ZAPISY NA PORADY

Szanowni Państwo,
Stacjonarny punkt porad obywatelskich pozostaje otwarty dla mieszkańców powiatu raciborskiego.
Poniżej znajduje się dokładny adres punktu oraz godziny jego działania.

Zapisy na porady odbywają się w godzinach pracy Starostwa Powiatowego pod numerem: 32 45 97 324 bądź przez stronę internetową: https://np.ms.gov.pl/zapisy

Obsługa Nieodpłatnego Poradnictwa Obywatelskiego będzie realizowana w systemie hybrydowym tzn. klient w czasie umawiania się na poradę informuje, czy chce spotkać się z doradcą osobiście w punkcie, czy chce skorzystać z porady telefonicznej, podczas której w umówionym terminie z numeru zastrzeżonego zadzwoni do niego adwokat, radca prawny lub doradca obywatelski.

Na naszej stronie www.dogma.org.pl podane są numery do zapisów na porady udzielane przez prawników i doradców Stowarzyszenia „DOGMA”.

Uruchomiliśmy również dodatkowy numer telefonu/infolinii 79 88 69 599, pod którym: można uzyskać informacje na temat warunków i zasadach korzystania z nieodpłatnej pomocy prawnej, poradnictwa obywatelskiego oraz mediacji.

 
Ulotka PDF z zasadami zapisów na bezpłatne porady prawne i obywatelskie w powiecie raciborskimUlotka PDF z informacjami teleadresowymi dotyczącymi bezpłatnych porad prawnych i obywatelskich w powiecie raciborskim

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ulotka PDF w języku ukraińskim z zasadami zapisów na bezpłatne porady prawne i obywatelskie w powiecie raciborskimUlotka PDF w języku ukraińskim z informacjami teleadresowymi dotyczącymi bezpłatnych porad prawnych i obywatelskich w powiecie raciborskim

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PUNKTY NIEODPŁATNEJ POMOCY PRAWNEJ I PORADNICTWA OBYWATELSKIEGO 

logo.png
Klasztorna 9, Kuźnia Raciborska, Polska
zgłoszenia na poradę pod numerem: 32 459-73-24 poniedziałek: 14.00-18.00 wtorek: 14.00-18.00 środ...
Showing 1 result

 

Materiały informacyjne w roku 2021.

 

KAMPANIE SPOŁECZNE

Artykuł kampanii społecznej. Bądź świadomym konsumentem. Fotografia z polskimi monetami i banknotami.

W dzisiejszych czasach przynajmniej kilkukrotnie w ciągu miesiąca (nie licząc drobnych zakupów spożywczych) dokonujemy zakupów w ramach tzw. sprzedaży konsumenckiej. Może to być myszka do komputera, rower, samochód, nawet mieszkanie od dewelopera.

Wiąże się z tym szereg uprawnień, niestety nie zawsze jesteśmy ich świadomi – wykorzystują ten fakt także sprzedający, którzy mimo ustawowego obowiązku nie respektują naszych praw, szukają często wątłych przesłanek do odrzucenia roszczenia. Jak się przed tym zabezpieczyć? Czy istnieje sposób dochodzenia swoich praw inny niż często iluzoryczna droga sądowa?

 

Czytaj więcej

 

PORADNIKI

Poradnik flipbook. Zakupy internetowe. Poniżej znajduje się link z plikiem PDF.

 

ULOTKI

Ulotka PDF. Umowa zawarta na odległość.            Ulotka PDF. Kiedy nie można odstąpić od umowy zawartej na odległość? Ulotka PDF. Jak bezpiecznie dzielić się zdjęciami i filmami dzieci w internecie?     Ulotka PDF. Jak uporządkować wykonywanie władzy rodzicielskiej po rozstaniu rodziców?          Ulotka PDF. Zachowek - kiedy się należy i jak go otrzymać?Ulotka PDF. Jak zgłosić reklamację?

Ulotka archiwalna 1. Nieodpłatna Pomoc Prawna i Nieodpłatne Poradnictwo Obywatelskie Powiat Raciborski      Ulotka archiwalna 2. Nieodpłatna Pomoc Prawna i Nieodpłatne Poradnictwo Obywatelskie Powiat Raciborski

Ulotka archiwalna 3. Nieodpłatna Pomoc Prawna i Nieodpłatne Poradnictwo Obywatelskie Powiat Raciborski    Ulotka archiwalna na temat punktu poradniczego w powiecie raciborskim.

 

 

DZIEŃ PRAW KOBIET (VIDEO)

Artykuł informacyjny - Dzień Praw Kobiet. Fotografie trzech kobiet z różnych epok.

8 marca to nie Dzień Kobiet, ale Dzień Praw Kobiet. Wbrew niektórym obiegowym opiniom nie jest to wymysł i relikt ideologii PRL. W Polsce wciąż pokutuje przeświadczenie o powiązaniu Dnia Kobiet z czasami PRL-u – symbolicznym goździkiem, hasłami „kobiety na traktory” i „przodowniczki pracy”. W rzeczywistości Dzień Kobiet to nie relikt komunizmu, ale ważny symbol walki o prawa kobiet na całym świecie.

