Zobacz nasze konto na Facebook-u
A A A

START

Niniejsza strona wykorzystuje pliki Cookies. Kliknij TUTAJ, aby uzyskać więcej informacji.


RAPORT NA TEMAT PUNKTÓW NIEODPŁATNEJ POMOCY PRAWNEJ PROWADZONYCH PREZ STOWARZYSZENIE DOGMA W 2016 ROKU


Informujemy, że Stowarzyszenie DOGMA w roku 2017 prowadzi aż 33 Punkty Nieodpłatnej Pomocy Prawnej na terenie województwa śląskiego i okolic. Wszelkie dane teleadresowe wraz z godzinami otwarcia punktów dostępne są po kliknięciu poniżej. Serdecznie zapraszamy do skorzystania.


WYKAZ PUNKTÓW NIEODPŁATNEJ POMOCY PRAWNEJZapraszamy na relację z imprezy plenerowej „Senioralia”, która odbyła się dnia 05. 06. 2017 r.  w Gliwicach.


 Harmonogram wykładów w ramach projektu SENIOR NA PLUS.


Informacje o projekcie SENIOR NA PLUS


Miło mi poinformować, że w dniu 19 maja na uroczystej Gali Stowarzyszenie „DOGMA” otrzymało prestiżową statuetkę Innowator 2016. Zapraszamy na nasz profil na Facebooku, gdzie można zobaczyć filmową relację z gali.


Zapraszamy do zapoznania się z obszernym podsumowaniem
I kwartału działalności 23 punktów bezpłatnych porad prawnych prowadzonych przez Stowarzyszenie na Rzecz Poradnictwa Obywatelskiego „DOGMA”.


Szanowni Państwo,

25 kwietnia 2016 roku do historii przeszła konferencja naukowa pt. „Rola współpracy sektora publicznego i niepublicznego w rozwoju systemu bezpłatnego poradnictwa prawnego".


W imieniu własnym oraz całego zespołu Stowarzyszenia „DOGMA” serdecznie dziękuję za udział w Konferencji pt. „Rola współpracy sektora publicznego i niepublicznego w rozwoju systemu poradnictwa prawnego”.

Zainteresowanie tematem przerosło nasze oczekiwania. Wielką satysfakcją było obserwowanie ogromnego zainteresowania przedstawianymi przez prelegentów tematami.

Mamy nadzieję, że udział w konferencji będzie początkiem szerokiej i systematycznej współpracy z naszym Stowarzyszeniem. Jestem pewna, że podzielają Państwo moje przekonanie, że opinie praktyków powinny mieć wpływ na sposób zarządzania systemem.

Byłabym w związku z tym zobowiązana, gdyby zechcieli Państwo - przekazywać nam informacje i opinie dotyczące funkcjonowania systemu nieodpłatnej pomocy prawnej, w szczególności Państwa doświadczenia i oczekiwania z tym związane. Postaramy się je zebrać i sformułować w formie zapytania do parlamentarzystów.

Zapraszamy jednocześnie Państwa do udziału w naszych kolejnych przedsięwzięciach.


DOGMA niekwestionowanym liderem wśród organizacji poradniczych w woj. śląskim.
Od 04 stycznia 2016 w 23 Punktach Nieodpłatnej Pomocy Prawnej
w całym woj. śląskim ruszyły dyżury naszych prawników.

Poniżej po kliknięciu można się zapoznać z artykułem związanym z bezpłatnym poradnictwem prowadzonym przez Stowarzyszenie "Dogma".

ARTYKUŁ W NASZYMI PRAWNIKAMI I PREZESEM STOWARZYSZENIA


 Stowarzyszenie "DOGMA" od 8 lat nieprzerwanie prowadzi Biuro Bezpłatnych Porad Prawnych i Obywatelskich w Mikołowie i wiele Mobilnych Punktów Poradniczych w woj. śląskim i opolskim.


Stowarzyszenie DOGMA znalazło się w gronie laureatów konkursu Kongresu Poradnictwa Prawnego i Obywatelskiego, który odbył się w lutym 2015r. Warszawie. Działania poradnicze podejmowane przez Stowarzyszenie DOGMA zostały uznane za jeden z trzech najlepszych modeli współpracy samorządu terytorialnego i organizacji poradniczych w Polsce. Nagrody dla najlepszych organizacji wręczył Pan Minister Olgierd Dziekoński – Sekretarz Stanu Kancelarii Prezydenta RP.


10-lecie Stowarzyszenia (publikacja)

W 2013 roku nasze Stowarzyszenie obchodziło dekadę swojej działalności. Z tej okazji prezentujemy specjalną publikację. W tej publikacji staraliśmy się zebrać w jednym miejscu najważniejsze wydarzenia i projekty. Ze względu na różny stopień dokumentacji przedsięwzięć, nie było to łatwym zadaniem.

Publikację można pobrać klikając TUTAJ.

  • icoraport_2016.pdfPrezentacja z informacjami na temat nieodpłatnego poradnictwa prawnego prowadzonego przez Stowarzyszenie DOGMA w 2016 roku.
  • icowykaz_punktow_2017.pdfWykaz punktów niedopłatnej pomocy prawnej prowadzonych przez Stowarzyszenie DOGMA w 2017 roku.