ZAPISY NA PORADY

Szanowni Państwo,
Od dnia 14 marca 2022 r. przywrócona została stacjonarna forma świadczenia nieodpłatnych porad prawnych oraz nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego na terenie powiatu mikołowskiego. Poniżej znajduje się wykaz punktów zawierający dokładne adresy oraz godziny ich działania.

Zapisy na porady odbywają się w godzinach pracy Starostwa Powiatowego pod numerem: 32 32 48 143 bądź przez stronę internetową: https://np.ms.gov.pl/zapisy 

Obsługa Punktu Nieodpłatnej Pomocy Prawnej/ Nieodpłatnego Poradnictwa Obywatelskiego będzie realizowana w systemie hybrydowym tzn. klient w czasie umawiania się na poradę informuje, czy chce spotkać się z doradcą osobiście w punkcie, czy chce skorzystać z porady telefonicznej, podczas której w umówionym terminie z numeru zastrzeżonego zadzwoni do niego adwokat, radca prawny lub doradca obywatelski.

Na naszej stronie www.dogma.org.pl podane są numery do zapisów na porady udzielane przez prawników i doradców Stowarzyszenia „DOGMA”.

Uruchomiliśmy również dodatkowy numer telefonu/infolinii 79 88 69 599, pod którym: można uzyskać informacje na temat warunków i zasadach korzystania z nieodpłatnej pomocy prawnej, poradnictwa obywatelskiego oraz mediacji.

 

Ulotka PDF z zasadami zapisów na bezpłatne porady prawne i obywatelskie w powiecie mikołowskimUlotka PDF z informacjami teleadresowymi dotyczącymi bezpłatnych porad prawnych i obywatelskich w powiecie mikołowskim

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ulotka PDF w języku ukraińskim z zasadami zapisów na bezpłatne porady prawne i obywatelskie w powiecie mikołowskimUlotka PDF w języku ukraińskim z informacjami teleadresowymi dotyczącymi bezpłatnych porad prawnych i obywatelskich w powiecie mikołowskim

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PUNKTY NIEODPŁATNEJ POMOCY PRAWNEJ I PORADNICTWA OBYWATELSKIEGO 

logo.png
Fryderyka Chopina 8, Łaziska Górne, Polska
zgłoszenia na poradę pod numerem: 32 324-82-61 poniedziałek: 13.00-17.00 wtorek: 08.00-12.00 środ...
logo.png
Żwirki i Wigury 4A, Mikołów, Polska
zgłoszenia na poradę pod numerem: 32 324-82-61 poniedziałek: 14.00–18.00 wtorek: 11.00–15.00 środ...
Showing 2 results

 


Materiały informacyjne z 2021 roku

 

KAMPANIE SPOŁECZNE

Artykuł kampanii społecznej. Zatrudnienie.

Przyszłość globalnego rynku pracy w dużej mierze będzie bazować na elastyczności. Pandemia udowodniła wielu firmom, iż korzystanie z nowoczesnych form zatrudnienia – pracy tymczasowej, outsourcingu procesów i kontraktingu usług – niejednokrotnie pozwalało przetrwać i zachować ciągłość biznesową w najtrudniejszych momentach. Praca na określony czas coraz częściej staje się również świadomym wyborem pracowników.

Pandemiczne zawirowania skłoniły kolejne firmy do przyjrzenia się nowoczesnym formom zatrudnienia i wypracowania wewnętrznych procedur z nich korzystania. Formy zatrudnienia są pojęciem szerokim, obejmującym różnorakie sposoby wykonywania pracy.

Czytaj więcej

 

Artykuł kampanii społecznej. Prawo pracy.

Pandemia COVID-19 zmieniła życie i sytuację zawodową wielu osób na rynku pracy. Niektórzy zostali z dnia na dzień zwolnieni z pracy, innym obniżono wymiar etatu, jeszcze innym z kolei wypłacano tylko część wynagrodzenia lub nie wypłacono w ogóle.

W tym czasie szczególnie warto znać podstawowe prawa dotyczące zatrudnienia, a także związanych z nim zmian dotyczących relacji między pracodawcą a pracownikiem.

 

 

Czytaj więcej

 

PORADNIKI

 Poradnik flipbook. Prawo pracy część 1. Podjęcie pracy. Poniżej znajduje się link do pliku PDF.     Poradnik flipbook. Prawo pracy część 2. Umowa o pracę i jej zmiany. Poniżej znajduje się link do pliku PDF.     Poradnik flipbook. Prawo pracy część 3. Zakończenie pracy. Poniżej znajduje się link do pliku PDF.          Poradnik flipbook. Umowa o pracę czy kontrakt B2B? Poniżej znajduje się link do pliku PDF.

 

ULOTKI

Ulotka prawna PDF. Jak reagować, gdy pracodawca nie płaci pensji?          Ulotka prawna PDF. Ochrona po urlopie macierzyńskimUlotka prawna PDF. Wypowiedzenie zmieniające warunki pracy lub płacy.         Ulotka prawna PDF. Zwolnienie dyscyplinarne.

