Łukasz Prietkiewicz

Łukasz Prętkiewicz

Radca Prawny

Absolwent Europejskiej Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Warszawie, Radca Prawny wpisany na listę Okręgowej Izby Radców Prawnych w Katowicach, ukończył także aplikację na rzecznika patentowego i podyplomowe studium z prawa własności przemysłowej na Uniwersytecie Warszawskim.

Specjalizuje się w sprawach cywilnych i rodzinnych: rozwody, alimenty, pomoc ofiarom przemocy domowej oraz w kwestiach dotyczących nieruchomości, a więc wszystkie spory odnoszący się do zagadnień związanych z najmem, prawem spadkowym, prawem własności, zasiedzeniem, eksmisją.

Związany z „Dogmą” od ośmiu lat. Uczestniczył w wielu zrealizowanych przez Stowarzyszenie projektów nie tylko z zakresu poradnictwa prawnego ale również edukacyjnych i aktywizujących lokalną społeczność. Dynamiczny i profesjonalny, nie ma dla niego rzeczy niemożliwych. Wyróżnia go siła charakteru połączona z ogromnym poczuciem humoru. Mówi, że udzielając porad, mierzy się z bardzo różnymi sprawami. Wiele z nich dotyczy kwestii osobistych, a to pomaga wyrobić w sobie wrażliwość prawniczą, bowiem w tej profesji trzeba być trochę psychologiem, trochę księdzem.

Interesuje się turystyką, sportami wodnymi oraz literaturą fantasy.

Scroll Up
Powiększ czcionki