ZAPISY NA PORADY

Szanowni Państwo,
Od dnia 7 marca 2022 r. przywrócona została stacjonarna forma świadczenia nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego na terenie Miasta Mysłowice.
Poniżej znajduje się dokładny adres punktu oraz godziny jego działania.

Zapisy na porady odbywają się w godzinach pracy urzędu pod numerem: 32 31 71 234 bądź przez stronę internetową: https://np.ms.gov.pl/zapisy

Obsługa Punktu Nieodpłatnego Poradnictwa Obywatelskiego będzie realizowana w systemie hybrydowym tzn. klient w czasie umawiania się na poradę informuje, czy chce spotkać się z doradcą osobiście w punkcie, czy chce skorzystać z porady telefonicznej, podczas której w umówionym terminie z numeru zastrzeżonego zadzwoni do niego adwokat, radca prawny lub doradca obywatelski.

Na naszej stronie www.dogma.org.pl podane są numery do zapisów na porady udzielane przez prawników i doradców Stowarzyszenia „DOGMA”.

Uruchomiliśmy również dodatkowy numer telefonu/infolinii 79 88 69 599, pod którym: można uzyskać informacje na temat warunków i zasadach korzystania z nieodpłatnej pomocy prawnej, poradnictwa obywatelskiego oraz mediacji.

 

Ulotka PDF z zasadami zapisów na bezpłatne porady w MysłowicachUlotka PDF z informacjami teleadresowymi dotyczącymi bezpłatnych porad prawnych i obywatelskich w Mysłowicach

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ulotka PDF w języku ukraińskim z zasadami zapisów na bezpłatne porady w MysłowicachUlotka PDF w języku ukraińskim z informacjami teleadresowymi dotyczącymi bezpłatnych porad prawnych i obywatelskich w Mysłowicach

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poniżej znajdują się materiały informacyjne z roku 2022

 

ULOTKI/INFORMATORY

Nieodpłatna mediacja w Mysłowicach. Informator strona 1     Nieodpłatna mediacja w Mysłowicach. Informator strona 2     Nieodpłatna mediacja w Mysłowicach. Informator strona 3     Nieodpłatna mediacja w Mysłowicach. Informator strona 4

 

KAMPANIE SPOŁECZNE

Cyberprzestępczość - kampania społecznaZagrożenie przestępstwami w cyberprzestrzeni znacząco wzrosło w ostatnich latach – stosowanie różnorodnych metod i dynamiczny rozwój narzędzi, dzięki którym przestępcy ukrywają swoją tożsamość sprawiają, że zwalczanie cyberprzestępczości jest dużym wyzwaniem. Dlatego bardzo ważne jest, by być świadomym istniejących zagrożeń oraz stosować zabezpieczenia, które zmniejszą ryzyko padnięcia ofiarą ataków w Internecie.

 

Czytaj więcej

VIDEO

 

PUNKTY NIEODPŁATNEJ POMOCY PRAWNEJ I PORADNICTWA OBYWATELSKIEGO 

logo.png
Kardynała Augusta Hlonda 14, Mysłowice, Polska
zgłoszenia na poradę pod numerem: 32 317 12 34 poniedziałek: 14.00-18.00 wtorek: 14.00-18.00 środ...
Showing 1 result

 

materiały informacyjne z 2021 roku

 

KAMPANIE SPOŁECZNE

Bądź świadomym konsumentem - artykuł kampanii społecznej

W dzisiejszych czasach przynajmniej kilkukrotnie w ciągu miesiąca (nie licząc drobnych zakupów spożywczych) dokonujemy zakupów w ramach tzw. sprzedaży konsumenckiej. Może to być myszka do komputera, rower, samochód, nawet mieszkanie od dewelopera.

Wiąże się z tym szereg uprawnień, niestety nie zawsze jesteśmy ich świadomi – wykorzystują ten fakt także sprzedający, którzy mimo ustawowego obowiązku nie respektują naszych praw, szukają często wątłych przesłanek do odrzucenia roszczenia. Jak się przed tym zabezpieczyć? Czy istnieje sposób dochodzenia swoich praw inny niż często iluzoryczna droga sądowa?

 

Czytaj więcej

 

Spadek i dziedziczenie - artykuł kampanii społecznej

Obszar dziedziczenia jest tematyką, która powinna zainteresować każdego, niezależnie od wieku, stanu zdrowia i pozycji zawodowej. Każdy z nas wcześniej czy później zetknie się z problemem dziedziczenia – czy to jako spadkobierca, czy też jako testator, czyli osoba sporządzająca testament. Zwykle zapoznajemy się z zasadami prawa spadkowego wtedy, gdy myślimy o przekazaniu majątku bliskim, a także, gdy przychodzi nam załatwiać sprawy spadkowe, gdyż stajemy się spadkobiercami.

Niech przedstawiony poniżej materiał będzie swoistego rodzaju drogowskazem przekazującym wiedzę o tym, jakie i komu przysługują prawa. Zapoznanie się z problematyką dotyczącą dziedziczenia bez wątpienia ułatwi porządkowanie trudnych spraw majątkowych.

