ZAPISY NA PORADY

Szanowni Państwo,

stacjonarny punkt porad prawnych dla mieszkańców Piekar Śląskich pozostaje otwarty. Poniżej znajduje się dokładny adres punktu oraz godziny jego działania.

Zapisy na porady odbywają się pod numerami: 32 776 14 94 lub 32 393 93 83 bądź przez stronę internetową: https://np.ms.gov.pl/zapisy

Obsługa Punktu Nieodpłatnej Pomocy Prawnej będzie realizowana w systemie hybrydowym tzn. klient w czasie umawiania się na poradę informuje, czy chce spotkać się z doradcą osobiście w punkcie, czy chce skorzystać z porady telefonicznej, podczas której w umówionym terminie z numeru zastrzeżonego zadzwoni do niego adwokat, radca prawny lub doradca obywatelski.

Na naszej stronie www.dogma.org.pl podane są numery do zapisów na porady udzielane przez prawników i doradców Stowarzyszenia „DOGMA”.

Uruchomiliśmy również dodatkowy numer telefonu/infolinii 79 88 69 599, pod którym: można uzyskać informacje na temat warunków i zasadach korzystania z nieodpłatnej pomocy prawnej, poradnictwa obywatelskiego oraz mediacji.

 

 

Ulotka PDF z zasadami zapisów na bezpłatne porady prawne i obywatelskie w Piekarach ŚląskichUlotka PDF z informacjami teleadresowymi dotyczącymi bezpłatnych porad prawnych i obywatelskich w Piekarach Śląskich

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ulotka PDF w języku ukraińskim z zasadami zapisów na bezpłatne porady prawne i obywatelskie w Piekarach ŚląskichUlotka PDF w języku ukraińskim z informacjami teleadresowymi dotyczącymi bezpłatnych porad prawnych i obywatelskich w Piekarach Śląskich

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PUNKTY NIEODPŁATNEJ POMOCY PRAWNEJ I PORADNICTWA OBYWATELSKIEGO 

logo.png
Bytomska 84, Piekary Śląskie, Polska
zgłoszenia na poradę pod numerem: 32 393-93-83 poniedziałek: 12.30–16.30 wtorek: 12.30–16.30 środ...
Showing 1 result

Materiały informacyjne z roku 2021.

KAMPANIE

Spadek i dziedziczenie - artykuł kampanii społecznej.

Obszar dziedziczenia jest tematyką, która powinna zainteresować każdego, niezależnie od wieku, stanu zdrowia i pozycji zawodowej. Każdy z nas wcześniej czy później zetknie się z problemem dziedziczenia – czy to jako spadkobierca, czy też jako testator, czyli osoba sporządzająca testament. Zwykle zapoznajemy się z zasadami prawa spadkowego wtedy, gdy myślimy o przekazaniu majątku bliskim, a także, gdy przychodzi nam załatwiać sprawy spadkowe, gdyż stajemy się spadkobiercami.

Niech przedstawiony poniżej materiał będzie swoistego rodzaju drogowskazem przekazującym wiedzę o tym, jakie i komu przysługują prawa. Zapoznanie się z problematyką dotyczącą dziedziczenia bez wątpienia ułatwi porządkowanie trudnych spraw majątkowych.

Czytaj więcej

 

Tydzień mediacji od 18 do 22 października. Artykuł kampanii społecznej.

Rozstrzyganie konfliktów w oparciu o tradycyjny system sądownictwa powszechnego niesie ze sobą wiele trudnych emocji. Dlatego wtedy, gdy jest to możliwe warto wziąć pod uwagę skorzystanie z alternatywnych form rozwiązywania sporów czyli ADR (ang. Alternative Dispute Resolution). Jedną z nich są mediacje. 

Mediacja to próba doprowadzenia do satysfakcjonującego obie strony rozwiązania konfliktu przy udziale mediatora, który wspiera przebieg rozmów i pomaga w wypracowaniu porozumienia. Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa z mediacji można skorzystać przed złożeniem sprawy do Sądu i wtedy mamy do czynienia z mediacją pozasądową lub w trakcie trwania postępowania sądowego i wtedy jest to mediacja sądowa.

