i wykroczeniowym. Wysokość mandatu za nieuprzątnięcie odchodów po psie.     Ulotka PDF w języku ukraińskim. Różnice w polskim i ukraińskim prawie karnym i wykroczeniowym. Wysokość mandatu za nieuprzątnięcie odchodów po psie.     Ulotka PDF Sposoby na przekazanie majątku za życia. Umowa darowizny a umowa dożywocia.     

VIDEO

 

Materiały informacyjne z 2021 roku

 

KAMPANIE SPOŁECZNE

Jak załatwić sprawy urzędowe przez internet - artykuł kampanii społecznej, fotografia smartfona trzymanego w dłoni

W ostatnich dwóch latach pandemia Covid-19 przyspieszyła rozwój usług świadczonych drogą elektroniczną. Ze względu na konieczność utrzymania stałego kontaktu z różnymi instytucjami Państwa na szeroką skalę zaczęto stosować elektroniczne formy kontaktu z urzędami, lekarzami, sądami. 

Elektronizacja stanowi w czasie pandemii podstawowy rodzaj kontaktu z urzędami, szczególnie w okresach zaostrzonego lockdown-u. Narzędziami  pozwalającymi na załatwienie spraw urzędowych „bez wychodzenia z domu” są: platforma ePUAP , profil zaufany oraz platforma PUE ZUS. 

 

Czytaj więcej

 

PORADNIKI

Poradnik-flipbook ePUAP i profil zaufany, Poniżej znajduje się link do pliku PDF

 

 

 

 

 

 

 

ULOTKI

 

Ulotka PDF, Po co mi profil zaufany?

 

 

 

 

 

 

Ulotka PDF na temat umowy zawartej na odległość          Ulotka PDF, Kiedy nie można odstąpić od umowy zawartej na odległość     Ulotka PDF, Jak bezpiecznie dzielić się zdjęciami i filmami dzieci w internecie?Ulotka PDF, Zachowek - kiedy się należy i jak go otrzymać?     Ulotka PDF, Jak uporządkować wykonanie władzy rodzicielskiej po rozstaniu rodziców?

Archiwalna ulotka 1, Nieodpłatna Pomoc Prawna i Nieodpłatne Poradnictwo Obywatelskie Jastrzębie Zdrój     Archiwalna ulotka na temat korzystania z porad zdalnych

Archiwalna ulotka na temat zapisów na bezpłatne porady   Archiwalna ulotka na temat punktu poradniczego w Jastrzębiu-Zdroju


MATERIAŁY Z WCZEŚNIEJSZYCH LAT:

 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ I TYDZIEŃ MEDIACJI W POLSCE

W dniach od 12 do 18 października 2020 roku po raz kolejny w całej Polsce obchodziliśmy Tydzień Mediacji.

Międzynarodowy Dzień Mediacji, który w tym roku przypada na dzień 15 października, to bardzo ważne wydarzenie. Ma ono uświadomić społeczeństwu, że wiele spraw można rozwiązywać bez konieczności procedury sądowej. Warto rozmawiać – to przesłanie Międzynarodowego Dnia Mediacji, które nigdy nie straci na aktualności.

Z tej okazji serdecznie zapraszamy do zapoznania się z opracowanymi przez Stowarzyszenie na Rzecz Poradnictwa Obywatelskiego „DOGMA” materiałami, których celem jest popularyzacja wiedzy dotyczącej metod polubownego rozwiązywania konfliktów.

 

 Ulotka PDF, Mediacja w punktach Nieodpłatnych Porad Prawnych i ObywatelskichUlotka PDF, E-mediacja, taniej, szybciej, wygodniej  Ulotka PDF, Spotkanie z mediatorem, Jak przygotować się do rozmowy telefonicznej z mediatorem?

  Poradnik PDF. Mediacja. Rozwój e-mediacji w trakcie i po epidemii koronawirusa  Poradnik PDF. Mediacja w sprawie o rozwód.Poradnik PDF. Mediacje pracownicze.

 

ULOTKI

Ulotka PDF. Nieodpłatna pomoc prawna i nieodpłatne poradnictwo obywatelskiej dla samozatrudnionych Ulotka PDF, Spotkanie z prawnikiem. Jak przygotować się do porady przez telefon?  Ulotka PDF. Dlaczego warto skorzystać z bezpłatnych porad prawnych przez telefon? Ulotka PDF. Cyberprzestępczość i bezpieczeństwo w sieci.   

Ulotka PDF na temat zakupów przez internet i prawa do odstąpienia od umowy. informator PDF na temat bezpłatnych porad prawnych i obywatelskich oraz bezpłatnych mediacji na terenie Jastrzębia-Zdroju

 

FILMY

 

PORADNIKI PRAWNE

 

 

 

Powiększ czcionki
Social