Zobacz nasze konto na Facebook-u
A A A

10-lecie Stowarzyszenia (publikacja)

Iwona SerbeńskaKażda okrągła rocznica skłania do wspomnień, refleksji i podsumowań. 10 lat … niby niewiele, ale ile przez ten czas udało się zrobić. Ile ważnych rzeczy się wydarzyło! Nie jest łatwo na stronach tej publikacji opowiedzieć historię powstawania organizacji, tworzenia czegoś zupełnie nowego, nieznanego na lokalnym gruncie. Jeszcze trudniej oddać atmosferę tych tygodni, miesięcy, lat, zmagań z problemami, ale i satysfakcji, gdy się coś udawało…

W tej publikacji staraliśmy się zebrać w jednym miejscu najważniejsze wydarzenia i projekty. Ze względu na różny stopień dokumentacji przedsięwzięć, nie było to łatwym zadaniem. Wiele inicjatyw mogło zostać w tym opracowaniu pominiętych, co nie umniejsza ich wagi.

Jesteśmy dumni, że udało nam się zrealizować ponad 40 projektów, inicjatyw, przedsięwzięć, które w sposób chronologiczny zaprezentowaliśmy w naszym Kalendarium.

Zapraszam do przeczytania o tym jak działamy, dla kogo, z kim i dlaczego, bo tego nie da się opowiedzieć w kilku zdaniach.

Stowarzyszenie DOGMA to Stowarzyszenie niezwykłe. Bo czy nie jest niezwykłe to, że każdego roku kilkaset osób przychodzi do nas po poradę, na różnego typu zajęcia i włącza się w różne przedsięwzięcia?

Najważniejsi bowiem w naszej pracy są ludzie, z którymi stykamy się każdego dnia i którzy stanowią sens naszej działalności. Dlatego najwspanialszą nagrodą dla nas za naszą pracę są wszystkie ciepłe słowa uczestników naszych zajęć, które przytaczamy w naszej publikacji.

Niezwykły jest też nasz zespół. Są to ludzie aktywni, zaangażowani, odpowiedzialni, otwarci i kreatywni, którzy w działaniu poprzez Stowarzyszenie wykorzystują swoją wiedzę i energię, a także optymizm. Będziecie Państwo mieli okazję poznać ich bliżej w naszej publikacji.

Mamy szczęście, że przez te 10 lat na swojej drodze spotykaliśmy życzliwych przedstawicieli władz samorządowych i uczelni wyższych, że komisjom konkursowym przyznającym dotacje podobały się nasze projekty, a dzięki temu urośliśmy w siłę. Niezwykle cenimy sobie opinie przedstawicieli różnych instytucji i organizacji, które przytaczamy w naszej publikacji. Publikację tą dedykujemy tym, którzy przez całą dekadę wspierali nasze działania, żeby Stowarzyszenie DOGMA było organizacją wiarygodną dla ludzi potrzebujących oraz atrakcyjną dla ludzi aktywnych. I niech tak pozostanie w Państwa sercach i umysłach. Obiecujemy, że dalej będziemy przez kolejne 10 lat …., a może jeszcze dłużej?

Dziękujemy i zapraszamy do dalszej współpracy i zmieniania świata na lepsze!

Iwona Serbeńska
Prezes zarządu Stowarzyszenia na Rzecz Poradnictwa Obywatelskiego DOGMA


Naszą publikację można pobrać tutaj: