Bytom

ZAPISY NA PORADY

Informujemy, że z dniem 14 marca 2022 r. punkt nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego znajdujący się dotychczas w Terenowym Punkcie Pomocy Środowiskowej nr 6 przy ul. Huty Julia 10 zostaje przeniesiony do Zespołu Szkół Usługowo-Rzemieślniczych przy ul. Świętochłowickiej 10.
 
Poradnictwo obywatelskie będzie świadczone od poniedziałku do piątku w godzinach od 15.30 do 19.30.
Porady prawne we wszystkich punktach nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego znajdujących się na terenie Bytomia udzielane są na dotychczasowych zasadach w systemie hybrydowym tj.: formie stacjonarnej lub przez telefon albo z wykorzystaniem innych środków porozumiewania się na odległość.
 
Na każdą z porad należy zapisać się wcześniej telefonicznie pod nr 032 78 68 444 lub przez strony: np.ms.gov.pl oraz www.bytom.pl (zakładka: nieodpłatna pomoc prawna).

 

Materiały informacyjne z 2021 roku

 

KAMPANIE SPOŁECZNE

Przemoc finansowa, artykuł kampanii społecznej. Fotografia rozbitej świnki skarbonki. Najczęstsze skojarzenia ze słowem „przemoc” to podbite oczy, sińce, zaciśnięte pięści, bójka. Rzadziej w pierwszej chwili myślimy o przemocy psychicznej, która przecież potrafi zranić dużo bardziej niż pięści, a nawet doprowadzić ofiarę do samobójstwa. Jedną z odmian przemocy psychicznej jest przemoc finansowa (ekonomiczna).

Zapraszamy do przeczytania materiałów dotyczących tego, jakie są przejawy przemocy finansowej, z jakimi konsekwencjami prawnymi powinna liczyć się osoba stosująca ten rodzaj przemocy, a także gdzie szukać wsparcia w takich sytuacjach.

 

Czytaj więcej

 

PORADNIKI

     Poradnik flipbook o problemach dzieci i młodzieży (samobójstwa, okaleczanie się). Poniżej znajduje się link z plikiem PDFPoradnik flipbook o przemocy finansowej. Poniżej znajduje się link z plikiem PDF.

 

ULOTKI

Po czym poznać, że partner lub partnerka stosują wobec Ciebie przemoc finansową? Ulotka PDF           Cechy umowy na odległość, ulotka PDFKiedy nie można odstąpić od umowy zawartej na odległość? Ulotka PDF           Jak bezpiecznie dzielić się zdjęciami i filmami dzieci w internecie, ulotka PDF     Kiedy należy się zachowek i jak go otrzymać? Ulotka PDFJak uporządkować wykonywanie władzy rodzicielskiej po rozstaniu rodziców? Ulotka PDF        

Archiwalna ulotka z informacjami na temat pomocy prawnej w Bytomiu     Archiwalna ulotka na temat korzystania z porad prawnych na odległość w Bytomiu

  Ulotka z archiwalnymi informacjami na temat pomocy prawnej w Bytomiu     Archiwalna ulotka z informacjami na temat punktu poradniczego w Bytomiu

Powiększ czcionki
Social