Świętochłowice

ZAPISY NA PORADY

 

Szanowni Państwo,
Od dnia 1 marca 2022 r. przywrócona została stacjonarna forma świadczenia nieodpłatnych porad prawnych oraz nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego na terenie Miasta Świętochłowice. Poniżej znajduje się dokładny adres punktu oraz godziny jego działania.

Zapisy na porady odbywają się w godzinach pracy urzędu pod numerem: 32 34 91 847 bądź przez stronę internetową: https://np.ms.gov.pl/zapisy

Obsługa Punktu Nieodpłatnej Pomocy Prawnej/ Nieodpłatnego Poradnictwa Obywatelskiego będzie realizowana w systemie hybrydowym tzn. klient w czasie umawiania się na poradę informuje, czy chce spotkać się z doradcą osobiście w punkcie, czy chce skorzystać z porady telefonicznej, podczas której w umówionym terminie z numeru zastrzeżonego zadzwoni do niego adwokat, radca prawny lub doradca obywatelski.

Na naszej stronie www.dogma.org.pl podane są numery do zapisów na porady udzielane przez prawników i doradców Stowarzyszenia „DOGMA”.

Uruchomiliśmy również dodatkowy numer telefonu/infolinii 79 88 69 599, pod którym: można uzyskać informacje na temat warunków i zasadach korzystania z nieodpłatnej pomocy prawnej, poradnictwa obywatelskiego oraz mediacji.

 

 

 
Ulotka PDF z zasadami zapisów na bezpłatne porady prawne i obywatelskie w Świętochłowicach
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ulotka PDF w języku ukraińskim z zasadami zapisów na bezpłatne porady prawne i obywatelskie w ŚwiętochłowicachUlotka PDF w języku ukraińskim z informacjami teleadresowymi dotyczącymi bezpłatnych porad prawnych i obywatelskich w Świętochłowicach
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

ULOTKI/INFORMATORY

Nieodpłatna mediacja w Świętochłowicach. Informator strona 1     Nieodpłatna mediacja w Świętochłowicach. Informator strona 2     Nieodpłatna mediacja w Świętochłowicach. Informator strona 3     Nieodpłatna mediacja w Świętochłowicach. Informator strona 4

 

PUNKTY NIEODPŁATNEJ POMOCY PRAWNEJ I PORADNICTWA OBYWATELSKIEGO 

Stowarzyszenie DOGMA1.png
Harcerska 1, Świętochłowice, Polska
zgłoszenia na poradę pod numerem: 32 349 18 47 poniedziałek: 14.00-18.00 wtorek: 14.00-18.00 środ...
Showing 1 result

Materiały informacyjne z roku 2021.

 

KAMPANIE SPOŁECZNE

Artykuł kampanii społecznej. Stop przemocy. Wpisując się w 16 Dni Akcji Przeciw Przemocy ze względu na płeć sygnalizujemy, że przemoc wobec kobiet jest pogwałceniem praw człowieka. W Polsce mamy ponad 85 tys. ofiar przemocy w rodzinie. Co tydzień z powodu przemocy domowej giną 3 Polki. Rocznie umiera ok. 500 kobiet. Ponad 9 milionów dorosłych Polaków potwierdziło, że było sprawcami przemocy w rodzinie 15 proc. skrzywdziło bliskich kilka razy, a 3 proc. wielokrotnie. Celowe krzywdzenie innej osoby to właśnie przemoc.

Zachęcamy do przeczytania materiałów, z których można dowiedzieć się m.in:  o rodzajach przemocy, „niezrozumiałym” zachowaniu ofiar, którym zarzucamy, że nie uciekają i o miejscach, w których można uzyskać pomoc.

Czytaj więcej

 

PORADNIKI

     Poradnik prawny flipbook. Przemoc finansowa. Poniżej znajduje się link do pliku PDF.Poradnik prawny flipbook. Przemoc wobec dzieci. Poniżej znajduje się link do pliku PDF.

 

 

 

 

 

 

ULOTKI

Ulotka prawna. Jak reagować na przemoc domową.Ulotka prawna PDF. Kiedy nie można odstąpić od umowy zawartej na odległość?     Ulotka prawna PDF. Umowa zawarta na odległość.      Ulotka prawna PDF. Jak bezpiecznie dzielić się zdjęciami i filmami dzieci w internecie?     
 
Ulotka prawna PDF. Jak uporządkować wykonywanie władzy rodzicielskiej po rozstaniu rodziców?     Ulotka prawna PDF. Zachowek - kiedy się należy i jak go otrzymać?
 
 
Powiększ czcionki
Social