Zobacz nasze konto na Facebook-u
A A A

Odkrywcy nowych technologii w zarządzaniu środowiskiem

STOWARZYSZENIE „DOGMA” ZAPRASZA DO UDZIAŁU W PROJEKCIE
"Odkrywcy nowych technologii w zarządzaniu środowiskiem"

Nowy Projekt Stowarzyszenia DOGMA z Mikołowa daje pracownikom małych i średnich przedsiębiorstw z terenu województwa śląskiego szansę bezpłatnego zdobycia kwalifikacji z zakresu Systemów Informacji Geograficznej. Technologia ta, zdobywająca w ostatnich latach coraz większą popularność, rewolucjonizuje sposób w jaki postrzegamy i wykorzystujemy informację o otaczającej przestrzeni.

Dzięki jej wykorzystaniu zamiast statycznej mapy, będącej jedynie tłem dla opracowania, zyskujemy cyfrową reprezentację krajobrazu w której każdy element może być rozpatrywany indywidualnie. Otwiera to wiele nowych możliwości w branżach takich jak doradztwo środowiskowe i sporządzanie ocen oddziaływania na środowisko, energetyka, leśnictwo, logistyka, ochrona przyrody, planowanie przestrzenne czy zarządzanie infrastrukturą.

Dla chętnych do udziału w projekcie organizatorzy – Stowarzyszenie DOGMA przygotowali cykl szkoleń, wprowadzających w świat GIS. Będą one prowadzone w systemie niestacjonarnym, przez 4 zjazdy weekendowe, w 10 osobowych grupach. W trakcie szkoleń specjaliści przedstawią następujące zagadnienia:
- modele i formaty danych używanych w GIS,
- oprogramowanie GIS i jego praktyczna obsługa,
- prowadzenie analiz przestrzennych,
- efektywna i efektowna prezentacja wyników na mapach,
- publikacja danych geograficznych w Internecie,
- współtworzenie geograficznej bazy danych,
- wykorzystanie systemu GPS i obrazów satelitarnych do pozyskiwania
danych.

Pomiędzy zjazdami każdy uczestnik będzie miał dostęp do platformy e-learningowej oraz otrzyma pakiet gotowego do uruchomienia oprogramowania, by móc samodzielnie rozwijać i poszerzać zdobyte umiejętności. Na zakończenie kursu każdy z uczestników będzie mógł bezpłatnie podejść do egzaminu zewnętrznego ECDL GIS i otrzymać certyfikat wydawany przez Polskie Towarzystwo Informatyczne. Szkolenia będą prowadzone przez doświadczonych specjalistów, wykorzystujących na co dzień narzędzia GIS w różnorodnych branżach i aplikacjach.

Projekt jest dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.