CZYM JEST UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA?

Upadłość konsumencka to przede wszystkim postępowanie sądowe skierowane wyłącznie dla osób prywatnych, które nie prowadzą działalności. Umożliwiona została jedynie tym, którzy są niewypłacalni, a jej głównym celem jest oddłużenie z całego lub części zadłużenia, których konsument nie będzie w stanie spłacić.

Jeśli zatem posiadasz kilka, różnorodnych czy nawet jednorodnych zadłużeń, straciłeś pracę np. na skutek zachorowania, czy innych przyczyn od Ciebie niezależnych, nie stać się na utrzymanie domu a co dopiero na spłacenie długu, to zawsze możesz skorzystać z możliwości upadłości konsumenckiej.

Na początku trzeba przygotować wszystkie dokumenty, z których wynika zadłużenie. Przygotować listę własnych wydatków, opisać jakie ma się w domu składniki majątku i określić ich wartość (np. samochód, tv, meble etc.). Sporządzić wniosek o ogłoszenie upadłości.

JEŚLI NIE WIESZ, JAK TAKI WNIOSEK WYPEŁNIĆ TO PAMIĘTAJ, ŻE MOŻESZ SKORZYSTAĆ Z POMOCY NASZYCH PRAWNIKÓW, DORADCÓW OBYWATELSKICH, CZY MEDIATORÓW.

Sąd który orzeknie Twoją upadłość konsumencką wyznaczy syndyka, z którym będziesz wspólnie ustalał dalszy plan działania, spłaty zadłużenia, być może umorzenia części długów.

 

Zachęcamy do zapoznania się z opracowanym przez naszego prawnika i doradcę obywatelskiego Pana Adama Zwierzyckiego poradnikiem na temat upadłości konsumenckiej. 

 

Komentowanie wyłączone.

Powiększ czcionki