Co można zrobić, jeśli pracownik chce wrócić do pracy po urlopie macierzyńskim, ale nie ma możliwości pracować na cały etat? Jak złożyć wniosek o obniżenie wymiaru czasu pracy? Jak długo można korzystać z przerwy w pracy na karmienie piersią? Czy pracodawca ma prawo żądać zaświadczenia od lekarza, że pracownica karmi piersią? Czy to prawda, że rodzic wracający do pracy po urlopie macierzyńskim lub wychowawczym nie może zostać zwolniony? Co można zrobić, jeśli po powrocie do pracy pracodawca przydzieli pracownikowi inne obowiązki albo obniży wynagrodzenie? – na te i inne pytania odpowie w naszym materiale filmowym Pani Maria Buchała – prawnik, mediator i doradca obywatelski współpracujący ze Stowarzyszeniem “DOGMA”.

Kiedy rodzi się dziecko, szczególnie jeśli to pierwsze dziecko, życie rodziców zupełnie się zmienia. Wiele spraw, które dotąd można było przewidzieć i zaplanować, zdaje się czasem wymykać spod kontroli. Tym z aspektów, który ulega największej zmianie jest praca zawodowa, szczególnie w pierwszym okresie życia dziecka. Aby wspomóc młode rodziny do systemu prawnego włączono szereg udogodnień i form wsparcia dla pracowników, będących rodzicami.

 

 

Jeśli potrzebujesz porady prawnej z zakresu prawa pracy oraz prawa rodzinnego lub chciałbyś skorzystać z nieodpłatnej mediacji – zapraszamy do kontaktu z prawnikami, doradcami obywatelskimi oraz mediatorami współpracującymi z naszym Stowarzyszeniem. Zadzwoń i zapisz się na darmową poradę prawną oraz mediację w jednym z punktów nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego.

 

Profil Stowarzyszenia DOGMA na Facebooku. Post z informacjami na temat zapisów do punktów poradniczych

Komentowanie wyłączone.

Powiększ czcionki
Social