Świętochłowice

Nieodpłatna pomoc prawna, nieodpłatne poradnictwo obywatelskie i nieodpłatna mediacja w Świętochłowice

Informator Świętochłowice przód    Informator Świętochłowice tył

Informator – plik PDF do pobrania [733 kB]

 

Zapisy przyjmowane są:

– telefonicznie pod nr tel. 32 349-18-47 w godzinach pracy urzędu lub

– elektronicznie, pisząc na adres e-mail: rps@swietochlowice.pl lub poprzez formularz dostępny na stronie: https://zapisy-np.ms.gov.pl/ 

 

UWAGA! 

Po 1 lipca 2023 r., w związku z odwołaniem stanu zagrożenia epidemicznego, porady prawne i obywatelskie będą udzielane wyłącznie w formie stacjonarnej w punktach nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego.

Wyjątek stanowią osoby z trudnościami w poruszaniu i komunikowaniu się, o których mowa w art. 8 ust. 8 ustawy, którym porady prawne będą mogły być udzielane za pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość i poza lokalem punktu.

 

Gdzie i kiedy można skorzystać ze wsparcia?

Stowarzyszenie DOGMA1.png
Harcerska 1, Świętochłowice, Polska
poniedziałek (porady prawne): 14.00-18.00 wtorek (porady obywatelskie): 14.00-18.00 środa (porady...
Showing 1 result
Lp.Rodzaj punktuAdres punktuDni i godziny dyżurów
1Punkt Nieodpłatnej Pomocy Prawnej
i Nieodpłatnego
Poradnictwa Obywatelskiego
Młodzieżowy Dom Kultury
ul. Harcerska 1
Poniedziałek (porady prawne): 14.00 - 18.00

Wtorek (porady obywatelskie): 14.00 - 18.00

Środa (porady prawne):
8.00 - 12.00

Czwartek (porady obywatelskie):
8.00 - 12.00

Piątek (porady prawne):
13.00 - 17.00

Inne punkty wsparcia

Lp.Rodzaj punktuAdres punktuDni i godziny dyżurów
1Punkt Nieodpłatnej Pomocy PrawnejMłodzieżowy Dom Kultury
ul. Harcerska 1
Poniedziałek, wtorek: 8.00 - 13.00

Środa, czwartek:
13.00 - 18.00

Poniżej znajdują się materiały informacyjne z roku 2023

 

KAMPANIE SPOŁECZNE

Zmiany w prawie pracy

W ostatnich 2 dekadach model pracy kształtowany był przede wszystkim przez postępującą globalizację i wymóg konkurencyjności. Wyznacznikami wartości pracy stały się efektywność i produktywność. Prowadziło to do stale rosnącego tempa pracy i presji na jej dalszą intensyfikację. Na naszych oczach rynek pracy podlega głębokiej transformacji.

Wpływ na zmiany na rynku pracy wywarły pandemia, rosnąca inflacja, znaczne spowolnienie gospodarcze, niepewność geopolityczna ale także przedefiniowanie pracy związane z potrzebą większej elastyczności zatrudnienia, przeniesienie większego akcentu na tworzenie odpowiednich warunków do rozwoju zawodowego oraz coraz większe znaczenie zachowania równowagi między życiem prywatnym i zawodowym. Przedstawiamy krótki przewodnik po najważniejszych zmianach w prawie pracy.

Czytaj więcej

Poniżej znajdują się materiały informacyjne z roku 2022

Ulotka PDF z zasadami zapisów na bezpłatne porady prawne i obywatelskie w Świętochłowicach
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ulotka PDF w języku ukraińskim z zasadami zapisów na bezpłatne porady prawne i obywatelskie w ŚwiętochłowicachUlotka PDF w języku ukraińskim z informacjami teleadresowymi dotyczącymi bezpłatnych porad prawnych i obywatelskich w Świętochłowicach
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

ULOTKI/INFORMATORY

Nieodpłatna mediacja w Świętochłowicach. Informator strona 1     Nieodpłatna mediacja w Świętochłowicach. Informator strona 2     Nieodpłatna mediacja w Świętochłowicach. Informator strona 3     Nieodpłatna mediacja w Świętochłowicach. Informator strona 4

 

Informator PDF w języku polskim i ukraińskim. Zatrudnienie w Polsce     Informator PDF w języku polskimi i ukraińskim. Niezbędnik prawny     Informator w języku polskim i ukraińskim. Edukacja w Polsce.     Niezbędnik prawny PDF w wersji polskiej i ukraińskiej. Konsultacje i pomoc medyczna     Niezbędnik prawny PDF w wersji polskiej i ukraińskiej. Pomoc społeczna

 

VIDEO

Materiały informacyjne z roku 2021.

 

KAMPANIE SPOŁECZNE

Artykuł kampanii społecznej. Stop przemocy. Wpisując się w 16 Dni Akcji Przeciw Przemocy ze względu na płeć sygnalizujemy, że przemoc wobec kobiet jest pogwałceniem praw człowieka. W Polsce mamy ponad 85 tys. ofiar przemocy w rodzinie. Co tydzień z powodu przemocy domowej giną 3 Polki. Rocznie umiera ok. 500 kobiet. Ponad 9 milionów dorosłych Polaków potwierdziło, że było sprawcami przemocy w rodzinie 15 proc. skrzywdziło bliskich kilka razy, a 3 proc. wielokrotnie. Celowe krzywdzenie innej osoby to właśnie przemoc.

Zachęcamy do przeczytania materiałów, z których można dowiedzieć się m.in:  o rodzajach przemocy, „niezrozumiałym” zachowaniu ofiar, którym zarzucamy, że nie uciekają i o miejscach, w których można uzyskać pomoc.

Czytaj więcej

 

PORADNIKI

     Poradnik prawny flipbook. Przemoc finansowa. Poniżej znajduje się link do pliku PDF.Poradnik prawny flipbook. Przemoc wobec dzieci. Poniżej znajduje się link do pliku PDF.

 

 

 

 

 

 

ULOTKI

Ulotka prawna. Jak reagować na przemoc domową.Ulotka prawna PDF. Kiedy nie można odstąpić od umowy zawartej na odległość?     Ulotka prawna PDF. Umowa zawarta na odległość.      Ulotka prawna PDF. Jak bezpiecznie dzielić się zdjęciami i filmami dzieci w internecie?     
 
Ulotka prawna PDF. Jak uporządkować wykonywanie władzy rodzicielskiej po rozstaniu rodziców?     Ulotka prawna PDF. Zachowek - kiedy się należy i jak go otrzymać?
 
 
Powiększ czcionki
Social