ZAPISY NA PORADY

Szanowni Państwo,
Od dnia 1 marca 2022 r. przywrócona została stacjonarna forma świadczenia nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego na terenie Miasta Jaworzno.
Poniżej znajduje się dokładny adres punktu oraz godziny jego działania.

Zapisy na porady odbywają się w godzinach pracy urzędu pod numerem: 510 970 680 bądź przez stronę internetową: https://np.ms.gov.pl/zapisy

Obsługa Punktu Nieodpłatnego Poradnictwa Obywatelskiego będzie realizowana w systemie hybrydowym tzn. klient w czasie umawiania się na poradę informuje, czy chce spotkać się z doradcą osobiście w punkcie, czy chce skorzystać z porady telefonicznej, podczas której w umówionym terminie z numeru zastrzeżonego zadzwoni do niego adwokat, radca prawny lub doradca obywatelski.

Na naszej stronie www.dogma.org.pl podane są numery do zapisów na porady udzielane przez prawników i doradców Stowarzyszenia „DOGMA”.

Uruchomiliśmy również dodatkowy numer telefonu/infolinii 79 88 69 599, pod którym: można uzyskać informacje na temat warunków i zasadach korzystania z nieodpłatnej pomocy prawnej, poradnictwa obywatelskiego oraz mediacji.

 

Ulotka na temat bezpłatnych porad prawnych, obywatelskich i mediacji w Jaworznie Ulotka PDF z informacjami teleadresowymi dotyczącymi bezpłatnych porad prawnych, obywatelskich i mediacji w Jaworznie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ulotka w języku ukraińskim na temat bezpłatnych porad prawnych, obywatelskich i mediacji w JaworznieUlotka w języku ukraińskim z danymi teleadresowymi na temat bezpłatnych porad prawnych, obywatelskich i mediacji w Jaworznie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ULOTKI/INFORMATORY

     Nieodpłatna mediacja w Jaworznie. Informator strona 1     Nieodpłatna mediacja w Jaworznie. Informator strona 2     Nieodpłatna mediacja w Jaworznie. Informator strona 3     Nieodpłatna mediacja w Jaworznie. Informator strona 4     

 

PUNKTY NIEODPŁATNEJ POMOCY PRAWNEJ I PORADNICTWA OBYWATELSKIEGO

logo.png
Armii Krajowej 5, Jaworzno, Polska
zgłoszenia na poradę pod numerem: 510-970-680 poniedziałek – piątek: 15.00-19.00
Showing 1 result

 

Materiały informacyjne z 2021 roku

 

KAMPANIE SPOŁECZNE

Przemoc wobec dzieci i młodzieży, artykuł kampanii społecznej

Przemoc wobec dzieci (kary cielesne, zadawanie cierpień psychicznych, molestowanie seksualne i inne formy poniżania) może zdarzyć się w każdym środowisku, gdyż nie jest powiązana ze statusem społecznym, czy materialnym rodziny.

Dziecko, które doświadcza krzywdy (ze strony dorosłych lub rówieśników) zwykle wysyła do otoczenia pewne sygnały, a jego zachowanie na różne sposoby wskazuje, że dzieje się coś złego. Dlatego niezwykle ważna jest czujność osób dorosłych znajdujących się w pobliżu.

 

 

Czytaj więcej

 

 

INFORMATORY I PORADNIKI

Informator flipbook dla rodziców na temat problemów dzieci i młodzieży. Poniżej znajduje się link do pliku PDF.

     Poradnik flipbook na temat problemów dzieci i młodzieży. Poniżej znajduje się link do pliku PDF.Poradnik flipbook Przemoc wobec dzieci. Poniżej znajduje się link do pliku PDF.     Poradnik prawny flipbook. Przemoc i zastraszanie wśród dzieci i nastolatków. Poniżej znajduje się link do pliku PDF.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ULOTKI

Ulotka prawna PDF dla młodzieży.Ulotka PDF Umowa zawarta na odległość          Ulotka prawna PDF. Kiedy nie można odstąpić od umowy zawartej na odległość?Ulotka prawna PDF. Jak bezpiecznie dzielić się zdjęciami i filmami dzieci w internecie?     Ulotka prawna PDF. Zachowek - kiedy się należy i jak go otrzymać?