     Ulotka prawna PDF. Umowa o pracę tymczasową. Ulotka prawna PDF. Umowa zawarta na odległość.          Ulotka prawna PDF. Kiedy nie można odstąpić od umowy zawartej na odległość.

Ulotka prawna PDF. Jak bezpiecznie dzielić się zdjęciami i filmami dzieci w internecie?     Ulotka prawna PDF. Jak uporządkować wykonywanie władzy rodzicielskiej po rozstaniu rodziców?               Ulotka prawna PDF. Zachowek - kiedy się należy i jak go otrzymać?

 

 

Archiwalna ulotka 1 na temat nieodpłatnej pomocy prawnej, obywatelskiej i mediacji w powiecie mikołowskim.     Archiwalna ulotka na temat porad udzielanych na odległość.

Archiwalna ulotka 2 na temat nieodpłatnej pomocy prawnej, obywatelskiej i mediacji w powiecie mikołowskim.     Archiwalna ulotka na temat punktów poradniczych w powiecie mikołowskim.

 

 


MATERIAŁY W WCZEŚNIEJSZYCH LAT:

 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ I TYDZIEŃ MEDIACJI W POLSCE

W dniach od 12 do 18 października 2020 roku po raz kolejny w całej Polsce obchodziliśmy Tydzień Mediacji.

Międzynarodowy Dzień Mediacji, który w tym roku przypada na dzień 15 października, to bardzo ważne wydarzenie. Ma ono uświadomić społeczeństwu, że wiele spraw można rozwiązywać bez konieczności procedury sądowej. Warto rozmawiać – to przesłanie Międzynarodowego Dnia Mediacji, które nigdy nie straci na aktualności.

Z tej okazji serdecznie zapraszamy do zapoznania się z opracowanymi przez Stowarzyszenie na Rzecz Poradnictwa Obywatelskiego „DOGMA” materiałami, których celem jest popularyzacja wiedzy dotyczącej metod polubownego rozwiązywania konfliktów.

 

 Ulotka PDF. Mediacja w punktach nieodpłatnych porad prawnych i obywatelskich. Ulotka PDF. E-mediacja, taniej, szybciej, wygodniej.  Ulotka PDF. Spotkanie z mediatorem. Jak przygotować się do rozmowy telefonicznej z mediatorem?

Poradnik prawny PDF. Mediacja. Rozwój e-mediacji w trakcie i po epidemii koronawirusa.  Poradnik prawny PDF. Mediacja w sprawie o rozwód.  Poradnik prawny PDF. Mediacje pracownicze.

 

ULOTKI

Ulotka PDF. Nieodpłatna pomoc prawna i nieodpłatne poradnictwo obywatelskie dla samozatrudnionych.   Ulotka PDF. Spotkanie z prawnikiem. Jak przygotować się do porady przez telefon?   Ulotka PDF. Dlaczego warto skorzystać z bezpłatnych porad prawnych przez telefon?  Ulotka PDF. Cyberprzestępczość i bezpieczeństwo w sieci.   Ulotka PDF na temat zakupów internetowych i prawa do odstąpienia od umowy.   Informator PDF na temat bezpłatnych porad prawnych, obywatelskich i mediacji w powiecie mikołowskim.     

 

FILMY

 

PORADNIKI PRAWNE

 Poradnik prawny PDF. Dziedziczenie.   Poradnik prawny PDF. Świadczenia związane z rodzicielstwem.   Poradnik prawny PDF. Wesela i przyjęcia ślubne.    Poradnik prawny PDF. Prawa i obowiązki pracowników oraz pracodawców w czasie epidemii.  Poradnik prawny PDF. Cyberprzestępczość. Poradnik prawny PDF. Mediacja. Rozwój e-mediacji w trakcie i po epidemii koronawirusa.  Poradnik prawny PDF. Upadłość konsumencka.     Poradnik prawny PDF. Przemoc domowa.Poradnik prawny PDF. Tarcza antykryzysowa część 1.   Poradnik prawny PDF. Tarcza antykryzysowa część 2.  Poradnik prawny PDF. Tarcza antykryzysowa część 3.     Poradnik prawny PDF. Mediacja w sprawie o rozwód.   Poradnik prawny PDF. Urlop macierzyński. Poradnik prawny PDF. Urlop rodzicielski.  Poradnik prawny PDF. Urlop wychowawczy.    Poradnik prawny PDF. Urlop w czasie epidemii.   Poradnik prawny PDF. Praca zdalna.   Poradnik prawny PDF. Mediacje pracownicze.   Poradnik prawny PDF. Zaspokajanie potrzeb rodziny w świetle kodeksu rodzinnego i opiekuńczego. Poradnik prawny PDF. Alimenty.

 

Powiększ czcionki
Social