Od dekad prawa wyborcze – obok dostępu do edukacji – pozostawały na szczycie listy postulatów wysuwanych przez polskie emancypantki. Polki wiedziały, że dopiero na tej podstawie można budować równe społeczeństwo. Wykształcenie dawało kobietom zawód, niezależność finansową, szansę na rozwijanie talentów i pasji. Możliwość głosowania i kandydowania w wyborach – realny wpływ na prawo i politykę, a dzięki temu współtworzenie państwa.

 

 

Czytaj więcej

 


MATERIAŁY W WCZEŚNIEJSZYCH LAT:

TYDZIEŃ BEZ DŁUGÓW 16 - 22 LISTOPAD

Artykuł informacyjny. Tydzień bez długów. Fotografia dłoni blokującej przewracające się domino.

Konsumpcyjny tryb życia większości z nas powoduje, iż nabywamy coraz to nowe dobra materialne. Niejednokrotnie zdarza się tak, że do nabycia określonego dobra musimy zaciągnąć pożyczkę czy kredyt. W wielu przypadkach decyzja o pożyczce czy kredycie kończy się powstaniem długu, sprawą w sądzie czy w końcu egzekucją komorniczą.

Istnieje jednak wiele sposobów ułatwiających radzenie sobie z długami. W ramach prowadzonej przez Stowarzyszenie na Rzecz Poradnictwa Obywatelskiego “DOGMA” edukacji prawnej, już od 16 listopada przedstawimy Państwu kilka propozycji i rozwiązań ułatwiających nie tylko planowanie budżetu i wydatków gospodarstwa domowego, ale wskażemy Państwu także sposoby radzenia sobie z powstałymi już zadłużeniami.

 

Czytaj więcej

 

 

 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ I TYDZIEŃ MEDIACJI W POLSCE

W dniach od 12 do 18 października 2020 roku po raz kolejny w całej Polsce obchodziliśmy Tydzień Mediacji.

Międzynarodowy Dzień Mediacji, który w tym roku przypada na dzień 15 października, to bardzo ważne wydarzenie. Ma ono uświadomić społeczeństwu, że wiele spraw można rozwiązywać bez konieczności procedury sądowej. Warto rozmawiać – to przesłanie Międzynarodowego Dnia Mediacji, które nigdy nie straci na aktualności.

Z tej okazji serdecznie zapraszamy do zapoznania się z opracowanymi przez Stowarzyszenie na Rzecz Poradnictwa Obywatelskiego „DOGMA” materiałami, których celem jest popularyzacja wiedzy dotyczącej metod polubownego rozwiązywania konfliktów.

 

 Ulotka PDF. Mediacja w punktach nieodpłatnych porad prawnych i obywatelskich. Ulotka PDF. E-mediacja, taniej, szybciej, wygodniej.  Ulotka PDF. Spotkanie z mediatorem. Jak przygotować się do rozmowy telefonicznej z mediatorem?

  Poradnik prawny PDF. Mediacja. Rozwój e-mediacji w trakcie i po epidemii koronawirusa.   Poradnik prawny PDF. Mediacja w sprawie o rozwód. Poradnik prawny PDF. Mediacje pracownicze.

 

ULOTKI

  Ulotka PDF. Punkt nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz mediacji.   Ulotka PDF. Nieodpłatna pomoc prawna i nieodpłatne poradnictwo obywatelskie dla samozatrudnionych.  Ulotka PDF. Cyberprzestępczość i bezpieczeństwo w sieci. Ulotka PDF na temat zakupów internetowych i prawa do odstąpienia od umowy.     

 

FILMY

 

PORADNIKI PRAWNE

  Poradnik prawny PDF. Mediacja. Rozwój e-mediacji w trakcie i po epidemii koronawirusa. Poradnik prawny PDF. Prawa i obowiązki pracowników i pracodawców w czasie epidemii.   Poradnik prawny PDF. Przemoc domowa.    Poradnik prawny PDF. Świadczenia związane z rodzicielstwem.   Poradnik prawny PDF. Upadłość konsumencka. Poradnik prawny PDF. Tarcza antykryzysowa część 1.    Poradnik prawny PDF. Tarcza antykryzysowa część 2. Poradnik prawny PDF. Tarcza antykryzysowa część 3.   Poradnik prawny PDF. Mediacja w sprawie o rozwód.     Poradnik prawny PDF. Urlop w czasie epidemii.   Poradnik prawny PDF. Praca zdalna.   Poradnik prawny PDF. Mediacje pracownicze.   Poradnik prawny PDF. Zaspokajanie potrzeb rodziny w świetle kodeksu rodzinnego i opiekuńczego.   Poradnik prawny PDF. Alimenty.   Poradnik prawny PDF. Prawa pacjenta w dobie koronawirusa. Poradnik prawny PDF. Prawo pracy dla rodziców.

 

Powiększ czcionki
Social