ZAPISY NA PORADY

UWAGA!

Stacjonarne punkty porad prawnych i obywatelskich dla mieszkańców Mysłowic pozostają otwarte od 5 lipca 2021 r.
Otwarcie punktów stacjonarnych nie oznacza jednak rezygnacji z reżimu sanitarnego.
Aby zachować zasady bezpieczeństwa zarówno klientów, jak i prawników dyżurujących w biurach, nadal obowiązują wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego.
Każda osoba, która chce skorzystać z porady, powinna najpierw umówić się do konkretnego punktu, na konkretny dzień i godzinę dzwoniąc pod numer tel.  32 317-12-34 lub przez stronę internetową: https://np.ms.gov.pl/
 
W punkcie porad prawnych i obywatelskich powinna znajdować się jedna osoba korzystająca z porady. W uzasadnionych  przypadkach prawnik może wyrazić zgodę na to,
żeby w punkcie znajdowało się więcej osób (w szczególności dotyczy to osób towarzyszących osobom niepełnosprawnym).
Osoba, która zostanie umówiona na poradę, powinna przybyć do punktu na umówioną godzinę, w maseczce lub przyłbicy, a po wejściu do punktu zdezynfekować ręce płynem dezynfekcyjnym. Należy zachować odpowiedni dystans między osobami.
 
Jeżeli osoba chcąca uzyskać bezpłatną poradę prawną nie jest pewna co do swojego stanu zdrowia (wykazuje objawy choroby typu kaszel, katar, gorączka), powinna umówić się na wizytę w takim terminie, kiedy ma pewność, że jest zdrowa.
 
Na naszej stronie www.dogma.org.pl podane są numery do zapisów na porady udzielane przez prawników i doradców Stowarzyszenia „DOGMA”.
Uruchomiliśmy również dodatkowy numer telefonu/infolinii 79 88 69 599, pod którym: można uzyskać informacje na temat warunków i zasadach korzystania z nieodpłatnej pomocy prawnej, poradnictwa obywatelskiego oraz mediacji.
 
 

   

 

 

ULOTKI

                  

Nieodpłatna Pomoc Prawna i Nieodpłatne Poradnictwo Obywatelskie Mysłowice     Nieodpłatna Pomoc Prawna i Nieodpłatne Poradnictwo Obywatelskie Mysłowice     

 


MATERIAŁY Z WCZEŚNIEJSZYCH LAT:

 

ULOTKI

          

 

FILMY

 

PORADNIKI PRAWNE

                         

 

UZALEŻNIENIE A PRAWO - TYDZIEŃ PORAD PRAWNYCH DLA OSÓB UZALEŻNIONYCH 2 - 8 LISTOPAD

 

Jeżeli problem uzależnień nie dotyczy Ciebie, to na pewno znasz kogoś, komu nie jest on obcy. Z tą myślą powstała nasza kampania społeczna, aby najbliższe kilka dni poświęcić na zdobycie wiedzy, którą będzie można podzielić się z innymi. Być może to, co przeczytasz i zobaczysz uratuje komuś życie!

NIE JESTEŚ SAM!

Pamiętaj, że do Twojej dyspozycji są Punkty Nieodpłatnej Pomocy Prawnej i Nieodpłatnego Poradnictwa Obywatelskiego. Wieloletnie doświadczenie poradnictwa obywatelskiego w Polsce dowodzi, że punkty obecne w każdym mieście są tym miejscem, gdzie każdy może uzyskać bezpłatną, bezstronną, niezależną i poufną pomoc oraz wsparcie.

 

Czytaj więcej

 

 

 

 

 

 

PUNKTY NIEODPŁATNEJ POMOCY PRAWNEJ I PORADNICTWA OBYWATELSKIEGO 

Stowarzyszenie DOGMA1.png
Grunwaldzka 7, Mysłowice, Polska
zgłoszenia na poradę pod numerem: 32 317 12 34 poniedziałek: 8.00-12.00 wtorek: 8.00-12.00 ś...
logo.png
Kardynała Augusta Hlonda 14, Mysłowice, Polska
zgłoszenia na poradę pod numerem: 32 317 12 34 poniedziałek: 14.00-18.00 wtorek: 14.00-18.00 środ...
Showing 2 results
Powiększ czcionki