Ulotka prawna PDF. Jak uporządkować wykonywanie władzy rodzicielskiej po rozstaniu rodziców?

Archiwalna ulotka 1.Nieodpłatna Pomoc Prawna i Nieodpłatne Poradnictwo Obywatelskie Jaworzno    Archiwalna ulotka na temat porad udzielanych na odległość

Archiwalna ulotka 2 Nieodpłatna pomoc prawna, poradnictwo obywatelskie i mediacje   Archiwalna ulotka na temat punktu poradniczego w Jaworznie

 

FILMY

 

AKTUALNOŚCI

MATERIAŁY Z WCZEŚNIEJSZYCH LAT:

 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ I TYDZIEŃ MEDIACJI W POLSCE

W dniach od 12 do 18 października 2020 roku po raz kolejny w całej Polsce obchodziliśmy Tydzień Mediacji.

Międzynarodowy Dzień Mediacji, który w tym roku przypada na dzień 15 października, to bardzo ważne wydarzenie. Ma ono uświadomić społeczeństwu, że wiele spraw można rozwiązywać bez konieczności procedury sądowej. Warto rozmawiać – to przesłanie Międzynarodowego Dnia Mediacji, które nigdy nie straci na aktualności.

Z tej okazji serdecznie zapraszamy do zapoznania się z opracowanymi przez Stowarzyszenie na Rzecz Poradnictwa Obywatelskiego „DOGMA” materiałami, których celem jest popularyzacja wiedzy dotyczącej metod polubownego rozwiązywania konfliktów.

 

 Ulotka prawna PDF. Mediacja w punktach nieodpłatnych porad prawnych i obywatelskichUlotka prawna PDF. E-mediacja, taniej, szybciej, wygodniej  Ulotka prawna PDF. Spotkanie z mentorem. Jak przygotować się do rozmowy telefonicznej z mediatorem?

  Poradnik prawny PDF. Mediacja. Rozwój e-mediacji w trakcie i po epidemii koronawirusa.   Poradnik prawny PDF. Mediacja w sprawie o rozwód. Poradnik prawny PDF. mediacje pracownicze.

 

ULOTKI

Ulotka prawna PDF. Nieodpłatna pomoc prawna i nieodpłatne poradnictwo obywatelskie dla samozatrudnionych.  Ulotka prawna PDF. Spotkanie z prawnikiem. Jak przygotować się do porady przez telefon?   Ulotka prawna PDF. Dlaczego warto skorzystać z bezpłatnych porad prawnych przez telefon?Ulotka prawna PDF. Cyberprzestępczość i bezpieczeństwo w sieci.      

Informator PDF na temat nieodpłatnej pomocy prawnej i obywatelskiej oraz mediacji w Jaworznie.  Ulotka prawna PDF na temat zakupów przez internet i prawa do odstąpienia od umowy.

 

FILMY

 

PORADNIKI PRAWNE

  Poradnik prawny PDF. Mediacje w sprawach rodzinnych.  Poradnik prawny PDF. Mediacja. Rozwój e-mediacji w trakcie i po epidemii koronawirusa.Poradnik prawny PDF. Prawa i obowiązki pracowników oraz pracodawców w czasie epidemii.   Poradnik prawny PDF. Przemoc domowa.   Poradnik prawny PDF. Świadczenia związane z rodzicielstwem.  Poradnik prawny PDF. Upadłość konsumencka.Poradnik prawny PDF. Tarcza antykryzysowa część 1.  Poradnik prawny PDF. Tarcza antykryzysowa część 2.    Poradnik prawny PDF. Tarcza antykryzysowa część 3.Poradnik prawny PDF. Mediacja w sprawie o rozwód.    Poradnik prawny PDF. Urlop macierzyński.Poradnik prawny PDF. Urlop rodzicielski.  Poradnik prawny PDF. Urlop wychowawczy.   Poradnik prawny PDF. Urlop w czasie epidemii. Poradnik prawny PDF. Praca zdalna.  Poradnik prawny PDF. Mediacje pracownicze.  Poradnik prawny PDF. Szkoła w reżimie sanitarnym.  Poradnik prawny PDF. Alimenty.

Powiększ czcionki
Social