W 2020 roku dług Polaków sięgnął granicy dziesiątek miliardów złotych. Coraz więcej osób nie stać na spłacanie swoich zobowiązań finansowych. W sytuacji, kiedy mamy już szereg wierzytelności objętych orzeczeniem, na które sąd nadał klauzulę wykonalności, a więc dokument wystarczający do prowadzenie egzekucji komorniczej, droga do oddłużenia wydaje się być tylko jedna – OGŁOSZENIE UPADŁOŚCI KONSUMENCKIEJ!

Upadłość konsumencka to zmniejszenie (obniżenie) lub umorzenie zobowiązań osoby fizycznej nieprowadzącej działalności gospodarczej w przypadku zaistnienia niezawinionej niewypłacalności. 31 marca 2009 roku upadłość konsumencka została wprowadzona do polskiego prawa upadłościowego i naprawczego, natomiast 31 grudnia 2014 roku wprowadzona została nowelizacja upadłości konsumenckiej, która istotnie liberalizuje przesłanki ogłoszenia upadłości.

Kto może starać się o ogłoszenie upadłości konsumenckiej? Jakie warunki należy spełniać, aby ogłosić upadłość konsumencką? Jak złożyć wniosek? Jak przebiega postępowanie upadłościowe? Czym jest plan spłaty? Co się dzieje z długami po zakończeniu planu spłaty? Czy upadłość konsumencka jest korzystna dla dłużnika? – zachęcamy do obejrzenia filmu animowanego wyjaśniającego proces postępowania upadłościowego. 

 

 

Jeśli potrzebujesz pomocy prawnej w sprawach związanych z zadłużeniem – skorzystaj z darmowej porady prawników i doradców obywatelskich ze Stowarzyszenia „DOGMA”. Zadzwoń  i umów się na poradę:

Profil Stowarzyszenia DOGMA na Facebooku. Post z informacjami na temat zapisów do punktów poradniczych 

Komentowanie wyłączone.

Powiększ czcionki
Social