Czytaj więcej

 

PORADNIKI

     Poradnik prawny flipbook. Zakupy internetowe. Poniżej znajduje się link do pliku PDF.Poradnik prawny flipbook. Spadek, testament, zachowek. Poniżej znajduje się link do pliku PDF.

 

 

 

 

 

 

ULOTKI

      Ulotka prawna PDF. Kiedy nie można odstąpić od umowy zawartej na odległość?Ulotka prawna PDF. Umowa zawarta na odległość     Ulotka prawna PDF. Black Friday. Na co zwracać uwagę?     Ulotka prawna PDF. Jak zgłosić reklamację?

Ulotka prawna PDF. Jak bezpiecznie dzielić się zdjęciami i filmami dzieci w internecie?          Ulotka prawna PDF. Jak uporządkować wykonywanie władzy rodzicielskiej po rozstaniu rodziców?Ulotka prawna PDF. Zachowek - kiedy się należy i jak go otrzymać?

Ulotka prawna PDF. Zwolnienie dyscyplinarne. Ulotka PDF. Wypowiedzenie zmieniające warunki pracy lub płacy.     Ulotka PDF. Jak reagować, gdy pracodawca nie płaci pensji?Ulotka prawna PDF. Umowa o pracę tymczasową. Archiwalna ulotka 1. Nieodpłatna Pomoc Prawna i Nieodpłatne Poradnictwo Obywatelskie Mysłowice          Archiwalna ulotka na temat porad udzielanych na odległość.

Archiwalna ulotka 2. Nieodpłatna Pomoc Prawna i Nieodpłatne Poradnictwo Obywatelskie Mysłowice   Archiwalna ulotka na temat punktów poradniczych w Mysłowicach.

 

FILMY

 


MATERIAŁY Z WCZEŚNIEJSZYCH LAT:

 

ULOTKI

Ulotka prawna PDF. Nieodpłatna pomoc prawna i nieodpłatne poradnictwo obywatelskie dla samozatrudnionych.  Ulotka prawna PDF. Spotkanie z prawnikiem. Jak przygotować się do porady przez telefon.   Ulotka prawna PDF na temat zakupów internetowych i prawa do odstąpienia od umowy.   Informator PDF na temat nieodpłatnej pomocy prawnej i obywatelskiej oraz mediacji na terenie Mysłowic.   Ulotka prawna PDF. E-mediacja, taniej, szybciej, wygodniej.  Ulotka prawna PDF. Spotkanie z mediatorem. Jak się przygotować do rozmowy telefonicznej z mediatorem?

 

FILMY

 

PORADNIKI PRAWNE

  Poradnik prawny PDF. Świadczenia związane z rodzicielstwem. a  Poradnik prawny PDF. Prawa i obowiązki pracowników oraz pracodawców w czasie epidemii.  Poradnik prawny PDF. Mediacja. Rozwój e-mediacji w trakcie i po epidemii koronawirusa. Poradnik prawny PDF. Upadłość konsumencka.   Poradnik prawny PDF. Mediacja w sprawie o rozwód.    Poradnik prawny PDF. Urlop macierzyński.  Poradnik prawny PDF. Urlop rodzicielski.Poradnik prawny PDF. Urlop wychowawczy.    Poradnik prawny PDF. Samozatrudnieni.  Poradnik prawny PDF. Praca zdalna.   Poradnik prawny PDF. Mediacje pracownicze.   Poradnik prawny PDF. Szkoła w reżimie sanitarnym.   Poradnik prawny PDF. Przemoc domowa.   Poradnik prawny PDF. Alimenty.Poradnik prawny PDF. Uzależnienia.

 

UZALEŻNIENIE A PRAWO - TYDZIEŃ PORAD PRAWNYCH DLA OSÓB UZALEŻNIONYCH 2 - 8 LISTOPAD

 

Artykuł. Uzależnienie a prawo. Tydzień porad prawnych dla osób uzależnionych.

Jeżeli problem uzależnień nie dotyczy Ciebie, to na pewno znasz kogoś, komu nie jest on obcy. Z tą myślą powstała nasza kampania społeczna, aby najbliższe kilka dni poświęcić na zdobycie wiedzy, którą będzie można podzielić się z innymi. Być może to, co przeczytasz i zobaczysz uratuje komuś życie!

NIE JESTEŚ SAM!

Pamiętaj, że do Twojej dyspozycji są Punkty Nieodpłatnej Pomocy Prawnej i Nieodpłatnego Poradnictwa Obywatelskiego. Wieloletnie doświadczenie poradnictwa obywatelskiego w Polsce dowodzi, że punkty obecne w każdym mieście są tym miejscem, gdzie każdy może uzyskać bezpłatną, bezstronną, niezależną i poufną pomoc oraz wsparcie.

 

Czytaj więcej

 

 

 

 

 

 

PUNKTY NIEODPŁATNEJ POMOCY PRAWNEJ I PORADNICTWA OBYWATELSKIEGO 

logo.png
Kardynała Augusta Hlonda 14, Mysłowice, Polska
zgłoszenia na poradę pod numerem: 32 317 12 34 poniedziałek: 14.00-18.00 wtorek: 14.00-18.00 środ...
Showing 1 result
Powiększ czcionki
Social