Powiat Rzeszowski

ZAPISY NA PORADY

Od dnia 1 lipca 2021 r. poradnictwo funkcjonuje zarówno w postaci porad bezpośrednich w punkcie lub teleporad – w zależności od wyboru osoby uprawnionej. W sprawach dotyczących funkcjonowania punktów można kontaktować się pod numerem telefonu:
882 184 152 lub 17 23 00 661  (w dni robocze od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 – 15.30).

Osoby z dysfunkcjami narządów mowy i słuchu mogą dokonywać zgłoszeń na e- mail: pomoc.prawna@powiat.rzeszowski.pl

 

Materiały informacyjne z roku 2021.

 

KAMPANIE SPOŁECZNE

 

Artykuł kampanii społecznej. Bądź świadomym konsumentem. Zdjęcie polskich monet i banknotów.

W dzisiejszych czasach przynajmniej kilkukrotnie w ciągu miesiąca (nie licząc drobnych zakupów spożywczych) dokonujemy zakupów w ramach tzw. sprzedaży konsumenckiej. Może to być myszka do komputera, rower, samochód, nawet mieszkanie od dewelopera.

Wiąże się z tym szereg uprawnień, niestety nie zawsze jesteśmy ich świadomi – wykorzystują ten fakt także sprzedający, którzy mimo ustawowego obowiązku nie respektują naszych praw, szukają często wątłych przesłanek do odrzucenia roszczenia. Jak się przed tym zabezpieczyć? Czy istnieje sposób dochodzenia swoich praw inny niż często iluzoryczna droga sądowa?

 

Czytaj więcej

 

PORADNIKI

     Poradnik flopbook. Prawa i obowiązki obywatelskie. Poniżej znajduje się link z plikiem PDF. Poradnik flopbook. Zakupy internetowe. Poniżej znajduje się link z plikiem PDF.

 

ULOTKI

 

Ulotka prawna PDF. Rzecznik Praw Obywatelskich. Ulotka prawna PDF. Jak zgłosić reklamację?     Ulotka prawna PDF. Umowa zawarta na odległość.           Ulotka prawna PDF. Kiedy nie można odstąpić od umowy zawartej na odległość?

Ulotka prawna PDF. Jak bezpiecznie dzielić się zdjęciami i filmami dzieci w internecie?     Ulotka prawna PDF. Jak uporządkować wykonywanie władzy rodzicielskiej po rozstaniu rodziców??     

Archiwalna ulotka 1. Nieodpłatna Pomoc Prawna i Nieodpłatne Poradnictwo Obywatelskie Powiat Rzeszowski      Archiwalna ulotka na temat porad udzielanych na odległość.

Archiwalna ulotka 2. Nieodpłatna Pomoc Prawna i Nieodpłatne Poradnictwo Obywatelskie Powiat Rzeszowski    Archiwalna ulotka na temat punktu poradniczego w powiecie rzeszowskim.

FILMY

Powiększ czcionki
Social