Czytaj więcej

 

PORADNIKI

Poradnik prawny flipbook. Spadek, testament, zachowek. Poniżej znajduje się link do pliku PDF.Poradnik prawny flipbook. Mediacja w sprawach konsumenckich. Poniżej znajduje się link do pliku PDF.Poradnik prawny flipbook. Negocjacje i mediacje jako formy pozasądowego rozwiązywania konfliktu. Poniżej znajduje się link do pliku PDF.Poradnik prawny flipbook. Mediacja w sprawach spadkowych. Poniżej znajduje się link do pliku PDF.

 

 

 

 

 

 

 

ULOTKI

Ulotka PDF. Jak zgłosić reklamację? Ulotka PDF. Umowa zawarta na odległość          Ulotka PDF. Kiedy nie można odstąpić od umowy zawartej na odległość?Ulotka PDF. Jak bezpiecznie dzielić się zdjęciami i filmami dzieci w internecie?          Ulotka PDF. Jak uporządkować wykonywanie władzy rodzicielskiej po rozstaniu rodziców?Ulotka PDF. Zachowek - kiedy się należy i jak go otrzymać?

Ulotka archiwalna 1. Nieodpłatna Pomoc Prawna i Nieodpłatne Poradnictwo Obywatelskie Piekary Śląskie     Ulotka archiwalna na temat porad udzielanych na odległość.

Ulotka archiwalna 2. Nieodpłatna Pomoc Prawna i Nieodpłatne Poradnictwo Obywatelskie Piekary Śląskie    Ulotka archiwalna na temat punktu poradniczego w Piekarach Śląskich.

 

 


MATERIAŁY Z WCZEŚNIEJSZYCH LAT:

 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ I TYDZIEŃ MEDIACJI W POLSCE

W dniach od 12 do 18 października 2020 roku po raz kolejny w całej Polsce obchodziliśmy Tydzień Mediacji.

Międzynarodowy Dzień Mediacji, który w tym roku przypada na dzień 15 października, to bardzo ważne wydarzenie. Ma ono uświadomić społeczeństwu, że wiele spraw można rozwiązywać bez konieczności procedury sądowej. Warto rozmawiać – to przesłanie Międzynarodowego Dnia Mediacji, które nigdy nie straci na aktualności.

Z tej okazji serdecznie zapraszamy do zapoznania się z opracowanymi przez Stowarzyszenie na Rzecz Poradnictwa Obywatelskiego „DOGMA” materiałami, których celem jest popularyzacja wiedzy dotyczącej metod polubownego rozwiązywania konfliktów.

 

 Ulotka prawna PDF. Mediacja w punktach nieodpłatnych porad prawnych i obywatelskich.Ulotka prawna PDF. E-mediacja, taniej, szybciej, wygodniej.  Ulotka prawna PDF. Spotkanie z mediatorem. Jak przygotować się do rozmowy telefonicznej z mediatorem?

  Poradnik prawny PDF. Mediacja. rozwój e-mediacji w trakcie i po epidemii koronawirusa.   Poradnik prawny PDF. Mediacja w sprawie o rozwód.Poradnik prawny PDF. Mediacje pracownicze.

 

ULOTKI

Informator PDF na temat nieodpłatnej pomocy prawnej i obywatelskiej oraz mediacji w Piekarach Śląskich. Ulotka PDF. Nieodpłatna pomoc prawna i nieodpłatne poradnictwo obywatelskie dla samozatrudnionych.   Ulotka PDF. Spotkanie z prawnikiem. Jak przygotować się do porady przez telefon?  Ulotka PDF. Spotkanie z prawnikiem. Dlaczego warto skorzystać z bezpłatnych porad prawnych przez telefon? Ulotka PDF. Cyberprzestępczość i bezpieczeństwo w sieci. Ulotka PDF na temat zakupów przez internet i prawa do odstąpienia od umowy.     

 

FILMY

 

Poradniki Prawne

  Poradnik prawny PDF. Mediacje z zakresu prawa pracy.Poradnik prawny PDF. Dziedziczenie.

Powiększ czcionki
Social