ZAPISY NA PORADY

Szanowni Państwo,
Od dnia 1 kwietnia 2022 r. przywrócona została stacjonarna forma świadczenia nieodpłatnych porad prawnych oraz nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego na terenie Miasta Jastrzębia-Zdroju. Poniżej znajduje się wykaz punktów zawierający dokładne adresy oraz godziny ich działania.

Zapisy na porady odbywają się w godzinach pracy urzędu pod numerem: 32 478 52 55 bądź przez stronę internetową: https://np.ms.gov.pl/zapisy 

Obsługa Punktu Nieodpłatnej Pomocy Prawnej/ Nieodpłatnego Poradnictwa Obywatelskiego będzie realizowana w systemie hybrydowym tzn. klient w czasie umawiania się na poradę informuje, czy chce spotkać się z doradcą osobiście w punkcie, czy chce skorzystać z porady telefonicznej, podczas której w umówionym terminie z numeru zastrzeżonego zadzwoni do niego adwokat, radca prawny lub doradca obywatelski.

Na naszej stronie www.dogma.org.pl podane są numery do zapisów na porady udzielane przez prawników i doradców Stowarzyszenia „DOGMA”.

 
Uruchomiliśmy również dodatkowy numer telefonu/infolinii 79 88 69 599, pod którym: można uzyskać informacje na temat warunków i zasadach korzystania z nieodpłatnej pomocy prawnej, poradnictwa obywatelskiego oraz mediacji.

 

Ulotka PDF z informacjami na temat zasad zapisów na bezpłatne porady w Jastrzębiu-Zdroju

Ulotka PDF z informacjami teleadresowymi dotyczącymi bezpłatnych porad prawnych i obywatelskich w Jastrzębiu-Zdroju

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ulotka PDF w języku ukraińskim z informacjami na temat zasad zapisów na bezpłatne porady w Jastrzębiu-Zdroju

Ulotka PDF w języku ukraińskim z informacjami teleadresowymi dotyczącymi bezpłatnych porad prawnych i obywatelskich w Jastrzębiu-Zdroju

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ULOTKI/INFORMATORY

Nieodpłatna mediacja w Jestrzębiu-Zdroju. Informator strona 1      Nieodpłatna mediacja w Jestrzębiu-Zdroju. Informator strona 2     Nieodpłatna mediacja w Jestrzębiu-Zdroju. Informator strona 3     Nieodpłatna mediacja w Jestrzębiu-Zdroju. Informator strona 4

 

PUNKTY NIEODPŁATNEJ POMOCY PRAWNEJ I PORADNICTWA OBYWATELSKIEGO

Logo_dogma_cieniowane.png
Opolska 9, Jastrzębie-Zdrój, Polska
zgłoszenia na poradę pod numerem: 32 478-52-55 poniedziałek-piątek : 7.30-11.30
logo.png
Opolska 9, Jastrzębie-Zdrój, Polska
zgłoszenia na poradę pod numerem: 32 478-52-55 poniedziałek-piątek : 11.30-15.30
Showing 2 results

 

Materiały informacyjne z 2021 roku

 

KAMPANIE SPOŁECZNE

Jak załatwić sprawy urzędowe przez internet - artykuł kampanii społecznej, fotografia smartfona trzymanego w dłoni

W ostatnich dwóch latach pandemia Covid-19 przyspieszyła rozwój usług świadczonych drogą elektroniczną. Ze względu na konieczność utrzymania stałego kontaktu z różnymi instytucjami Państwa na szeroką skalę zaczęto stosować elektroniczne formy kontaktu z urzędami, lekarzami, sądami. 

Elektronizacja stanowi w czasie pandemii podstawowy rodzaj kontaktu z urzędami, szczególnie w okresach zaostrzonego lockdown-u. Narzędziami  pozwalającymi na załatwienie spraw urzędowych „bez wychodzenia z domu” są: platforma ePUAP , profil zaufany oraz platforma PUE ZUS. 

 

Czytaj więcej

 

PORADNIKI

Poradnik-flipbook ePUAP i profil zaufany, Poniżej znajduje się link do pliku PDF

 

 

 

 

 

 

 

ULOTKI

 

Ulotka PDF, Po co mi profil zaufany?

 

 

 

 

 

 

Ulotka PDF na temat umowy zawartej na odległość          Ulotka PDF, Kiedy nie można odstąpić od umowy zawartej na odległość     Ulotka PDF, Jak bezpiecznie dzielić się zdjęciami i filmami dzieci w internecie?Ulotka PDF, Zachowek - kiedy się należy i jak go otrzymać?     Ulotka PDF, Jak uporządkować wykonanie władzy rodzicielskiej po rozstaniu rodziców?

Archiwalna ulotka 1, Nieodpłatna Pomoc Prawna i Nieodpłatne Poradnictwo Obywatelskie Jastrzębie Zdrój     Archiwalna ulotka na temat korzystania z porad zdalnych

Archiwalna ulotka na temat zapisów na bezpłatne porady   Archiwalna ulotka na temat punktu poradniczego w Jastrzębiu-Zdroju


MATERIAŁY Z WCZEŚNIEJSZYCH LAT:

 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ I TYDZIEŃ MEDIACJI W POLSCE

W dniach od 12 do 18 października 2020 roku po raz kolejny w całej Polsce obchodziliśmy Tydzień Mediacji.

Międzynarodowy Dzień Mediacji, który w tym roku przypada na dzień 15 października, to bardzo ważne wydarzenie. Ma ono uświadomić społeczeństwu, że wiele spraw można rozwiązywać bez konieczności procedury sądowej. Warto rozmawiać – to przesłanie Międzynarodowego Dnia Mediacji, które nigdy nie straci na aktualności.

Z tej okazji serdecznie zapraszamy do zapoznania się z opracowanymi przez Stowarzyszenie na Rzecz Poradnictwa Obywatelskiego „DOGMA” materiałami, których celem jest popularyzacja wiedzy dotyczącej metod polubownego rozwiązywania konfliktów.

 

 Ulotka PDF, Mediacja w punktach Nieodpłatnych Porad Prawnych i ObywatelskichUlotka PDF, E-mediacja, taniej, szybciej, wygodniej  Ulotka PDF, Spotkanie z mediatorem, Jak przygotować się do rozmowy telefonicznej z mediatorem?

  Poradnik PDF. Mediacja. Rozwój e-mediacji w trakcie i po epidemii koronawirusa  Poradnik PDF. Mediacja w sprawie o rozwód.Poradnik PDF. Mediacje pracownicze.

 

ULOTKI

Ulotka PDF. Nieodpłatna pomoc prawna i nieodpłatne poradnictwo obywatelskiej dla samozatrudnionych Ulotka PDF, Spotkanie z prawnikiem. Jak przygotować się do porady przez telefon?  Ulotka PDF. Dlaczego warto skorzystać z bezpłatnych porad prawnych przez telefon? Ulotka PDF. Cyberprzestępczość i bezpieczeństwo w sieci.   

Ulotka PDF na temat zakupów przez internet i prawa do odstąpienia od umowy. informator PDF na temat bezpłatnych porad prawnych i obywatelskich oraz bezpłatnych mediacji na terenie Jastrzębia-Zdroju

 

FILMY

 

PORADNIKI PRAWNE

 

 

 

Powiększ czcionki
Social