ZAPISY NA PORADY

Informujemy, że od dnia 1 marca br. punkty doradcze na terenie miasta wznawiają udzielanie porad prawnych w formie stacjonarnej, zgodnie z dotychczasowym harmonogramem.
Zapisy przyjmowane są pod numerem telefonu: 32 76 05 357 w godzinach pracy Urzędu Miasta lub poprzez stronę internetową  https://np.ms.gov.pl/zapisy.

 

 

Materiały informacyjne z roku 2021.

 

KAMPANIE SPOŁECZNE

Artykuł kampanii społecznej. Władza rodzicielska.

Współczesny rodzic powinien być obecnym, uważnym, empatycznym opiekunem. Z poglądami psychologii rodzicielstwa bliskości i porozumienia bez przemocy na pierwszy rzut oka wydaje się nie współgrać podstawowe dla polskiego prawa rodzinnego i opiekuńczego pojęcie normujące stosunki pomiędzy rodzicami a dziećmi, czyli władza rodzicielska.

Czym jest władza rodzicielska? Czy jest ona równoznaczna z panowaniem rodzica nad życiem dziecka? Zapraszamy do przeczytania materiałów dotyczących tego tematu.

 

Czytaj więcej

 

PORADNIKI

     Poradnik prawny flipbook. Prawa dziecka. Poniżej znajduje się link do pliku PDF.Poradnik prawny flipbook. Władza rodzicielska. Zasady, podział, ograniczenie. Poniżej znajduje się link do pliku PDF.

 

ULOTKI

Ulotka prawna PDF. Umowa zawarta na odległość.          Ulotka prawna PDF. Kiedy nie można odstąpić od umowy zawartej na odległość? Ulotka prawna PDF. Jak bezpiecznie dzielić się zdjęciami i filmami dzieci w internecie?     Ulotka prawna PDF. Jak uporządkować wykonywanie władzy rodzicielskiej po rozstaniu rodziców?     Ulotka prawna PDF. Zachowek - kiedy się należy i jak go otrzymać?

Ulotka prawna PDF. Jak sprzedać dom, którego współwłaścicielem jest dziecko?Archiwalna ulotka 1. Nieodpłatna Pomoc Prawna i Nieodpłatne Poradnictwo Obywatelskie Siemianowice Śląskie     Archiwalna ulotka na temat porad zdalnych.

 

 

 

Archiwalna ulotka 2. Nieodpłatna Pomoc Prawna i Nieodpłatne Poradnictwo Obywatelskie Siemianowice Śląskie    Archiwalna ulotka na temat punktu poradniczego w Siemianowicach Śląskich.

 

 

 

 


MATERIAŁY Z WCZEŚNIEJSZYCH LAT:

 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ I TYDZIEŃ MEDIACJI W POLSCE

W dniach od 12 do 18 października 2020 roku po raz kolejny w całej Polsce obchodziliśmy Tydzień Mediacji.

Międzynarodowy Dzień Mediacji, który w tym roku przypada na dzień 15 października, to bardzo ważne wydarzenie. Ma ono uświadomić społeczeństwu, że wiele spraw można rozwiązywać bez konieczności procedury sądowej. Warto rozmawiać – to przesłanie Międzynarodowego Dnia Mediacji, które nigdy nie straci na aktualności.

Z tej okazji serdecznie zapraszamy do zapoznania się z opracowanymi przez Stowarzyszenie na Rzecz Poradnictwa Obywatelskiego „DOGMA” materiałami, których celem jest popularyzacja wiedzy dotyczącej metod polubownego rozwiązywania konfliktów.

 

 Ulotka prawna PDF. Mediacja w punktach nieodpłatnych porad prawnych i obywatelskich. Ulotka prawna PDF. E-mediacja, taniej, szybciej, wygodniej.  Ulotka prawna PDF. Spotkanie z mediatorem. Jak przygotować się do rozmowy telefonicznej z mediatorem?

  Poradnik prawny PDF. Mediacja. Rozwój e-mediacji w trakcie i po epidemii koronawirusa.  Poradnik prawny PDF. Mediacja w sprawie o rozwód. Poradnik prawny PDF. Mediacje pracownicze.

 

ULOTKI 

 Ulotka prawna PDF. Nieodpłatna pomoc prawna i nieodpłatne poradnictwo obywatelskie dla samozatrudnionych.   Ulotka prawna PDF. Spotkanie z prawnikiem. Jak przygotować się do porady przez internet?    Ulotka prawna PDF. Dlaczego warto skorzystać z bezpłatnych porad prawnych przez telefon? Ulotka prawna PDF. Cyberprzestępczość i bezpieczeństwo w sieci.  Ulotka prawna PDF na temat zakupów internetowych i prawa do odstąpienia od umowy.  Informator prawny PDF na temat bezpłatnej pomocy prawnej, obywatelskiej i mediacji w Siemianowicach Śląskich.     

 

Powiększ czcionki
Social