ZAPISY NA PORADY

W związku z przeciwdziałaniem zagrożeniom związanym z COVID-19 informujemy, że wszystkie punkty nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego, (w tym nieodpłatnej mediacji), zlokalizowane na terenie powiatu tarnogórskiego, rozpoczynają funkcjonowanie tylko i wyłącznie w formie zdalnej do odwołania. Porady udzielane będą telefonicznie, mailowo bądź za pomocą innych środków porozumiewania się na odległość.

Zapisy na nieodpłatną pomoc prawną/nieodpłatne poradnictwo obywatelskie/nieodpłatną mediację przyjmowane są:
telefonicznie pod nr tel. (32) 381-37-76 w dniach i godzinach pracy Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach
online przez stronę internetową: https://np.ms.gov.pl/zapisy

 

 

Materiały informacyjne z roku 2021.

 

KAMPANIE

Artykuł kampanii społecznej. Nie bądź obojętny - przemoc wobec dzieci i młodzieży.

Przemoc wobec dzieci (kary cielesne, zadawanie cierpień psychicznych, molestowanie seksualne i inne formy poniżania) może zdarzyć się w każdym środowisku, gdyż nie jest powiązana ze statusem społecznym, czy materialnym rodziny.

Dziecko, które doświadcza krzywdy (ze strony dorosłych lub rówieśników) zwykle wysyła do otoczenia pewne sygnały, a jego zachowanie na różne sposoby wskazuje, że dzieje się coś złego. Dlatego niezwykle ważna jest czujność osób dorosłych znajdujących się w pobliżu.

 

 

Czytaj więcej

 

INFORMATORY I PORADNIKI

Poradnik flipbook dla rodziców na temat problemów dzieci i młodzieży. Poniżej znajduje się link do pliku PDF.      Poradnik prawny flipbook. Przemoc wobec dzieci. Poniżej znajduje się link do pliku PDF.Poradnik prawny flipbook. Gdy dziecko nie chce żyć. Poniżej znajduje się link do pliku PDF.Poradnik prawny flipbook. Przemoc i zastraszanie wśród dzieci i nastolatków. Poniżej znajduje się link do pliku PDF.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ULOTKI

Ulotka prawna PDF dla młodzieży. Ulotka prawna PDF. Umowa zawarta na odległość.            Ulotka prawna PDF. Kiedy nie można odstąpić od umowy zawartej na odległość?Ulotka prawna PDF. Jak bezpiecznie dzielić się zdjęciami i filmami dzieci w internecie?    

    Ulotka prawna PDF. Jak uporządkować wykonywanie władzy rodzicielskiej po rozstaniu rodziców?Ulotka prawna PDF. Zachowek - kiedy się należy i jak go otrzymać?

Archiwalna ulotka 1 . Nieodpłatna Pomoc Prawna i Nieodpłatne Poradnictwo Obywatelskie Powiat Tarnogórski      Archiwalna ulotka na temat porad udzielanych na odległość.

Archiwalna ulotka 2 . Nieodpłatna Pomoc Prawna i Nieodpłatne Poradnictwo Obywatelskie Powiat Tarnogórski    Archiwalna ulotka na temat punktu poradniczego w powiecie tarnogórskim.

 

FILMY

 


MATERIAŁY W WCZEŚNIEJSZYCH LAT:

 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ I TYDZIEŃ MEDIACJI W POLSCE

W dniach od 12 do 18 października 2020 roku po raz kolejny w całej Polsce obchodziliśmy Tydzień Mediacji.

Międzynarodowy Dzień Mediacji, który w tym roku przypada na dzień 15 października, to bardzo ważne wydarzenie. Ma ono uświadomić społeczeństwu, że wiele spraw można rozwiązywać bez konieczności procedury sądowej. Warto rozmawiać – to przesłanie Międzynarodowego Dnia Mediacji, które nigdy nie straci na aktualności.

Z tej okazji serdecznie zapraszamy do zapoznania się z opracowanymi przez Stowarzyszenie na Rzecz Poradnictwa Obywatelskiego „DOGMA” materiałami, których celem jest popularyzacja wiedzy dotyczącej metod polubownego rozwiązywania konfliktów.

 

Ulotka prawna PDF. Mediacja w punktach nieodpłatnych porad prawnych i obywatelskich.  Ulotka prawna PDF. E-Mediacja, taniej, szybciej, wygodniej.  Ulotka prawna PDF. Spotkanie z mediatorem. Jak przygotować się do rozmowy z mediatorem przez telefon?

 Poradnik prawny PDF. Mediacja. Rozwój e-mediacji w trakcie i po epidemii koronawirusa.  Poradnik prawny PDF. Mediacja w sprawie o rozwód. Poradnik prawny PDF. Mediacje pracownicze.

 

ULOTKI

Ulotka prawna PDF. Nieodpłatna pomoc prawna i nieodpłatne poradnictwo obywatelskie dla samozatrudnionych Ulotka prawna PDF. Spotkanie z prawnikiem. Jak przygotować się do porady przez telefon?    Ulotka prawna PDF. Dlaczego warto skorzystać z bezpłatnych porad prawnych przez telefon? Ulotka prawna PDF. Cyberprzestępczość i bezpieczeństwo w sieci. 

Ulotka PDF dotycząca zakupów przez internet i prawa do odstąpienia od umowy.  Informator PDF na temat nieodpłatnej pomocy prawnej, obywatelskiej i mediacji w powiecie tarnogórskim.    

 

FILMY

 

PORADNIKI PRAWNE

  Poradnik prawny PDF. Prawa i obowiązki pracowników oraz pracodawców w czasie epidemii.  Poradnik prawny PDF. Wesela i przyjęcia ślubne.  Poradnik prawny PDF. Przemoc domowa.   Poradnik prawny PDF. Świadczenia związane z rodzicielstwem. Poradnik prawny PDF. Mediacja. Rozwój e-mediacji w trakcie i po epidemii koronawirusa.     Poradnik prawny PDF. Upadłość konsumencka. Poradnik prawny PDF. Tarcza antykryzysowa część 1.    Poradnik prawny PDF. Tarcza antykryzysowa część 2. Poradnik prawny PDF. Tarcza antykryzysowa część 3.   Poradnik prawny PDF. Mediacja w sprawie o rozwód.     Poradnik prawny PDF. Urlop w czasie epidemii.   Poradnik prawny PDF. Praca zdalna.   Poradnik prawny PDF. Mediacje pracownicze.     Poradnik prawny PDF. Alimenty.Poradnik prawny PDF. Kwarantanna i izolacja w czasie pandemii koronawirusa.

 

Powiększ czcionki
Social